Marka Western Digital to jeden z czołowych producentów dysków HDD. W jej asortymencie można znaleźć nośniki z różnych linii, a tym samym o zróżnicowanych cenach i parametrach technicznych. Dysk WD8003FFBX to nośnik należący do linii Red Pro, a więc przeznaczony do współpracy z systemami NAS oraz do pracy ciągłej. Czy to dobry wybór?

Dysk Western Digital Red Pro 8TB 3.5″ SATA III (WD8003FFBX) – dane techniczne oraz cena

Dysk WD Red Pro 8 TB SATA III 7200 rpm 256 MB to nośnik o naprawdę dobrze dopracowanych parametrach technicznych, który może być bardzo dobrą alternatywą dla podobnego dysku – WD80EFAX, który należy do linii WD Red.

Nośnik Western Digital Red Pro 8TB 3.5″ SATA III (WD8003FFBX) został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w systemach NAS, a szczególnie w średnich oraz dużych firmach. Jest to dysk oferujący bardzo dobre parametry techniczne.

Dysk WD (WD8003FFBX) – specyfikacja

Producent Western Digital
Linia Red Pro
Format dysku 3.5 ’’
Rodzaj dysku HDD
Pojemność dysku 8 TB
Interfejs SATA III
Pamięć podręczna 256 MB
Prędkość obrotowa 7200

Dysk HDD Western Digital Red Pro 8 TB SATA III – sugerowane zastosowanie, użyte technologie

Dysk HDD WD8003FFBX o pojemności 8 TB należy do profesjonalnej linii Western Digital Red Pro, która dedykowana jest najbardziej wymagającym użytkownikom. Nośnik ten zaprojektowano z myślą o stosowaniu w zaawansowanych systemach NAS, a szczególnie w średnich oraz dużych firmach. Może być on stosowany w systemach NAS dysponujących 24 kieszeniami, a zastosowane w nim technologie (szczególnie NASware 3.0) gwarantują bezproblemową integrację i ochronę danych. To nośnik, który wyposażono w liczne udogodnienia:

  • Dysk WD8003FFBX dysponuje technologią NASware 3.0, która zapewnia łatwą integrację z zaawansowanymi systemami NAS, a także wysoki poziom bezpieczeństwa danych i optymalizację wydajności działania dysku.
  • Dysk ten wyposażono również w wieloosiowy czujnik wstrząsów – dokładnie tak, jak WD8003FRYZ 8TB. Czujnik ten wykrywa nawet najdrobniejsze drgania, które przecież często zdarzają się w przypadku systemów NAS.
  • Nośnik Western Digital Red Pro WD8003FFBX objęto pięcioletnią gwarancją producenta, co jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom kupujących. Nośniki z linii Red mają z kolei tylko 3 lata gwarancji, stąd też profesjonalistom i najbardziej wymagającym użytkownikom rekomenduje się linię Red Pro.
  • Dysk WD8003FFBX HDD przeszedł zaawansowane testy zgodności z wiodącymi elementami systemów NAS, co gwarantuje jego bezproblemową integrację i użytkowanie.

Nośnik Western Digital WD8003FFBX o pojemności 8 TB to dysk dedykowany do pracy ciągłej w systemach NAS. Dysk ten sprawdzi się zarówno w średnich, jak i większych przedsiębiorstwach. Jest on lepszą alternatywą dla dysku z linii Red – WD80EFAX, gdyż dysponuje wyższą prędkością obrotową, posiada o dwa lata dłuższą gwarancję, a cena WD8003FFBX jest wyższa tylko o około 300 zł.

Dysk WD8003FFBX 8 TB SATA III – zalety i wady

Wybierając dyski HDD do profesjonalnych zastosowań, a szczególnie do systemów NAS, warto zapoznać się odpowiednio wcześniej z ich mocnymi i słabszymi stronami.

Zalety Wady
Zgodność z systemami NAS. Stosunkowo wysoka cena.
Wysoka prędkość obrotowa.
Nośnik wyposażono w nowoczesne technologie.
Bezproblemowa integracja i użytkowanie.

Dysk Western Digital Red Pro 8 TB (WD8003FFBX) – czy warto?

Dyski HDD z linii WD Red Pro trudno uznać za rozwiązanie w pełni uniwersalne. Nie są to nośniki dedykowane do podstawowych zastosowań, ale do średnich oraz większych systemów NAS, do pracy ciągłej. Z tego względu trudno porównywać je z klasycznymi dyskami HDD, co najwyżej warto zerknąć zarówno na linię Red Pro, jak również Red, a także na inne propozycje marki Western Digital.

Nośnik WD8003FFBX jest jednak rozwiązaniem godnym uwagi ze względu na dość dobry stosunek ceny do jakości, parametrów i niezawodności. Nie stwarza problemów przy integracji, dobrze spisuje się w praktyce, a także ma całkiem wysoką prędkość obrotową oraz aż pięcioletnią gwarancję i z tego względu wydaje się dużo bardziej atrakcyjną opcją niż nośniki z serii Red.