Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów marki Dell, które reprezentują wyższy segment cenowy.

Monitory Dell – szczegóły

Na rynku monitorów mamy wiele modeli o przeróżnych funkcjach i zastosowaniach. To sprawia, że wybór może być nieco trudny. Dlatego dokładnie zaprezentujemy specyfikację techniczną, design urządzeń oraz sprawdzimy, jak wygląda stosunek ceny do jakości. Mowa o monitorach Dell AW2518Hf oraz Dell U2518D. Ten poradnik pozwoli Ci odpowiedzieć na pytanie, czy któryś z tych modeli spełni Twoje oczekiwania.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – specyfikacja

To właśnie parametry techniczne decydują o wyborze danego sprzętu. Niewątpliwie na jakość obrazu wpływa rozdzielczość oraz rodzaj matrycy zastosowanej na pokładzie monitora. Entuzjaści gier z pewnością sprawdzą, jaki czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania oferuje dany model. Warto pamiętać o długości przekątnej ekranu, którą należy dostosować do zadań, jakie będzie spełniał sprzęt. Monitory coraz częściej wyposażone są w różne technologie, które mają na celu ochronę wzroku. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w poniższym zestawieniu.

Parametry  Dell AW2518Hf Dell U2518D
Długość przekątnej ekranu 24,5 cala 25 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 240 Hz 60 Hz
Czas reakcji na działanie użytkownika 1 ms 5 ms
Elementy konstrukcji
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 6,9 kg 6,24 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja obrotu ekranu Tak Tak
Matryca TN IPS
Format ekranu 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Najlepsze zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe funkcje
 • Flicker Free
 • FreeSync
 • Dell Display Manager
 • HDCP
 • sRGB

Monitor Dell AW2518Hf wyposażony jest w ekran o przekątnej długości 24,5 cala. Za jego podświetlanie odpowiada technologia LED. Rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli pozwoli na uzyskanie obrazu bogatego w detale. Zdecydowanie wyróżniającym się parametrem jest kapitalna częstotliwość odświeżania – 240 Hz. Kolejnym atutem jest bardzo szybki czas reakcji. Na pokładzie urządzenia znajduje się matryca TN, która gwarantuje wysoką jakość obrazu nawet podczas dynamicznej rozgrywki.

Model Dell U2518D charakteryzuje się 25-calowym ekranem, który podświetlany jest diodami LED. Częstotliwość odświeżania to 60 Hz. Natomiast czas reakcji wynosi 5 ms. To w pełni zadowalające parametry. Na dużą uwagę zasługuje znakomita rozdzielczość ekranu – 2560 x 1440 pikseli. Dzięki matrycy IPS możesz liczyć na szerokie kąty widzenia, a także doskonałe nasycenie barw.

Dell AW2518Hf to urządzenie, do którego zaimplementowano technologie, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Flicker Free ogranicza nieprzyjemny efekt migotania obrazu. Natomiast FreeSync zapobiega kłopotom ze zrywaniem animacji. W przypadku monitora Dell U2518D uzyskamy znakomity balans bieli dzięki funkcji sRGB.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – wygląd

Dell AW2518Hf wyróżnia się nowoczesnym i gamingowym designem. Za stabilność bezramkowego ekranu odpowiada podstawa, która została zaprojektowana na wzór litery “V”. Dostęp do przycisków i złącz nie stanowi problemu, co świadczy o wysokiej ergonomii. Wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują.

Niemal bezramkowy ekran monitora Dell U2518D usytuowany jest na prostokątnej podstawie. Elementy wyglądu tworzą kompozycję, która idealnie wpisuje się w biznesową stylistykę. Wyświetlacz możesz dowolnie obrócić i cieszyć się treściami prezentowanymi w pozycji pionowej. Wysokość każdego z tych monitorów możemy dowolnie regulować.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – czy warto kupić?

Przejdźmy do najbardziej istotnego punktu naszych rozważań – czy warto zakupić jedno z tych urządzeń? Każdy monitor spełnia różne zadania i odznacza się wysoką jakością. Zakup modelu Dell AW2518Hf będzie doskonałym pomysłem, jeżeli lubimy spędzać długie godziny przy grach. Możesz liczyć na szybki czas reakcji oraz znakomitą częstotliwość odświeżania. Natomiast Dell U2518D idealnie sprawdzi się w codziennej pracy biurowej. Jego główne atuty to ostry obraz pełen świetnie nasyconych barw oraz bardzo atrakcyjna rozdzielczość. Z pewnością możemy polecić każdy z tych sprzętów.

Dell AW2518Hf vs Dell U2518D – ile zapłacimy?

Koszt zakupu monitora Dell AW2518Hf wynosi 1 445,30 zł. Natomiast cena modelu Dell U2518D to 1 306,56 zł. Należy podkreślić atrakcyjny stosunek ceny do jakości.