W tym poradniku przedstawimy możliwości dwóch urządzeń marki Dell. Sprawdź, czy spełnią nasze oczekiwania.

Monitory Dell – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę monitory z wysokiej półki cenowej. Czy w ich przypadku możemy liczyć na wysoką jakość, do której przyzwyczaił nas producent? Przekonajmy się. Mowa o monitorze Dell P2418D oraz Dell P2719H. Dokładnie przeanalizujemy ich dane techniczne oraz przyjrzymy się kwestiom związanym z designem.

Chociaż sprzęty wyglądają podobnie, różnią się parametrami, które szczegółowo omówimy. Zachęcamym, aby poznać bliżej te urządzenia, gdyż z pewnością sprawdzą się w domach i biurach wielu użytkowników. Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell P2418D i Dell P2719H – specyfikacja

Przed zakupem monitora należy oczywiście sprawdzić dane techniczne, które świadczą o jego jakości. Jakie możliwości oferują te urządzenia? Najważniejsze parametry znajdziesz w poniższej tabeli.

Parametry Dell P2418D Dell P2719H
Długość przekątnej ekranu 23,8 cala 27 cali
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 8 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1440 (WQHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
  • Bardzo szczegółowy obraz dzięki świetnej rozdzielczości
  • Wygodne porty DisplayPort i HDMI
  • Bogata paleta barw
  • Monitor zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować uczucie zmęczenia wzroku
  • Konstrukcja pozwala wygodnie zarządzać okablowaniem
  • Funkcja Comfortview, która redukuje szkodliwe promienie niebieskiego światła
  • Szeroki zakres regulacji pozycji ekranu

W każdym z monitorów zainstalowano technologię LED, która dziś stanowi standard i zapewnia komfortowy odbiór treści. Model Dell P2418D wyróżnia się wyświetlaczem o przekątnej długości 23,8 cala i bardzo atrakcyjną rozdzielczością WQHD. Dzięki temu zobaczymy obraz pełen nawet najdrobniejszych szczegółów. Możemy również mówić o doskonałej ostrości. Będziemy mogli cieszyć się doskonałą rozrywką przy grach i filmach.

Natomiast w przypadku Dell P2719H, mamy do czynienia z 27-calowym ekranem. Za szczegółowość obrazu odpowiada dobra rozdzielczość Full HD. W przypadku każdego z monitorów możemy liczyć na częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz. To parametr, który mówi o ilości klatek animacji, jakie może wyświetlić monitor w ciągu jednej sekundy. W zależności od modelu czas reakcji wynosi 5 ms lub 8 ms. Gracze mogą odczuwać lekki niedosyt, lecz pozostałe technikalia spełnią większość ich oczekiwań.

Monitory najlepiej sprawdzą się przy pracy biurowej. Wszystko dzięki technologiom, które wspomagają ochronę wzroku. Warto zwrócić uwagę na możliwość redukcji emisji szkodliwego światła niebieskiego. W obydwu przypadkach otrzymamy wysokiej jakości obraz i ergonomiczną konstrukcję.

Dell P2418D i Dell P2719H – wygląd

Każdy z monitorów wygląda atrakcyjnie i nowocześnie. Ekrany mają wąskie ramki, a za stabilność konstrukcji odpowiada kwadratowa podstawa. Urządzenia zostały wykonane bardzo solidnie, a obudowa jest wytrzymała. Będą świetnie prezentować się na naszych biurkach.

Dell P2418D i Dell P2719H – czy warto kupić?

Przekonajmy się, czy warto zakupić jeden z monitorów. Wiele zależy od oczekiwań użytkownika i zastosowań sprzętów. Urządzenia nadają się do gier, jednak miłośnicy wirtualnej rozrywki w tej cenie znajdą model, który będzie bliższy ich preferencjom. Chodzi głównie o częstotliwość odświeżania i czas reakcji.

Omawiane modele sprawdzą się jednak przy użytkowaniu biurowym. Duża w tym zasługa technologii, które znacznie podwyższają komfort użytkowania. Kolejną zaletą jest znakomita ergonomia oraz szerokie możliwości konfiguracji ustawienia ekranu. Oglądanie filmów, czy surfowanie w internecie również będzie niezwykle przyjemne.

Dell P2418D i Dell P2719H – ile kosztują?

Chociaż za monitory musimy zapłacić nieco więcej, niż w przypadku urządzeń o standardowych parametrach, należy pamiętać, że to profesjonalne sprzęty. Koszt zakupu Dell 2418D wynosi 963,88 zł. Natomiast cena Dell P2719H to 855 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie dane techniczne, należy stwierdzić, że to znakomita oferta