Każde dziecko uwielbia oglądać filmy na tablecie, trzymać w ręku komórkę i się nią bawić. Dziecko kochają poznawać otaczający ich świat i uwielbiają bajki, gry itp. Tam gdzie jest kolorowo one biegną, bo muszą rozładować swoją energie i zainteresować się danym tematem. Magia, która tkwi w wirtualnej rzeczywistości jest naprawdę przyciągająca, lecz nie trzeba się martwić, dzieciak nie uzależni się, jeśli będzie pod stałą kontrolą czasu spędzanego przy komórkach, komputerach i innych gadżetach.

Od kiedy zacząć zapoznawać dziecko z grami?

Już od małego dziecko będzie miało pośredni kontakt z różnymi technologiami, ponieważ są one potrzebne nam do załatwiania różnych spraw. Już od małego można puszczać dziecku bajeczki i różne ciekawe filmiku edukacyjne. W Internecie oferta jest ogromna, a dobry wybór pomoże w edukacyjnym rozwoju dziecka.

Odpowiedni wiek: 5 LAT

To właśnie w tym wieku dziecko jest w stanie łapać odpowiednią koordynacje palców i zdobywa odpowiednią reakcje i świadomość, żeby radzić sobie z podstawowymi czynnościami takimi jak: włączenie komputera, obsługa klawiatury czy myszki. Wcześniejsze przystosowanie dziecka do samodzielnego korzystania z komputera może przyczynić się do zwiększenia w nim pragnienia spędzania czasu właśnie przy ekranie.

Rabbids Invasion

Należy pamiętać o stałej kontroli i również pomagać dziecku, uczyć go podstawowych rzeczy, żeby korzystanie z różnego typu urządzeń sprawiało mu frajdę, a nie denerwowało.

Bajki, które inspirują

Każdy uwielbia seriale, filmy z fantastycznymi postaciami, ale nikt tak nie inspiruje jak postać bajkowa. Dziewczynki uwielbiają oglądać ciągle swoje ukochane bohaterki, chcą być jak one, ubierać się jak one i śpiewać tak jak one. Chłopcy wpatrują się w swoich autorytetów i chcą być tacy silni jak oni a nawet silniejsi!

Ulubione i kochane przez lata postacie z Bajek:

  • Simba, Tabaluga, Kubuś Puchatek
  • Elza, Bolek i Lolek, Kłapouchy
  • Roszpunka, pszczółka Maja, Smerfetka

A to tylko jedne z niewielu! Są dla dzieci zawsze wielką inspiracją, dają im dużo radości i motywacji, bo pokazują, że warto dążyć do wielkich celów. Bajki czy te normalne, czy edukacyjne są potrzebne w początkowym etapie rozwoju dziecka, bez nich ogranicza się do minimum przykłady z, których dziecko może się uczyć i naśladować dobre zachowania.

Gry dla dzieci:

  • edukacyjne
  • myślowe ( zmuszają dziecko do podjęcia danej decyzji )
  • ubieranki (zazwyczaj dla dziewczynek, polegają na dopasowaniu ubrania do np. manekinu)
  • wyścigowe (kiedy chłopczyk może panować nad kierownicą czuje się jak władca)
  • muzyczne
  • kolorowanki

Mamy ogromny wybór możemy znaleźć gry dopasowane do potrzeb dziecka, które pomogą mu nadrobić braki z czytania, czy nawet pisania. Oczywiście nie tylko komputer oferuje takie gry. Na komórkę można pobrać masę aplikacji, gier, które będą przyciągały uwagę dziecka i zainteresują go. Począwszy od popularnej gry: „Angry Bird” do „Farma zwierząt dla dzieci”.

Połączenie bajek z ciekawymi grami komputerowymi, planszowymi, kolorowankami sprawi, że dziecko będzie się prawidłowo rozwijać i również będzie poszerzało swoją wyobraźnie i co chyba najważniejsze będzie zadowolone!

Proponowane gry dla dzieci