W tym krótkim poradniku przedstawimy pokrótce świat For Honor wykreowany przez studio Ubisoft. Napiszemy, jakie czekają na nas tryby rozgrywki, z jakimi frakcjami i bohaterami będziemy mieć do czynienia, a także podamy praktyczne porady związane z walką.

Tryby rozgrywki For Honor

Gra multiplayer oferuje nam pięć trybów rozgrywki. Są to:

  • Duel, czyli pojedynek jeden na jeden.
  • Dominion, czyli walka czterech graczy na czterech. Celem trybu dominion jest walka o dominację nad trzema punktami na mapie.
  • Skirmish, czyli klasyczny Deatchmatch, w którym udział bierze maksymalnie ośmiu graczy.
  • Eliminator, czyli walka czterech na czterech, przy czym gracz nie odradza się po pokonaniu, a na polu bitwy zostaje ostatni, niezwyciężony zawodnik.
  • Brawl, czyli starcie dwóch na dwóch graczy.

Klasy postaci For Honor

W grze dostępne są trzy frakcje: Wikingowie, Samurajowie i Rycerze. Każda frakcja posiada swoich czterech unikalnych bohaterów: Szybkiego Assassina, Zbilansowanego wojownika, Ciężko opancerzoną jednostkę oraz hybrydę wszystkich poprzednich klas.

Ogólne porady związane z walką i rozgrywką w For Honor

Bądź opanowany

Walka w For Honor opiera się na strategicznym podejściu i chłodnej kalkulacji. Rzucanie się na przeciwnika na oślep praktycznie zawsze skończy się śmiercią. Ataki łatwo kontrować, a Twoja „strategia” będzie łatwa do przewidzenia i obejścia.

Kontroluj swoją wytrzymałość

Pamiętaj o pasku wytrzymałości. Od niej zależy siła i szybkość Twoich ataków oraz łatwość obalenia Twojej postaci. Regularnie regeneruj swoją wytrzymałość i nie daj się jej wyczerpać, ponieważ najczęściej będzie oznaczać to Twoją porażkę.

Każdą klasą gra się inaczej

Jeżeli umiesz grać Berserkiem, nie będzie oczywiste, że równie dobrze poradzisz sobie, grając Valkyrią. Każda z postaci ma swoje mocne i słabe strony. Miej je na uwadze i graj rozsądnie.

Korzystaj z każdego rodzaju ataków

Dzięki tworzeniu skomplikowanych kombinacji zmylisz przeciwnika i trudniej będzie przewidzieć Twoją grę. Korzystaj z każdego rodzaju ataków bądź nieprzewidywalny i skuteczny.

Blokuj ataki

Blokowanie jest stosunkowo proste. Pamiętaj, które ataki możesz zablokować, a których bardziej opłaca się unikać. Musisz obserwować przeciwnika i przewidywać jego ruchy.

Pamiętaj o pasku zemsty

Pasek zemsty związany jest z ilością przeciwników, z jakimi mierzy się bohater. Im ich więcej, tym pasek zemsty napełnia się szybciej, co wpływa na siłę i moc bohatera. Jeżeli Twój sojusznik walczy z wrogiem, dołączając się do starcia, przechylasz szalę zwycięstwa na stronę przeciwnika, a nie sojusznika.

Przełamuj gardę

Jeżeli przeciwnik blokuje wszystkie Twoje ataki, wówczas jedynym ratunkiem jest przełamanie gardy. Dzięki temu będziesz w stanie przebić się przez obronę przeciwnika i dosięgnąć go celnym ciosem.

Korzystaj z elementów otoczenia

Zrzucanie, czy podpalanie przeciwnika to tylko niektóre z akcji, jakie możesz wykonać, wykorzystując elementy otoczenia. Pamiętaj jednak, że jest to wyłącznie dodatek do walki. Warto również korzystać z otoczenia jako osłony przed bronią dystansową lub innymi atakami wroga.

Ranking laptopów do For Honor