Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów marki Dell. Czy warto rozważyć zakup jednego z nich?

Monitory Dell – szczegóły

Ten uznany producent sprzętu elektronicznego już nie raz wzbogacał rynek w bardzo atrakcyjne modele o różnych funkcjach i zadaniach. W tym poradniku sprawdzimy możliwości modelu Dell P2417H oraz Dell P2219H. Przenalizujemy specyfikację techniczną oraz zwrócimy uwagę na wygląd urządzeń. Zastanowimy się również, jak prezentuje się stosunek ceny do jakości. Dzięki temu będziesz mógł podjąć rozsądną decyzję. Oto szczegóły.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell P2417H vs Dell P2219H – specyfikacja

Zanim kupimy monitor, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z opisem danych technicznych. Na jakość wyświetlanego obrazu znacznie wpływa rozdzielczość ekranu. Nie bez znaczenia jest również typ zastosowanej matrycy. Entuzjaści gier przywiązują dużą wagę do częstotliwości odświeżania oraz szybkości reakcji. Wybór szerokości ekranu zależy oczywiście od zastosowań. Z pewnością większe monitory lepiej sprawdzą się przy oglądaniu treści z dalszej odległości. Istotnym dodatkiem mogą być różnorodne funkcje, które zapewnią komfort użytkowania zarówno przy pracy biurowej, jak i rozrywce. Zapoznaj się ze wszystkimi najważniejszymi parametrami.

Parametry  Dell P2417H Dell P2219H
Długość przekątnej ekranu 23,8 cala 22 cale
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji na działanie użytkownika 6 ms 8 ms
Elementy konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 7,63 kg 2,75 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja obrotu ekranu Tak Tak
Matryca IPS IPS
Format ekranu 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Najlepsze zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
 • Anti-glare
 • Dell Display Manager
 • LED Backlight
 • OSD
 • Utwardzana powłoka antyodblaskowa 3H
 • Edge LED
 • Certyfikat TUV

Model Dell P2417H wyróżnia się ekranem o długości przekątnej 23,8 cala. Do jego podświetlenia zastosowano niezawodną technologię LED. Dzięki rozdzielczości Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli możemy liczyć na atrakcyjny obraz bogaty w detale. Czas reakcji i częstotliwość odświeżania to parametry, które dobrze sprawdzą się przy pracy biurowej, jednak gracze mogą odczuwać lekki niedosyt. Te drobne niedogodności może zrekompensować matryca IPS, która gwarantuje znakomitą głębię kolorów oraz szerokie kąty widzenia.

Dell P2219H to model z ekranem 22-calowym, który również podświetlany jest diodami LED. Czas reakcji na działanie użytkownika wynosi 8 ms, a częstotliwość odświeżania wynosi 60 Hz. To zbliżone parametry do Dell P2417H. Ponownie możemy liczyć na matrycę IPS oraz rozdzielczość Full HD.

Warto wspomnieć o dodatkowych technologiach. Na pokładzie Dell P2417H zainstalowano powłokę antyodblaskową 3H, która zapewnia niezwykle czytelny obraz nawet w trudnych warunkach. Dużym atutem monitora Dell P2417H jest niska emisja szkodliwego dla wzroku światła niebieskiego. Świadczy o tym certyfikat TUV.

Dell P2417H vs Dell P2219H – wygląd

Model Dell P2417H wpisuje się w klasyczną, lecz elegancką stylistykę. Za stabilność ekranu odpowiada wytrzymała podstawa o prostokątnym kształcie. Szybki dostęp do przycisków i złącz świadczy o bardzo wysokiej ergonomii. Monitor świetnie będzie prezentował się na biurku.

Dell P2219H charakteryzuje się ekranem o formacie 16:9. Tutaj również mamy do czynienia z prostokątną podstawą. Należy podkreślić wytrzymałą konstrukcję i atrakcyjną stylistykę.

Każdy z monitorów został wyposażony w funkcję Pivot, która pozwoli na dowolny obrót monitora. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby oglądać treści, gdy ekran usytuowany jest w pozycji pionowej. Kolejną zaletą jest możliwość regulacji kąta pochylenia oraz wysokości. Dzięki temu łatwo dostosujemy położenie monitora do poziomu wzroku.

 

Dell P2417H vs Dell P2219H – czy warto kupić?

Aby dokonać rozsądnego zakupu, należy dokładnie określić zastosowanie monitora, którego potrzebujemy. Miłośnicy gier raczej poszukają sprzętów o wyższej rozdzielczości i szybszym czasie reakcji. Jednak omawiane urządzenia znakomicie sprawdzą się przy oglądaniu filmów, surfowaniu w internecie, a także w pracy biurowej. Duża w tym zasługa świetnej matrycy typu IPS.

Dell P2417H vs Dell P2219H – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora Dell P2417H wynosi 649 zł. Natomiast za model Dell P2219H zapłacimy 587 zł. Należy podkreślić bardzo atrakcyjny stosunek ceny do jakości urządzeń.