W 2005 roku we Francji powstała firma Owlient, zajmująca się produkcją gier. Jej pierwszym tytułem okazał się Equideow, w Europie znany pod nazwą Howrse. Produkcja będąca symulatorem hodowlą koni do dziś skupia wokół siebie wiele milionów graczy z całego świata.

Polecane gry dla dzieci

Jest to gra przeglądarkowa (dostępna także na urządzenia mobilnej), której założenia, na pierwszy rzut oka, wydają się bardzo proste. Gracz dostaje bowiem możliwość opiekowania się i trenowania koni wielu ras. Decydują się na nieco głębszą analizę Howrse, szybko można dojść do wniosku, że gra ta zapewnia wiele możliwości prowadzenia rozgrywki.

W jej ramach możemy bowiem zadbać o prowadzony przez nas ośrodek jeździecki, rozwijać swoją hodowlę (na przykład poprzez rozmnażanie koni i „usprawnianie” kolejnych pokoleń), brać udział w rozmaitych zawodach jeździeckich, organizować własne imprezy czy chociażby dołączyć do rozgrywki wieloosobowej. Możliwości jest oczywiście więcej, dlatego miłośnicy koni nie powinni się nudzić.

Jedną z największych zalet gry Howrse jest jej darmowość, którą jednak może być postrzegana różnie. Gra sama w sobie jest darmowa, jednak podczas rozgrywki natkniemy się na wiele mikropłatności, związanych między innymi z możliwością dokupienia różnych sprzętów i ulepszeń. Mimo wszystko, Howrse gwarantuje wspaniałą zabawę, która może być prowadzona na wiele różnych sposobów. W poniższym tekście wyjaśnimy kilka zasad związanych między innymi z hodowaniem koni i zdobywaniem punków.

Jak zdobyć kupony w Howrse?

Bardzo ważne w grze są kupony, które można wykorzystać na każdym etapie rozgrywki. Sposobów ich zdobycia jest kilka. Najłatwiejszy z nich jest oczywiście związany z zapłatą, którą możemy dokonać poprzez wysłanie wiadomości SMS bądź przy użyciu karty płatniczej.

Kupony uzyskuje się także za dni, które upłynęły w grze (np. po 50 dniach), za sprzedaż koni bądź posiadanego przez nas wyposażenia, posiadanie specjalnego konia, poprzez uprawę specjalnych „nasion kuponu” lub wykorzystując specjalny kody promocyjne.

Jak zdobyć dzikiego konia?

Jest to koń, które spotykane są niezwykle rzadko. Co więcej, wymagają od nas specjalnej procedury oswajania – w przeciwnym wypadku ich oswojenie okaże się po prostu niemożliwe. Jednak gra jest warta świeczki, ponieważ dzikie konie mogą nas wzbogacić o wiele diamentów, które również są bardzo ważne w grze.

Zdobyć je można najczęściej na dwa sposoby: albo kupimy je na specjalnych wyprzedażach albo wygramy w wielu promocjach, które są organizowane w ramach gry.

Jak zdobyć boskiego konia?

Jest to kolejna specjalna kategoria koni, których hodowla może nam przynieść wiele profitów. Boskich koni jest wiele, a jednym z najważniejszych jest Krezus.

Niektóre konie tego typu można kupić kupony oraz walutę Eq. Musicie się jednak przygotować na spore wydatki. Wysokie ceny sprawiają, że duża część graczy liczy na szczęście, ponieważ boskie konie można zdobyć bądź wygrać – na przykład na loteriach, promocjach, a także w tak zwanych Rogach Obfitości.

Boski koń może narodzić się również w hodowli, choć zdarza się to rzadko. Gracze próbuję głównie dwóch sposobów: poprzez złączenie boskiej klaczy z odpowiednim ogierem lub nazwanie młodego konia imieniem „Krezus Junior” – co 13 dni jeden koń o tym imieniu jest „wybierany” na serwerze i zamienia się w dorosłego Krezusa.

Jak zdobyć punkty dorastania?

Łatwo można się domyślić, że okażą się one przydatne podczas hodowania koni. Tego typu punkty zdobyć można na kilka sposobów: poprzez zakup za diamenty i kupony, za opiekę nad końmi, z promocji i różnego rodzaju dokonań oraz w formie prezentu od znajomego. Można je także znaleźć w Rogu Obfitości lub w UFO.

Jak dobyć jednorożca?

Kolejne specjalne zwierzę, które opłaca się mieć w swojej hodowli, gdyż ich róg dodaje rozmaite bonusy. Pierwszego jednorożca należy jednak zakupić – dopiero potem możemy pomyśleć o hodowli.

Jak wyhodować jednorożca? Możliwe jest to wyłącznie poprzez pokrycie klaczy jednorożca ogierem jednorożca tej samej rasy. Musi odbyć się to również o ustalonej godzinie (ustala się je w ustawieniach konta). Pamiętać należy jednak, że szansa na to nie specjalnie duża. Wszystko to sprawia, że najłatwiej zdobyć go poprzez zakup.

Polecane gry dla dzieci

Gra Howrse czym jest i jak przebiega rozgrywka?
5 (100%) 1 vote