W tym poradniku przedstawimy dwa monitory firmy Dell. Przekonaj się, jakie możliwości mogą nam zaoferować.

Monitory Dell – szczegóły

Zapraszamy na zestawienie monitorów, które obejmuje wysoki segment cenowy. Chociaż różnice pomiędzy nimi są nieznaczne, warto dokładnie omówić każdy z tych sprzętów. Bierzemy pod lupę model Dell P2419H oraz Dell P2719H. Omówimy wszystkie dane technicznie oraz sprawdzimy, jak prezentuje się ich design. Na tej podstawie ocenimy stosunek ceny do jakości i odpowiemy na pytanie – czy warto zdecydować się na zakup jednego z urządzeń.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell P2419H vs Dell P2719H – specyfikacja

Przy wyborze monitora należy koniecznie zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. W poniższym zestawieniu umieściliśmy najważniejsze informacje. Dzięki temu dowiesz się, na jakie parametry możesz liczyć i czy możliwości urządzeń wpiszą się w zakres Twoich preferencji.

Parametry  Dell P2419H Dell P2719H
Długość przekątnej ekranu 23,8 cala 27 cali
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 8 ms 8 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
  • Konstrukcja pozwala wygodnie zarządzać okablowaniem
  • Funkcja Comfortview, która redukuje szkodliwe promienie niebieskiego światła
  • Szeroki zakres regulacji pozycji ekranu
  • Konstrukcja pozwala wygodnie zarządzać okablowaniem
  • Funkcja Comfortview, która redukuje szkodliwe promienie niebieskiego światła
  • Szeroki zakres regulacji pozycji ekranu

Jedyną różnicą w specyfikacji technicznej obydwu monitorów jest wielkość ekranu. Inne parametry są identyczne. Wyświetlacz o dłuższej przekątnej z pewnością zapewni lepszy komfort rozrywki. Monitor z mniejszym ekranem również znajdzie wielu odbiorców i sprawdzi się szczególnie przy pracy biurowej.

Za podświetlenie w obydwu urządzeniach odpowiada technologia LED, która obecnie stanowi standard. Częstotliwość odświeżania sięga 60 Hz. To parametr, który określa ilość klatek animacji, wyświetlanych w ciągu jednej sekundy. Natomiast czas reakcji to 8 ms. Gracze mogą poczuć się nieco zawiedzeni. Na dobrym poziomie stoi rozdzielczość ekranu, która wynosi  1920 x 1080 pikseli. Dzięki niej obraz będzie bardzo wyraźny i zobaczymy na nim wiele szczegółów.

Do atutów obydwu urządzeń z pewnością należy zaliczyć dodatkowe funkcje, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Monitory oferują możliwość ograniczenia emisji światła niebieskiego, które szkodliwe jest dla ludzkiego wzroku.

Dell P2419H vs Dell P2719H – wygląd

Dla wielu użytkowników również design może mieć duże znaczenie przy wyborze sprzętu. W tym przypadku możemy liczyć na bardzo atrakcyjną konstrukcję o stylowych i cienkich ramkach. Ekran został usytuowany na podstawie w kształcie kwadratu. Obudowę wykonano z solidnych materiałów.

Należy również podkreślić wysoką ergonomię. Wszystkie złącza i przyciski rozmieszczono bardzo intuicyjnie. Wewnątrz obudowy ukryte są kable. Dzięki temu na naszym biurku zawsze będzie porządek. Możemy dowolnie zmienić położenie ekranu, a nawet obrócić go do pozycji pionowej.

Dell P2419H vs Dell P2719H – czy warto kupić?

Czas zastanowić się, czy warto zakupić jedno z tych urządzeń. Monitory sprawdzą się rewelacyjnie w pracy biurowej, a także przy oglądaniu filmów, czy surfowaniu w internecie. Możemy liczyć na wyraźny obraz pełen kolorów. Sprzęty wyróżniają się nowoczesnym designem i znakomitą ergonomią. Szczególnie zadowolone będą osoby, które przed ekranem spędzają długie godziny. Zdecydowanie zachęcamy do zakupu tych wielozadaniowych modeli.

Dell P2419H vs Dell P2719H – ile kosztują?

Za monitor P2419H zapłacimy 715 zł. Natomiast koszt zakupu modelu P2719H wynosi 885 zł. Ta różnica dotyczy oczywiście długości przekątnej ekranu. Wybór będzie, więc uzależniony od zastosowań monitora i osobistych upodobań użytkownika. Każdy ze sprzętów charakteryzuje się znakomitym stosunkiem ceny do jakości.