Fabuła gry Days Gone rzuca nas w sam środek postapokaliptycznego świata, który ostał opanowany przez ludzi-potwory przypominających zombie. Wcielamy się w rolę łowcy nagród, który tę spustoszoną po pandemii wirusa ziemię przemierza na motocyklu. Days Gone można więc uznać za przygodową grę akcji oferującą dużo sandboksowej rozrywki z system craftingu. Gra będzie miała premierę dopiero w maju 2018, ale już dzisiaj możesz przeczytać recenzję Days Gone oraz dowiedzieć się, jakie ma wymagania sprzętowe.

 

Days Gone – recenzja

 

Zacząć wypadałoby od początku. Gra powstała dzięki Bend Studiu, które może się już pochwalić takimi tytułami, jak Uncharted: Golden Abyss, które ukazało się na konsolę PlayStation Vita w 2012 roku. Ich nowa produkcja – Days Gone będzie dostępna wyłącznie na PlayStation 4, a dla twórców będzie to pierwsza przygoda z grą na nowego PSa.

 

Days Gone jest przygodową grą akcji, której fabułę osadzono w Ameryce Północnej, spustoszonej przez pandemię wirusa, w wyniku której ludzie przeistoczyli się w bezmyślne zombie. Co prawda trudno o pełną recenzję Days Gone, ponieważ gra ukaże się na rynku polskim i światowym dopiero w maju 2018 roku, ale już teraz wiadomo co nieco na temat mechaniki rozgrywki i fabuły. Gra została bowiem po raz pierwszy zaprezentowana podczas E3 w 2016 roku.

Days Gone

Protagonistą gry Days Gone jest były członek gangu motocyklowego, który w postapokaliptycznej rzeczywistości wciela się w rolę łowcy przygód. Przemierza więc północno-zachodnie wybrzeże Ameryki, zniszczone doszczętnie przez pandemię, i stara się na nowo znaleźć swoje miejsce po utracie miłości życia i totalnej zagładzie znanego mu dotąd świata. Należy do nielicznych ocalałych z katastrofy. Większość ludzkości zamieniła się w jej wyniku w zombie, które w grze określa się jako freakers.

 

Days Gone należy do klasycznych przedstawicielek gatunku przygodowych gier akcji i, jak na taki tytuł przystało, oferuje graczowi widok zza pleców bohatera przez całą rozgrywkę. Naszym zadaniem jako protagonisty jest eksploracja sanboksowej mapy, pozyskiwanie materiałów i przedmiotów, które można by wykorzystać w systemie craftingu.

 

Za przeciwnika będziemy mieć nie tylko ludzi, ale także rozmaite formy i mutacje niebezpiecznego wirusa. Na przykład hordy kilkudziesięciu osobników, którym nie sposób stawić czoła w pojedynkę. Mechanika gry jest zatem obiecująca, ale jednoznaczną ocenę trudno, dlatego recenzję Days Gone zamykamy na stwierdzeniu, że jest to tytuł obiecujący.

 

Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe Days Gone, to trzeba pamiętać, że premiera tytułu jest zapowiadana na platformę Playstation 4. Jak dotąd nie padły propozycje wydania gry również na PCy.