Beyond: Dwie Dusze to przygodowa gra na PS3 utrzymana w konwencji thrillera akcji wyprodukowana w 2013 roku przez francuskie studio Quantic Dream. Fabuła gry skupia się na postaci Jodi Holems – dziewczyny, która dzięki parapsychologicznym umiejętnościom potrafi kontaktować się z zaświatami. Gracz poznaje historię życia dziewczyny, a jego zadaniem jest odkrycie prawdy na temat tego, co tak naprawdę znajduje się w świecie astralnym. Bohaterce towarzyszy istota z innego świata: Aiden, który pomaga dziewczynie i staje się kluczem do odkrycia prawdy na temat tego, co kryje się w zaświatach. Gra jest interaktywnym dramatem, co oznacza, że w trakcie rozgrywki kładzie się duży nacisk na elementy fabularne. Dzięki wsparciu gry, która wykonuje za gracza kombinacje klawiszy, których nie zdoła wykonać samodzielnie, Beyond doskonale nadaje się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem gier.

Gry podobne do Beyond

Wśród gier przygodowych podobnych do Beyond nie brakuje ciekawych tytułów, które z pewnością zainteresują nie jednego fana bogato rozbudowanych fabularnie gier.

Jednym z tytułów, które bez trudu spełnią oczekiwania fanów fabularnych rozgrywek, jest Heavy Rain stworzony przez Quantic Dream. Jest to interaktywny thriller, którego fabuła przenosi gracza do świata zagadek i tajemnic. Podczas rozgrywki można wcielić się w jedną z trzech postaci, z których każda posiada swoją własną historię i tajemnicę, którą należy rozwiązać, by wygrać. Podczas zabawy można obserwować wiele psychologicznych zmagań bohaterów a także pomagać im w rozwiazywaniu skomplikowanych łamigłówek w niezwykle przyjemnej dla oka oraz szczegółowej grafice i animacji. Podejmowane przez gracza decyzje bazują na etyce i moralności a ich konsekwencje mają kluczowe znaczenie dla rozwoju fabuły gry, podczas gdy niezwykle realistyczna mimika twarzy postaci sprawia, że podejmowanie decyzji stanowi czasem duży moralny dylemat.

Ciekawą grą dostępną na konsolę PS3 jest Life is Strange. Jest to przygodowy tytuł autorstwa DONTNOD Enterainment, którego fabuła skupia się na elementach fantasy i tajemnicy. Akcja Life is Strange rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Arcadia Bay. Gracz wciela się w postać bohaterki, która wraz z przyjaciółką próbuje rozwiązać zagadkę zniknięcia koleżanki z uczelni. Główna bohaterka – Max – odkrywa w sobie moc, która pozwala jej na manipulacje czasem, co w konsekwencji prowadzi do mnóstwa dziwnych i groźnych wydarzeń, takich jak tornada w mieście oraz męczące dziewczynę wizje. Podczas rozgrywki gracz decyduje o tym, w jaki sposób zareaguje jego postać. Decyzje te mają wpływ na to, jak fabuła potoczy się dalej. Dzięki umiejętności cofania się w czasie Max, gracz może jednak sprawdzić, jak potoczyłyby się losy dziewczyny, gdyby zdecydował inaczej, bez konieczności ciągłego zapisywania i wczytywania rozgrywki.

Ranking myszek do Beyond