Trzeci dodatek do bezsprzecznie najlepszego symulatora jazdy ciężarówką – Vive la France! – wprowadził powiew świeżości do nieco starego już, jednak nadal grywalnego ETS2. Dodatek wprowadza kilka usprawnień i modyfikacji do podstawki, a także oferuje całą mapę Francji.

Każdy zapalony trucker z pewnością będzie zacierać ręce. Niestety jak przystało na DLC, Vive la France! nie zaoferuje wiele, zwłaszcza graczom, którzy z jego powodu zamierzają powrócić do serii.
Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest przestarzały silnik gry i stare rozwiązania graficzne. O ile cztery lata temu Euro Truck Simulator 2 zdecydowanie mógł się podobać, o tyle teraz powrót do tego środowiska może odrzucać. W dalszym ciągu Euro Truck Simulator 2 – Vive la France! miejscami może prezentować się ładnie – zwłaszcza podczas zachodzącego słońca, gdy przecinamy autostradę położoną w malowniczych miejscach.

W dodatku gracze dostali do dyspozycji 15 miast oraz tysiące kilometrów najróżniejszych dróg przeplatanych pięknymi krajobrazami i specyficznymi miejscami, a wszystko to utrzymane w iście francuskim stylu.

 Euro Truck Simulator 2 Vive la France

Czescy deweloperzy nie wysilili się, aby naprawić kilka rażących błędów znanych z podstawki i poprzedni odsłon Euro Truck Simulator. Sztuczna inteligencja nadal kiepsko radzi sobie na drodze, a zwłaszcza na licznych rondach, które – patrząc po ich mnogości – stały się ulubionymi skrzyżowaniami twórców. Irytować może również niezgodność ograniczeń na mijanych znakach z informacjami prezentowanymi przez komputer pokładowy.

Dodano również nowe rodzaje towarów i przedsiębiorstw, które możemy przewozić i w których możemy powozić. Dzięki odpowiedniej prezencji szaty graficzne DLC Vive la France! daje nam odczuć, że podróżujemy po Francji, a nie innym regionie. Odpowiedni klimat czuć zwłaszcza jeżdżąc po prowincjach i smakując francuską wieś.

Dla wielu graczy problemem może okazać się cena dodatku, która notabene jest niewiele mniejsza niż cena podstawki kilka lat temu. Czescy deweloperzy wyceniają DLC naprawdę wysoko, co dla mniej zapalonych miłośników trucków i spedycji lądowej może okazać się przeszkodą nie do przejścia.

Podsumowując. Dodatek jest dosyć rozbudowany. Oferuje przemodelowaną szatę graficzną, około 20 tysięcy kilometrów zróżnicowanych dróg, 15 dużych miast oraz piękne krajobrazy. Problem nadal stanowi kiepskie AI innych uczestników ruchu, a ronda, zamiast zmniejszać zagrożenie, stają się prawdziwym wyzwaniem dla każdego, kto przez nie przejeżdża. Dodatek nadal wykorzystuje nieco przestarzały silnik graficzny, co staje się poważną przeszkodą technologiczną, która może zadecydować o dalszych losach czeskiego studia.

Ranking laptopów do Euro Truck Simulator 2 Vive la France