Gra w rajdy i w wyścigi na kierownicy to doskonała zabawa i zupełnie inny poziom wrażeń płynących z prowadzenia wirtualnego pojazdu. Kierownicę możemy kupić zarówno na konsolę, jak i podpiąć do komputera stacjonarnego i laptopa. Dziesiątki modeli na rynku pozwalają dopasować sprzęt zarówno do budżetu, jak i osobistych preferencji.

Przed zdecydowaniem się na kupno kierownicy do gier, warto zastanowić się, w jakie tytuły będziemy mogli na niej pograć. W tym celu przygotowaliśmy tekst prezentujący najpopularniejsze i polecane gry współpracujące z kierownicą.

Kierownica kierownicy nierówna

Wybór tego rodzaju peryferiów jest nie lada wyzwaniem. Możemy zdecydować się na samą kierownicę przyczepianą do blatu albo wybrać zestaw składający się z pedałów, hamulca, czy dźwigni zmiany biegów. Najczęściej występującymi i rekomendowanymi zestawami są kierownice z pedałem gazu i hamulca, a także zmianą biegów za pomocą łopatek znajdujących się w kierownicy. Jeżeli chcemy grać „na poważnie”, nie powinniśmy brać pod uwagę gorzej wyposażonego zestawu.

Polecane gry na kierownicę

Do najpopularniejszych gier, w które zagramy na kierownicy, należą w zasadzie wszystkie legendarne gry wyścigowe i symulatory. Poniżej prezentujemy popularne serie i tytuły, które wspierają grę na kierownicy.

GRID

GRID to jedna z ciekawszych i popularniejszych gier wyścigowych. Tytuły z tej serii w pełni wspierają zestawy z kierownicą. Gra oferuje świetny model jazdy łączący aspekty symulacyjne ze zręcznościowymi. Możemy bawić się w trybie kariery lub grać z innymi w trybie multiplayer.

Live for Speed

Coś dla fanów wyścigów online. Live for Speed to zaawansowany i stosunkowo trudny model jazdy i drobiazgowa fizyka. Tytuł na pewno spodoba się wszystkim tym, którzy w grach wyścigowych nie idą na łatwiznę i chcą poczuć się jak na prawdziwym torze wyścigowym.

Assetto Corsa

Kolejny realistyczny i świetnie wyglądający symulator wyścigów. Gracz może bawić się w trybie kariery singleplayer lub stanąć w szranki z innymi graczami w trybie multiplayer. Świetnie odwzorowane tory i samochody, zaawansowany model jazdy, a także przyjemna oprawa wizualna sprawiają, że Assetto Corsa to jedna z ciekawszych gier wyścigowych ostatnich lat.

Richard Burns Rally

Mniej znana, jednak świetnie oceniana gra sygnowana nazwiskiem Rajdowego Mistrza Świata z 2001 roku – Burnsa. Tytuł oferuje tryb kariery oraz grę multiplayer. Richard Burns Rally to pełnoprawne rajdy WRC, które wycisną z gracza siódme poty. Tytuł jest wymagający, a model jazdy został przez twórców odwzorowany z największą dokładnością.

City Car Driving

Odchodząc od gier wyścigowych, skupmy się na symulatorach uczących jazdy. City Car Driving to pełnometrażowa gra, która ma za zadanie przygotować gracza do jazdy w ruchu drogowym. Tytuł jest typowym symulatorem, przez co oferuje całkiem niezły model prowadzenia pojazdu oraz realistycznie odwzorowany ruch drogowy. City Car Driving zbiera świetne noty wśród społeczności graczy.

Euro Truck Simulator 2

Jeden z najpopularniejszych symulatorów na świecie. Euro Truck Simulator 2 to ciekawy i świetnie wykonany symulator jazdy ciężarówką. Gra oferuje rozbudowany tryb kariery oraz zmagania multiplayer. Wcielamy się w kierowcę ciężarówki, który musi dowieść ładunek z punktu A do punktu B. Możemy jeździć po niemal całej Europie. Model jazdy nie jest zbyt wymagający, jednak dostarcza masę frajdy, a sama gra wciąga na długie godziny.

W zestawieniu podaliśmy tylko niektóre z gier kompatybilnych z kierownicą. Tytułów tych jest o wiele, wiele więcej, przez co nie sposób wymienić ich wszystkich.

Polecane gry wyścigowe