Zamknij oczy i przenieś się do świata gdzie ciemność styka się ze światłem. Witamy w Dying Light. Jeśli zacząłeś czuć gęsią skórkę to znaczy, że dobrze trafiłeś. Gry typu horror survival dostarczają nie tylko wspaniałych wrażeń, ale pozwalają nam stworzyć swoją własną unikalną przestrzeń do gry. Otwarty świat, który przemierzamy wraz z głównym bohaterem Kyle’a Crane doskonale łączy się z dynamiką całej gry, dzięki czemu możemy spędzić wiele godzin w napięciu i dobrej, lecz przerażającej zabawie. Jedną z ciekawszych rzeczy, która została pozytywnie przyjęta przez fanów polskiej wersji „Dead Island” jest możliwość dostępu do narzędzi deweloperskich, które pozwolą praktycznie każdemu stworzyć swój własny, unikalny świat. Tworzenie modów stało się wielką atrakcją, dzięki czemu możemy korzystać z wielu fantastycznych pomysłów. Jest to dowód na kreatywność graczy, którzy dzięki swej fantazji i wyobraźni przekształcają uniwersum gry na swój sposób, dostarczając nam jeszcze więcej frajdy.

A oto 5 najciekawszych modów, z, których warto skorzystać. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie:

Waterwold

Dying Light - Waterworld

Modyfikację możesz pobrać: stąd

 

Dying Space

Dying Light - Dying Space

Modyfikację możesz pobrać: stąd

Climb down to 21 – Arcade Madness

Dying Light - Climb down to 21 - Arcade Madness

Modyfikację możesz pobrać: stąd

Delusion

Dying Light - Delusion

Modyfikację możesz pobrać: stąd

De_dust2 – to świat dla fanów kultowej serii Counter Strike.

Dying Light - De_dust

Modyfikację możesz pobrać: stąd

To oczywiście nie koniec. Możemy znaleźć i korzystać również z takich modów jak: mars, atlas, de_inferno, czy totalnie abstrakcyjnych, gdzie nasz bohater wędruje w głąb pustyni, wzdłuż plaży, czy w Himalaje.

Kiedy już wybraliśmy coś dla siebie z pośród wielu fascynujących pomysłów, które mogą całkowicie zmienić naszą grę, czas na poprawne włączenie moda. Jeśli chcemy grać w trybie jednoosobowym sprawa jest o wiele łatwiejsza niż w trybie muliplayer, gdzie musimy posiadać dokładnie ten sam mod co nasz znajomy, z, którym planujemy wspólną grę. Warto też dodać, że korzystanie z moda nie zmienia w żaden sposób fabuły gry i nie ingeruje w nią, dlatego bez obaw możemy zmieniać i modyfikować swoje otoczenie.

Jak poprawnie włączyć moda?

 1. Musisz posiadać pełną wersję
 2. Pobierz plik wybranego przez siebie moda.
 3. W katalogu z grą odnajdź plik Data3.pak i otwórz go za pomocą np. programu typu WinRar.
 4. Pobrany plik rozpakuj
 5. Jeśli to twój pierwszy mod otwórz Data3.pak i przenieś jego zawartość do otwartego wcześniej pliku.
 6. I gotowe. Możesz się cieszyć nowym zmodyfikowanym światem!

Plusy:

 • Brak problemów natury technicznej związanych z instalacją moda
 • Szybkie i łatwe włącznie moda
 • Dostęp do wszystkich schematów
 • zmiany w grze pozytywnie wpływają na jej odbiór

Minusy:

 • Modyfikując swoją grę tracisz możliwość grania z osobami, które nie dokonują żadnych zmian
 • Jeśli chcesz zagrać ze znajomy musicie mieć wgrany ten sam plik do folderu z grą
 • Czasami mogą się pojawiać problemy z połączeniem nawet w przypadku, że posiadacie ten sam mod

Kreatywność fanów Dying Light nie zna granic. Dlatego cały czas możemy wyszukiwać nowych, ciekawych modów, dzięki którym gra prędko nam się nie znudzi. Kto wie, do jakiego stopnia gracza są w stanie się posunąć w modyfikacjach. Jedno jest pewne dostaracza nam to wielu fascynujących doświadczeń i emocji, ponieważ każdy może znaleźć coś dla siebie, świat, w, którym będzie miał ochotę spędzać czas i go odkrywać. Jedno jest pewne możemy być dumni z tak świetnej produkcji jaką jest gra: „Dying Light”.

Dying Light