W tym poradniku przedstawimy szczegóły na temat dwóch urządzeń firmy Dell. Sprawdź, co mogą nam zaoferować.

Monitory Dell – szczegóły

Przedstawione w poradniku modele należą do wyższej półki cenowej. Czy możemy, więc liczyć na bardzo dobrą jakość i funkcjonalność? Aby się o tym przekonać, dokładnie przeanalizowaliśmy parametry techniczne monitorów, a także sprawdziliśmy, jak prezentuje się ich design. Dowiedz się, czy warto kupić jeden z monitorów oraz, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości. Tym razem bierzemy pod lupę monitor Dell U2415 oraz Dell U2412M.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell U2415 vs Dell U2412M – technikalia

Przed zakupem monitora należy oczywiście zapoznać się z jego specyfikacją techniczną. Przyjrzyjmy się, czy omawiane urządzenia pozwolą klientom na komfort pracy i rozrywki. Wszystkie najbardziej istotne kwestie przedstawiamy w poniższym zestawieniu. To z pewnością sprawi, że wybór będzie dużo łatwiejszy.

Parametry Dell U2415 Dell U2412M 
Długość przekątnej ekranu 24,1 cala 24 cale
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 6 ms 8 ms
Format 16:10 16:10
Rozdzielczość 1920 x 1200 1920 x 1200
Rodzaj matrycy IPS IPS
Funkcja obrotu ekranu Tak Tak
Zastosowanie Do zastosowań profesjonalnych Do zastosowań profesjonalnych
Najważniejsze funkcje
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap
  • Duża możliwość regulacji
  • Uniwersalna łączność
  • Maksymalna elastyczność
  • Bardzo bogaty zakres ustawień
  • Funkcja PowerNap

Na pierwszy rzut oka pomiędzy monitorami znajdziemy wiele podobieństw. Dotyczy to głównie przekątnej ekranu, która w przypadku monitora Dell U2415 jest minimalnie dłuższa. W obydwu sprzętach do podświetlania wykorzystano niezawodną technologię LED. Za szczegółowość detali odpowiada rozdzielczość Full HD – 1920 x 1200 pikseli. Dzięki temu obraz będzie bardzo wyraźny i atrakcyjny dla oka.

Częstotliwość odświeżania w obydwu przypadkach sięga 60 Hz. Natomiast czas reakcji w zależności od wyboru modelu waha się od 6 ms do 8 ms. Te parametry mogą być bardzo istotne dla graczy, którzy w tej cenie raczej sięgną po inny sprzęt. Jednak to nie wirtualna rozrywka jest głównym przeznaczeniem monitorów, a zastosowania profesjonalne.

Dzięki wielu technologiom i możliwościom dostosowania położenia ekranu, komfort pracy jest bardzo wysoki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby obrócić ekran do pozycji pionowej i odkryć wiele nowych możliwości. Za szerokie kąty widzenia oraz doskonałe odwzorowanie barw odpowiada nowoczesna matryca IPS. W monitorach zlokalizowano porty USB, do których możemy podłączyć klawiaturę, mysz i inne urządzenia peryferyjne.

Dell U2415 vs Dell U2412M – wygląd

Chociaż specyfikacja techniczna monitorów jest podobna, różni się ich design. W każdym przypadku można liczyć na bardzo nowoczesną i oryginalną stylistykę. Urządzenia są lekkie i kompaktowe. Model Dell U2415 wyróżnia się bezramkową konstrukcją, usytuowaną na stabilnej podstawie w srebrnym kolorze. Natomiast monitor Dell U2412M przyjął bardziej tradycyjny projekt o szerszych ramkach i czarnej kolorystyce. Jego cechą charakterystyczną jest ulokowanie przycisków funkcyjnych po prawej stronie. Każdy z tych sprzętów charakteryzuje się kapitalną ergonomią i będzie doskonale prezentował się na naszych biurkach.

Dell U2415 vs Dell U2412M – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto rozważyć zakup jednego z tych urządzeń? Jak już wspomnieliśmy, gracze powinni poszukać czegoś innego. Natomiast trudno wyobrazić sobie lepsze monitory do zastosowań profesjonalnych w tej cenie. Rewelacyjny design, świetny obraz i szerokie możliwości ustawienia wyświetlacza sprawią, że sprzęty zachwycą programistów, grafików i wszystkich pracowników biurowych. Duża w tym zasługa atrakcyjnej rozdzielczości i niezawodnej matrycy.

Dell U2415 vs Dell U2412M – ile kosztują?

Za monitor Dell U2415 zapłacimy 985 zł. Natomiast koszt zakupu modelu Dell U2412M wynosi 835 zł. Różnica związana jest głównie z designem urządzeń. Stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie. Warto dokładnie zapoznać się z opisem obydwu sprzętów, aby wybrać model, który będzie w pełni odpowiadał naszym oczekiwaniom.