Fidget Spinner to prawdziwa rynkowa rewolucja. W parę miesięcy szał na zabawę tym małym, niepozornym gadżetem opanował niemal cały glob. Fidget Spinner pojawił się w USA i początkowo był sprzedawany jako zabawka dla dzieci i młodzieży mających problemy z nadpobudliwością i trudnościami z koncentracją. Szybko okazało się jednak, że zabawka jest absolutnie jedną z najbardziej wciągających małych, ręcznych gadżetów.

Fidget Spinner – co to?

Pod tą enigmatyczną nazwą kryje się niesłychanie prosta konstrukcja. Fidget Spinner składa się ze zwykłego łożyska kulkowego umieszczonego w centrum zabawki, a także dwóch, trzech lub wielu innych ramion tworzących geometrię gwiazdy.

Obecnie na światowych rynkach istnieją tysiące najróżniejszych spinnerów, wobec tego ciężko zaklasyfikować i wrzucić je do jednego worka. Znajdziemy Fidget Spinnery, gdzie każde ramię gwiazdy posiada własne łożysko, spinnery rozgałęzione, wielokolorowe, świecące w ciemności, tematyczne, przezroczyste, wykonane z plastiku, drewna, metalu, czy nawet porcelany. Zabawka musi spełniać kilka wymagań. Pierwszym z nich są wymiary dostosowane do dłoni statystycznej dłoni każdego użytkownika. W związku z tym wymiary spinnerów z reguły nie przekraczają 9 cm.

Kostka Fidget Cube

Fidget Spinner

Kostka Fidget Cube Fidget Spinner
Zobacz cenę Zobacz cenę

Do czego służy Fidget Spinner?

Fidget Spinner służy do wprawiania w ruch konstrukcji, trzymając zabawkę za centralne (lub boczne) łożysko(a). Zabawka wprawiana w ruch, generuje siłę odśrodkową, która wedle niektórychFidget Spinner co to specjalistów powoduje uczucie odprężenia i wzmożonej koncentracji. Zdania naukowców są pod tym względem podzielone. Niemniej, uczucie kręcenia i maltretowania zabawki w dłoniach jest bardzo przyjemne i wciągające, przez to bardzo trudno oderwać się od kręcenia Fidget Spinnerem.

W zasadzie Fidget Spinner nie ma konkretnego przeznaczenia, a jedyną jego funkcją jest zajmowanie naszych rąk. Zabawę spinnerem możemy porównać do obracania długopisu w palcach. Fidget Spinner doskonale będzie służył wszystkim osobom mającym problem z niespokojnymi dłońmi, będącymi w stanie poddenerwowania, stresującymi się, czy ćwiczącymi hamowanie wybuchów gniewu.

Od tego czasu powstało już wiele ciekawych trików, których można nauczyć się, kręcąc Fidget Spinnerem. Triki są proste w nauce i wyglądają bardzo efektownie. Wykonując któryś z nich, na pewno zrobisz wrażenie na kolegach i koleżankach ze szkoły lub pracy.

Dowiedz się więcej Fidget Spinner wady i zalety

Jak używać Fidget Spinnera?

Jaki fidget spinner kupić?

Nie możemy jednoznacznie podpowiedzieć Ci, jaki spinner kupić. Podczas zakupu powinieneś kierować się własnym gustem, upodobaniami i intuicją. Odradzamy kiepskie, najtańsze, plastikowe Fidget Spinnery, ponieważ ich trwałość i żywotność zwykle pozostawiają wiele do życzenia.

Polecamy spinnery z mocnych tworzyw sztucznych, drewna, czy metalu. Na rynku bez problemu znajdziesz spinnery tematyczne, posiadające najróżniejszą kolorystykę i teksturę. Dużym plusem zabawki jest jej niewielka cena. Najdroższe spinnery to koszt nieprzekraczający 100 złotych, natomiast najtańsze kupisz już od 10 złotych.

Kostka Fidget Cube

Fidget Spinner

Kostka Fidget Cube Fidget Spinner
Zobacz cenę Zobacz cenę