Twórcy gier obecnie stawiają raczej na rozgrywkę multiplayer za pomocą sieci albo tryb rywalizacji dla wielu graczy korzystających z platform takich jak Playstation czy Xbox. Ale kto nie lubi czasem zagrać przeciwko komuś na jednym komputerze? Taka rozgrywka w trybie lokalnej kooperacji jest bardziej emocjonująca i stanowi świetną rozrywkę na przykład podczas spotkania z przyjaciółmi. Ale jakie tytuły wybrać? Jeśli szukasz podpowiedzi, jakie gry dla dwóch osób na jednym komputerze są najlepsze, sprawdź nasze zestawienie. Wzięliśmy pod uwagę tylko te tytuły, które oferują rozgrywkę na podzielonym ekranie, a nie w trybie hotseat, czyli kiedy jedna osoba działa, druga musi poczekać.

Pro Evolution Soccer 2018

gry dla dwóch graczy, Pro Evolution Soccer 2018

Zestawienie polecanych gier dla 2 osób zaczynamy od bardzo popularnego tytułu: Pro Evolution Soccer 2018. To najnowsza odsłona, dobrze znanej wszystkim miłośnikom piłki nożnej, serii. Twórcy gry tradycyjnie już przewidzieli kilka trybów rozgrywki, wśród których na szczególną uwagę zasługuje tryb dla dwóch graczy. Nie dość, że piłkarskie pojedynki są bardzo emocjonujące, to jeszcze wysoka jakość grafiki i dopracowana w każdym szczególe grywalność sprawiają, że ta gra dla 2 osób jest bardzo przyjemna.

 

FIFA 17

gry dla dwóch osób,FIFA 17

W naszym poradniku: jakie gry dla dwóch graczy wybrać nie mogliśmy pominąć również FIFY 17. Ta kultowa już seria i w tej edycji pozwala nam na prowadzenie kiery wielu różnych zawodników grających w barwach najrozmaitszych klubów. Jak zwykle mamy również do dyspozycji tryb single i multiplayer. Zwłaszcza rozgrywka dla dwóch osób jest niezwykle emocjonująca. Jeśli więc szukasz dobrej gry dla 2 osób, ten tytuł cię nie rozczaruje.

 

Divinity: Original Sin II

gry dla dwóch graczy, Divinity: Original Sin II

Jakie gry dla dwóch graczy – miłośników RPG? Z całą pewnością Divinity: Original Sin II! Kontynuacja Divinity: Grzech pierworodny zabiera nas do krainy Rivellon. Wcielamy się w postać użytkownika mocy Źródła, który musi stawić czoła Łowcom. Prawdziwa gratka dla miłośników fantasy. My szczególnie polecamy tryb dla dwóch graczy, który jest bardzo ciekawy. Gracze mogą ze sobą współpracować, ale ich kooperację łatwo zmienić w rywalizację. Każdy z bohaterów ma bowiem odmienne tło biograficzne, charakter i inne cele do zrealizowania.

 

NBA 2K18

gry dla dwóch graczy, nba 2k18

Gry sportowe idealnie nadają się do trybu dla dwóch osób. Nie inaczej jest z tym tytułem. Cała seria gier NBA jest liderem wśród symulacji koszykarskich potyczek. Osiemnastka oferuje świetny tryb lokalnego i sieciowego współzawodnictwa dwóch albo wielu graczy. Warto zwrócić uwagę na ten tytuł również ze względu na tryb MyTeam i MyCareer, dzięki którym możemy się sprawdzić również w roli menedżera drużyny.

 

Marvel vs. Capcom Infinite

gry dla dwóch osób, Marvel vs. Capcom Infinite

Gratka dla miłośników gier dla 2 osób z gatunku bijatyk. Wcielamy się w rolę kultowych postaci studia Marvel oraz Copcom: Iron Mana, Hulka czy Kapitana Amerykę. Tryb multiplayer oferuje nam możliwość zawalczenia o pozycję na globalnym rankingu lub rozgrywkę w towarzyskich meczach. Niezwykła grafika, duża dynamika akcji i trójwymiarowe areny sprawiają, że tytuł jest zdecydowanie wart polecenia.

 

Gears of War 4

gry dla dwóch graczy, Gears of War 4

Gears of War 4 to strzelanka utrzymana w klimacie science fiction. Fabuła gry przenosi nas na planetę Sera, którą obserwuje 25 lat po wydarzeniach z poprzedniej części. Glob zmienił się nie do poznania, szaleją na nim potworne burze, a ludzie musieli zabunkrować się w miastach-twierdzach. Tytuł został przygotowany przez studio The Coalition, które już w poprzednich odsłonach kładło duży nacisk na rozgrywkę wieloosobową. W tej części została ona dopracowana równie sumiennie, jak tryb dla jednego gracza. Do dyspozycji mamy wariant versus, ale Gears of War 4 daje także możliwość rozgrywki w lokalnym trybie dwuosobowym.

 

Mortal Kombat XL

gry dla dwóch graczy, mortal kombat xl

Mortal Kombat XL to propozycja dla graczy o mocnych nerwach. Seria Mortal Kombat jest bowiem znana z brutalnych pojedynków toczonych na śmierć i życie, które niejednokrotnie kończą się spektakularnym „fatality”. Tytuł jest rozszerzoną edycji Mortal Kmbat X. Został wzbogacony o kilka aktualizacji i poprawek, polepszeniu uległ w nim między innymi tryb dla wielu graczy. Dzięki temu pojedynki są jeszcze bardziej emocjonujące. Dodatkowo w Mortal Kombat XL udostępniono kilka nowych technik walki.

Rekomendowane gry dla dwóch osób