BeamNG to niezwykle bogaty graficznie symulator jazdy samochodem typu sandbox. Oznacza to, że gra nie posiada określonej fabuły i udostępnia graczowi możliwość kształtowania pojazdów oraz lokacji, tworząc unikatowe tory do jazdy. Bogaty kreator dołączany do gry pozwala na tworzenie niezwykle skomplikowanych, unikatowych terenów do podróżowania, dzięki czemu rozgrywka nie brzydnie i staje się niezwykle wciągająca, pozwalając graczowi na cieszenie się jazdą oraz przyglądaniem się swojemu kreatorskiemu dziełu.

Niezwykle rozwinięty silnik fizyczny gry sprawia, że zarówno sposób poruszania się samochodu jak i zniszczenia, które dotykają go podczas jazdy, są niezwykle rzeczywiste i dodatkowo podnoszą atrakcyjność rozgrywki.

Inne gry samochodowe

Gry pozwalające na prowadzenie samochodu bywają niezwykle wciągające, a możliwość swobodnego niszczenia ich na przeróżne sposoby daje zaskakująco dużo satysfakcji, dlatego fanów BeanNG.drive z pewnością zainteresują tytuły oferujące podobne możliwości.

Jedną z takich gier jest seria Need for Speed wyprodukowana przez studio Ghost Games. Seria posiada dziewiętnaście odsłon, a fabuła każdej z nich oscyluje wokół samochodów i popisywania się umiejętnościami sterowania nimi, by osiągnąć wyznaczony cel. W trakcie gry wykonuje się wiele zadań wymagających przemierzania różnych lokacji, co jednak nie przychodzi graczowi bez trudu. W trakcie rozgrywki wielokrotnie rozbija się o inne samochody oraz budynki, wykonuje skomplikowane akrobacje i doprowadza samochód do granic jego wytrzymałości, przez co rozgrywka staje się niezwykle satysfakcjonująca.

Kolejnym z tytułów pod znakiem motoryzacyjnej demolki jest Burnout Paradise: The Ultimate Box wyprodukowana w 2009 przez Criterion Games. Jest to komputerowa gra wyścigowa z dostępną opcją sanboxa, która pozwala na szerokie modyfikowanie wyglądu samochodów, a jej najciekawszym elementem jest demolka. Dzięki dobrze rozwiniętemu systemowi fizycznemu i mnóstwie podatnych na uszkodzenia fragmentów samochodowe stłuczki są niezwykle realne, atrakcyjne i pozwalają na niszczenie samochodów na wiele niespotykanych dotąd sposobów, sprawiając, że rozgrywka staje się nie tyko fascynującym wyścigiem ale też cieszącym oczy karambolem.

Fanów ekstremalnych wyścigów z pewnością zainteresuje również Next Car Game: Wreckfest – wyścigowa gra studia Bugbear Entertainment, której główną rozrywką jest walka na torze wyścigowym. Grać można w trybie single- bądź multiplayer, tocząc zażarte walki i przepychanki w wyścigu o pierwsze miejsce na podium. Wreckfest pozwala graczowi na szerokie modyfikacje wyglądu pojazdu, a rozwinięty system zniszczeń cieszy oko i zapewnia niezapomniane przeżycia podczas wyścigu.

Ranking myszek do BeamNG.drive