Gry planszowe, dla dorosłych, jak i dla dzieci, to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Wśród wielu różnorakich gier dla dwóch osób znajdą się ciekawe pozycje, które z pewnością zainteresują nie jednego fana gier.

Zamieszczony ranking planszówek dla dzieci doskonale pokazuje, które z obecnych na rynku najpopularniejszych planszówek najbardziej przypadły do gustu klientów. To dobry sposób na rozeznanie się w ofercie, by wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Warhammer 40,000 Podbój

  • Warhammer 40,000 Podbój – to plasująca się na szczycie rankingów popularności dwuosobowa gra, która pozwala uczestnikom zabawy przenieść się do ponurego świata czterdziestego pierwszego Millenium, by stanąć w szranki z przeciwnikiem w niezwykle fascynujących rozgrywkach wymagających strategicznego myślenia. Gra przeznaczona jest dla dzieci od dwunastego roku życia, jednak doskonale nadaje się również dla graczy starszych.

Heroes of Normadie

  • Heroes of Normadie – to niesamowicie wciągająca gra wojenna przeznaczona dla graczy od czternastego roku życia, zainspirowana tak wybitnymi filami, jak: „O jeden most za daleko” czy „Najdłuższy dzień”, której akcja rozgrywa się w 1944 roku. Twórcy gry ograniczyli system statystyk na rzecz szczegółowego rozwoju postaci i wątków fabularnych rozgrywki. W pudełku z grą znajduje się dziesięć możliwych do rozegrania scenariuszy, a dzięki wykorzystaniu zasady „Fog of war” gra rzuca nowe światło na rozgrywki typu skirmish.

Król i Zabójcy

  • Król i Zabójcy – to strategiczna gra planszowa wydawnictwa Galakta przeznaczona dla dwóch graczy od dziesiątego roku życia. Jeden z graczy wciela się w rolę złego króla, który wraz z armią najeżdża królestwo drugiego gracza, którego zadaniem jest się obronić, wykorzystując do tego mieszczan i ukrytych wśród nich skrytobójców. Dzięki wykorzystaniu elementu tajemnicy, ta asymetryczna gra pozwala rozwijać umiejętności strategiczne oraz blefowanie, zapewniając przy tym doskonałą rozrywkę zarówno młodszym jak i starszym graczom.

Hobbit: Wyprawa po skarb

  • Hobbit: Wyprawa po skarb  – przyjemna, karciana gra dwuosobowa dla dzieci od ósmego roku firmy Foxgames, której rozgrywka opiera się na stosunkowo prostych do zrozumienia zasadach oraz sporej dozie losowości. Zadaniem graczy jest rywalizacja pomiędzy sobą w celu zebrania jak największej liczby punktów zdobywanych za pokonywanie potworów oraz zbieranie klejnotów. Rozgrywka podzielona jest na cztery rundy, z których każda kończy się walką z bossem.

 

Bitwa o flagę – gra klockowa

  • Bitwa o flagę – gra klockowa – to tytuł wydany przez firmę Cobi, przeznaczony dla dzieci od szóstego roku życia. Pełna niespodzianek, strategiczna rozgrywka na samodzielnie zbudowanej planszy polega na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionków, jednak dodatkowe pola z przeszkodami sprawiają, że gra staje się dużo bardziej wciągająca i atrakcyjna. To doskonały tytuł dla maluchów, łączący elementy strategiczne oraz poznawanie zasad fair play, dzięki którym dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale również zyskują dużo nowej, niezwykle wartościowej wiedzy przydatnej w przyszłym życiu.

 

Zobacz także poradnik:

Jakie gry planszowe dla pary?

Gry planszowe dla 2 osób
5 (100%) 1 vote