W tym poradniku szczegółowo porównamy dwa monitory marki Dell. Sprawdź, czy warto się nimi zainteresować.

Modele monitorów Dell

Ten popularny producent już wielokrotnie wprowadzał na rynek znakomite sprzęty elektroniczne. Czy jakość monitorów Dell InfinityEdge U2719D i Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) również potrafi nas zachwycić? Aby się o tym przekonać, sprawdziliśmym, jak prezentuje się specyfikacja techniczna oraz design urządzeń. W naszym poradniku znajdziesz odpowiedź, czy warto kupić jeden z monitorów i jak wygląda ich stosunek jakości do ceny. Dzięki temu wybór będzie znacznie łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell InfinityEdge U2719D vs Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) – szczegóły techniczne

Najbardziej istotne elementy specyfikacji technicznej to szerokość ekranu oraz jego rozdzielczość. Ważnym kryterium jest również typ matrycy zainstalowanej na pokładzie monitora. Gracze zawsze zwracają uwagę na częstotliwość odświeżania i czas reakcji na działanie użytkownika. Coraz więcej urządzeń oferuje wiele dodatkowych funkcji, które mają na celu poprawić komfort użytkowania. Wszystkie najważniejsze szczegóły przedstawiamy w tabeli.

Parametry Dell InfinityEdge U2719D Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE)
Długość Przekątnej ekranu 27 cali 34,1 cala
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 120 Hz
Czas reakcji 5 ms 4 ms
Elementy konstrukcja
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Funkcja obrotu ekranu (Pivot) Tak Nie
Rodzaj matrycy IPS IPS
Format 16:9 21:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1440 (WQHD) 3440 x 1440 (UWQHD)
Główne zastosowanie Do zastosowań profesjonalnych Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Blue Light Filter
 • Flicker Free
 • Blue Light Reducer
 • FPS Mode
 • RTS Mode
 • G Sync
 • Anti-glare
 • Motion Blur Reduction

Model Dell InfinityEdge U2719D został wyposażony w ekran o przekątnej długości 27 cali. Do podświetlania zastosowano niezawodną technologię LED. Dzięki rozdzielczości WQHD na poziomie 2560 x 1440 pikseli na ekranie zobaczymy wiele nawet najdrobniejszych detali. Kolejną zaletą jest matryca IPS, która zapewnia szerokie kąty widzenia oraz doskonałe odwzorowanie barw. Na zadowalającym poziomie stoi częstotliwość odświeżania – 60 Hz oraz czas reakcji, który wynosi 1 ms. Śmiało można powiedzieć, że to funkcjonalny i wielozadaniowy sprzęt.

Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) to typowo gamingowy monitor z szerokim ekranem o przekątnej 34,1 cala. Kapitalna rozdzielczość na poziomie 3440 x 1440 pikseli zapewni niezwykłe bogactwo detali oraz kapitalną jakość obrazu. W tym przypadku również zastosowano świetną matrycę IPS. Graczy zachwyci częstotliwość odświeżania na poziomie 120 Hz oraz czas reakcji wynoszący 4 ms.

Na wysoki komfort użytkowania urządzeń wpływają funkcje dodatkowe. Blue Light Filter to technologia, której zadaniem jest ograniczenie emisji niezdrowego dla oczu światła niebieskiego. Natomiast Flicker Free redukuje efekt migotania obrazu na różnych poziomach jasności. W przypadku gamingowego monitora możesz liczyć na specjalne tryby obrazu dostosowane do różnych gatunków gier. Kolejną funkcją przyjazną miłośnikom wirtualnej rozrywki jest G Sync, która zapewnia płynność animacji.

Dell InfinityEdge U2719D vs Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) – wygląd

Dell InfinityEdge U2719D to monitor, który wyróżnia się biznesowym designem. Ekran został usytuowany na solidnej podstawie. Cała konstrukcja jest kompaktowa i idealnie dostosowana do pracy. Wyświetlacz możemy dowolnie obrócić i dostosować obszar roboczy do swoich preferencji. Swobodnej regulacji podlega również kąt nachylenia oraz wysokość.

Natomiast Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) to urządzenie, który wpisuje się w nowoczesną i gamingową stylistykę. Szeroki i zakrzywiony wyświetlacz o bardzo wąskich ramkach zapewni doskonałą zabawę. W tym modelu również możemy dowolnie regulować kąt nachylenia.

Dell InfinityEdge U2719D vs Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) – czy warto kupić?

Każde z omawianych urządzeń doskonale realizuje powierzone im zadania. Dell InfinityEdge U2719D wzbogacono o atrakcyjne tryby ochrony wzroku. Kolejne atuty do rewelacyjne nasycenie barw oraz znakomita rozdzielczość. Zachwyca również kompaktowy design. Natomiast Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) zdecydowanie spełni oczekiwania wszystkich graczy, którym zależy na zabawie przy wysokiej jakości grafice. Warto zwrócić uwagę na kapitalną częstotliwość odświeżania i świetny czas reakcji.

Dell InfinityEdge U2719D vs Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) – ile zapłacimy?

Koszt monitora Dell InfinityEdge U2719D to 1 758,45 zł. Cena modelu Dell Alienware Gaming AW3418DW (210-AMNE) wynosi 4 599 zł. Chociaż sprzęty nie należą do najtańszych, prezentują znakomitą jakość.