W czasach gdy mało kto mógł pochwalić się szybkim łączem internetowym, wybór gier komputerowych angażujących do zabawy więcej niż jedną osobę sprowadzał się do po dziś dzień nieśmiertelnych Wormsów, ewentualnie Heroes of Might & Magic. Aktualnie sytuacja wygląda diametralnie inaczej.

Gry na 2 osoby, jakie gry dla dwóch graczy?

Szybki internet nie jest już dobrem luksusowym, a w ofertach dostawców możemy przebierać. Nie oznacza to wcale, że podzielony ekran czy „gorące krzesła” odeszły w niepamięć. Gracze z nostalgią wspominają dni, gdy nie każdy (wbrew nazwie) posiadał komputer osobisty, a w konsekwencji odwiedzanie lepiej sytuowanych znajomych i grzeczne czekanie na swoją turę rozgrywki nie było niczym nietypowym. Podział ekranu nadal świetnie sprawdza się w przypadku zabawy na konsoli. Poniższy artykuł skupia się jednak na dwóch najpopularniejszych dziś formach współzawodnictwa: poprzez LAN i internet.

Sieć lokalna łączy ludzi

Sieć lokalna umożliwia połączenie urządzeń w obrębie budynku (bloku, biura, sali lekcyjnej) za pomocą kabla. Jest zatem odpowiedzialny za pojedynki staczane na lekcjach informatyki i rywalizację pomiędzy znajomymi z sąsiednich klatek. Mniej popularna od standardowego multiplayera z uwagi na potrzebę fizycznego połączenia urządzeń.

GRID 2

Szybszy niż światło

Wynalazek zwany internetem zrewolucjonizował rozgrywkę i w menu głównym wielu gier obok „single player” pojawiła się dodatkowa opcja. Ktoś chce stanąć w szranki z dziewczyną, która aktualnie przebywa na wymianie w Hiszpanii? Nie ma problemu. Na arenie lokalnej brak już godnych przeciwników? Nic prostszego, wystarczy poszukać ich na Malediwach. Dodatkowym plusem jest fakt, że niepowodzenia w rozgrywce można zrzucić na słynne lagi (co potwierdzi każdy wytrawny gracz).

Ranking gier dla 2 osób

W co mam pograć?

Wybór jest właściwie nieograniczony. Wyścigi, FPSy, RTSy, RPGi – decyzja zależy od osobistych preferencji graczy. Jedynym problemem może być uzgodnienie (zwłaszcza jeśli decyzję ma podjąć para) opcji satysfakcjonującej obu graczy. Budowanie potężnych miast czy najeżdżanie sąsiednich terytoriów? Tryb co-op czy capture the flag? Osoby podatne na wzruszenia pewnie skłonią się ku sieci lokalnej, umożliwiającej rozgrywkę w starsze tytuły, wydane jeszcze w epoce przed ogólnodostępnym szybkim internetem. Sympatycy postępu i nowinek technologicznych wybiorą wersję bez kabla.

Don’t Starve Together

Polecane gry na 2 osoby najlepsze gry multiplayer

Warto pamiętać o klasykach, ale są i nowości:

  • Seria Heroes of Might & Magic: rozbudowana strategia turowa obejmująca podbijanie miast, rozbudowę struktur, łupienie grobowców i ogromną liczbę zdarzeń losowych, które mogą tak pogrążyć, jak i uratować gracza.
  • Seria GRID: piekielnie trudne wyścigi samochodowe, nie dla graczy, którzy łatwo się poddają.
  • Quake III Arena: czy potrzeba wyjaśnień? Absolutny klasyk. Warto zaznaczyć, że w przypadku Quake’a chyba nikt nie skarżył się na brak spójnej fabuły.
  • Team Fortress 2: słowo „team” w tytule wcale nie oznacza, że gracze są zmuszeni do współpracy. Dozwolone jest wzajemne podpalanie się i kradzież kanapek, a to tylko wierzchołek góry lodowej.
  • Seria gier Civilization – jedne z najlepszych gier dla dwóch osób
  • seria gier Lego: jak wieść gminna niesie idealne, aby zachęcić do gry dziewczynę. W tej chwili rodzina Lego dla PC jest już tak rozbudowana, że można się wcielić z każdego bohatera: od Iron Mana przez Batmana po Frodo Bagginsa.
  • Left for Dead 2: czyli zombie, wszędzie zombie. Od naszych umiejętności zależy, czy skończymy lepiej niż Lee z The Walking Dead.
  • Don’t Starve Together: osadzona w kreskówkowej rzeczywistości gra o niepodważalnie najważniejszej potrzebie człowieka. Dodam tylko, że śmierć z głodu to chyba najbardziej humanitarna z wymyślonych przez autorów możliwości zakończenia życia.

Rekomendowane gry dla dwóch osób

Gry dla 2 osób, jakie gry dla dwóch graczy
5 (100%) 2 votes