Dishonored jest grą z 2012 roku, wyszła już jej druga część. Jednak czy w 2017 roku warto kupować tę grę? Czy warto się nią zainteresować, mimo że jest wiele nowszych tytułów, w które można zagrać? Temu tematowi będzie poświęcony ten artykuł.

Grafika

Wielu miłośników gier nie przykłada do niej szczególnej uwagi, jednocześnie nie znam osoby, która by kompletnie ignorowała kwestie graficzne. To w końcu poziom grafiki decyduje o tym jak bardzo wczujemy się w grę, jak odbieramy świat w niej przedstawiony.

Nawet najlepsze gry z dawnych czasów prędzej czy później przestaną być dobre ze względu na grafikę i będziemy je odpalać co najwyżej z sentymentu. Jednocześnie w ciągu ostatnich lat w grach nie była widoczna rewolucja graficzna. Dishonored ciągle stoi na wysokim poziomie, być może nie można tu zobaczyć widoków tak pięknych jak w Wiedźminie 3, jednak warto pamiętać, że Dishonored to gra zupełnie innego gatunku.

Gra cały czas potrafi zachwycić ładnymi widokami, być może ucinanie głów i zabijanie przeciwników nie jest tak widowiskowe, ale cały czas bardzo satysfakcjonujące.

Dishonored recenzja
Zobacz produkt w sklepie morele.net

Pewne rzeczy się nie starzeją

Grafika potrafi się zestarzeć stosunkowo szybko. Natomiast znacznie ważniejsza jest fabuła, oraz mechaniki i sposób rozgrywki. Na początek przyjrzymy się fabule. Ta jest owiana tajemnicą – gracz, który będzie miał pierwszą styczność z tytułem może spotkać się z bardzo ciekawą historią. Co mają powiedzieć jednak osoby, które już grały w Dishonored i chcą do niego wrócić po latach? Czy warto?

Jak najbardziej, ponieważ jest jeszcze 3 element, który w grach ma ogromne znaczenie.

Rozgrywka i mechaniki

Dishonored na tym polu najbardziej pokazuje swoją moc. Cały czas grając w ten tytuł można się świetnie bawić. Umiejętności specjalne, gadżety – to wszystko sprawia, że gracz może przechodzić ten tytuł na różne sposoby.

Na szczególną uwagę zasługuje tutaj fakt, że świat gry reaguje na zachowanie gracza. Jeżeli ten gra w sposób agresywny, czyli np. pozostawia za sobą więcej ofiar, to wtedy świat gry na to reaguje. I są to proste odpowiedzi jak np. zmiana stosunku postaci sterowanych przez komputer jak i czasem trudniejsze do zauważenia skutki jak np. więcej chorób roznoszonych przez szczury.

To oznacza, że grając w Dishonored na różne sposoby można doświadczyć zupełnie czegoś innego. I dlatego jest to tytuł warty uwagi – można w niego grać wiele razy i może on dawać mnóstwo satysfakcji.

Warto dodać, że Dishonored to połączenie skradanki i FPS, przez co przez grę można przejść na dwa sposoby:

  • Po cichu – wykorzystuje się tutaj różne mechanizmy skradania. Trzeba sporo myśleć, żeby każdy ruch był jak najmądrzejszy.
  • Głośno – tutaj gracz może stać się świadkiem epickich scen walki i bardzo gorącej atmosfery.

To wszystko sprawia, że każda osoba grająca w ten tytuł może mieć doświadczyć wiele zabawy i różnych możliwości grając na różne sposoby. Jest to znacznie ciekawsze niż np. przejście RPG-a inną klasą postaci.

Czy warto zagrać w Dishonored w 2017 roku?

Wszystko zależy od oczekiwań i nastawienia gracza. Jest to tytuł, który cały czas jest wart uwagi. Grafika mimo upływu kilku lat cały czas stoi na dobrym poziomie. Natomiast sposób rozgrywki, mechaniki zastosowane w tym tytule potrafią dostarczyć wielu godzin wspaniałej rozgrywki. Warto zwrócić uwagę również na cenę tytułu. W momencie premiery wynosiła ona 130zł, czyli nawet 2 razy mniej niż ceny niektórych premier dzisiaj.

Dlatego jeżeli ktoś nie szuka tylko i wyłącznie gier, które zachwycają grafiką, to będzie świetnie się bawił grając w Dishonored. Zwłaszcza, że jest to tytuł, do którego można wracać wielokrotnie.

Polecane zestawy komputerowe do Dishonored