Gry planszowe, dla dorosłych, jak i dla dzieci, to doskonały sposób spędzania wolnego czasu. Wśród wielu różnorakich gier dla dwóch osób znajdą się ciekawe pozycje, które z pewnością zainteresują nie jednego fana gier. Zamieszczony ranking planszówek dla dzieci doskonale pokazuje, które z obecnych na rynku najpopularniejszych planszówek najbardziej przypadły do gustu klientów. To dobry sposób na rozeznanie się w ofercie, by wybrać dla siebie coś odpowiedniego.

Gry planszowe dla 2 osób, jakie gry planszowe dla dwóch graczy

Warhammer 40,000 Podbój

To plasująca się na szczycie rankingów popularności dwuosobowa gra, która pozwala uczestnikom zabawy przenieść się do ponurego świata czterdziestego pierwszego Millenium, by stanąć w szranki z przeciwnikiem w niezwykle fascynujących rozgrywkach wymagających strategicznego myślenia. Gra przeznaczona jest dla dzieci od dwunastego roku życia, jednak doskonale nadaje się również dla graczy starszych.

Heroes of Normadie

To niesamowicie wciągająca gra wojenna przeznaczona dla graczy od czternastego roku życia, zainspirowana tak wybitnymi filami, jak: „O jeden most za daleko” czy „Najdłuższy dzień”, której akcja rozgrywa się w 1944 roku. Twórcy gry ograniczyli system statystyk na rzecz szczegółowego rozwoju postaci i wątków fabularnych rozgrywki. W pudełku z grą znajduje się dziesięć możliwych do rozegrania scenariuszy, a dzięki wykorzystaniu zasady „Fog of war” gra rzuca nowe światło na rozgrywki typu skirmish.

Król i Zabójcy

To strategiczna gra planszowa wydawnictwa Galakta przeznaczona dla dwóch graczy od dziesiątego roku życia. Jeden z graczy wciela się w rolę złego króla, który wraz z armią najeżdża królestwo drugiego gracza, którego zadaniem jest się obronić, wykorzystując do tego mieszczan i ukrytych wśród nich skrytobójców. Dzięki wykorzystaniu elementu tajemnicy, ta asymetryczna gra pozwala rozwijać umiejętności strategiczne oraz blefowanie, zapewniając przy tym doskonałą rozrywkę zarówno młodszym jak i starszym graczom.

Hobbit: Wyprawa po skarb

Przyjemna, karciana gra dwuosobowa dla dzieci od ósmego roku firmy Foxgames, której rozgrywka opiera się na stosunkowo prostych do zrozumienia zasadach oraz sporej dozie losowości. Zadaniem graczy jest rywalizacja pomiędzy sobą w celu zebrania jak największej liczby punktów zdobywanych za pokonywanie potworów oraz zbieranie klejnotów. Rozgrywka podzielona jest na cztery rundy, z których każda kończy się walką z bossem.

 

Bitwa o flagę – gra klockowa

To tytuł wydany przez firmę Cobi, przeznaczony dla dzieci od szóstego roku życia. Pełna niespodzianek, strategiczna rozgrywka na samodzielnie zbudowanej planszy polega na rzucaniu kostką i przesuwaniu pionków, jednak dodatkowe pola z przeszkodami sprawiają, że gra staje się dużo bardziej wciągająca i atrakcyjna. To doskonały tytuł dla maluchów, łączący elementy strategiczne oraz poznawanie zasad fair play, dzięki którym dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale również zyskują dużo nowej, niezwykle wartościowej wiedzy przydatnej w przyszłym życiu.

 

Zobacz także poradnik:

Jakie gry planszowe dla pary?