Ten news z pewnością zelektryzował nie jednego fana gier wyścigowych. Seria Forza Motorsport doskonale znana, jak ekskluzywana dla Xboxa zawita również na PC.

Pecetowa wersja w porównaniu do swojej konsolowej odpowiedniczki będzie darmowa. Twórcy zapowiedzieli, że na starcie bedzie dostępne 63 samochody oraz ponad 20 tras rozrzuconych w sześciu zakątkach świata. Nie są to liczby tak duże, jak w przypadku wersji na Xboxa (450 dostępnych pojazdów), ale warto pamiętać, że tytuł ten będzie dostępny za darmo.

Produkcja ta zaoferuje nam również cztery tryby zabawy, a tym najważniejszym ma być Tours. Swoisty odpowiednik kariery znanej z wersji konsolowej. Będzie on podzielony na 12 etapów, a w każdym z nich gracz rywalizować będzie o medale oraz punkty.

Forza Motorsport 6 Apex

Deweloper również zapowiedział, co jest oczywiste w tym przypadku, że w grze będzie sklep obsługujący mikrotransakcje. Nie wiadomo jednak na ten moment, co się w nim znajdzie. Twórcy zapewnili jednak, że na auta nie będziemy musieli wydać prawdziwej gotówki.

Wiadomo również, że do obsługi produkcji będzie wymagany Windows 10, a gra będzie obsługiwana przez DirectX 12.

Polecane zestawy komputerowe do Forza Motorsport 6: Apex