Ego to niezwykle ciekawa gra firmy Trefl. Dzięki wciągającej rozgrywce sprawi, że spotkanie towarzyskie w grupie bliskich znajomych stanie się fascynującym wyzwaniem, które pozwoli sprawdzić, ile wiedzą o sobie członkowie grupy. Czy znacie się jak łyse konie? Z Ego będziecie mogli się o tym przekonać!

Czym jest Ego?

Ego to,  przeznaczona dla dzieci od czternastego roku życia, nastawiona na interakcję z innymi graczami. Dzięki systemowi pytań, odpowiedzi i żetonów, od których zależy wygrana bądź przegrana w rozgrywce, nadaje zabawie niepowtarzalny charakter, zapewniając długie godziny doskonałej zabawy. Obecny w grze system licytacji sprawia, że doskonale sprawdzi się również dla tych, którzy uwielbiają hazard.

W pudełku z grą znaleźć można 220 dwustronnych kart z pytaniami (co daje łączną liczbę 440 pytań), 18 żetonów z odpowiedziami (co daje 6 pełnych kompletów do głosowania), 120 małych żetonów pełniących rolę waluty w grze, planszę będącą bankiem oraz instrukcję obsługi.

Gra planszowa Ego

Dzięki nieskomplikowanym zasadom, które są w stanie zrozumieć nawet dzieci, Ego doskonale nada się na imprezę zarówno dla młodzieży jak i dorosłych. Solidne pudełko na karty i wykonanie żetonów o najwyższej jakości sprawia, że Ego w łatwy sposób można przetransportować z jednego miejsca na drugie, dzięki czemu może stać się nieodłącznym elementem każdego spotkania w gronie bliskich znajomych. Bogactwo pytań sprawi zaś, że gra może stać się pretekstem do długich, ciekawych rozmów z bliskimi, dzięki który będziemy mogli poznać ich jeszcze lepiej.

Zasady gry w Ego

Na początku rozgrywki gracze dostają po 10 żetonów walutowych. W puli ogólnej – banku, którym jest plansza, umieszcza się liczbę żetonów odpowiadającą dziesięciokrotnej liczbie graczy (dla 3 graczy 30 żetonów). Następnie rozpoczyna się rozgrywka. Gracz rozgrywający wyciąga kartę z pytaniem, czyta jego treść i trzy możliwe odpowiedzi. Następnie, korzystając ze swoich żetonów odpowiedzi, wybiera odpowiedź, która najlepiej go opisuje i odkłada zakryty żeton na stół. Zadaniem pozostałych graczy jest odgadnięcie odpowiedzi rozgrywającego. Robią to za pomocą swoich żetonów odpowiedzi. Kiedy wszyscy zdecydują się na wybraną opcję, rozpoczyna się licytacja. Gracze mogą robić zakłady za żetony walutowe, obstawiając prawidłowość swojej odpowiedzi. Jeżeli okaże się, że mieli rację, zgarniają pulę postawionych żetonów. Jeśli jednak nikt z obstawiających nie zgadł, żetony przenosi się do puli ogólnej.

Gra wydaje się prosta, jednak dzięki różnorodnym pytaniom, których tematyka nie tylko bawi, ale dotyka również poważniejszych, bardziej prywatnych spraw, staje się niezwykle wciągająca i pozwala zacieśniać więzi między uczestnikami.

Ego przeznaczone jest dla starszych fanów gier planszowych właśnie ze względu na charakter pytań, których część dla młodych graczy mogłaby być niezrozumiała. Wybierając jednak odpowiednie pytania, gra planszowa Ego może stać się również dobrą zabawą w młodszym gronie pod nadzorem dorosłych.

Planszowe gry towarzyskie w Hulahop.pl