Biblioteka Steam od wielu lat jest prawdziwą kopalnią rozmaitych produkcji, które zdobywają serca graczy na całym świecie. Znajdziemy w niej gry typu AAA, różnego rodzaju tytuły niezależne, ale również wiele propozycji, za które nie musimy płacić ani grosza.

Choć w sieci często można spotkać się z różnymi narzekaniami na temat poziomu, jaki prezentują tego typu gry, na Steamie z łatwością znaleźć można także prawdziwe perełki, które potrafią „przyspawać” graczy do ekranu na wiele godzin. My postanowiliśmy je zebrać i pokrótce opisać.

Polecane darmowe gry na Steam

Oczywiście darmowość poszczególnych gier na Steam nie zawsze wygląda tak samo. Dostępne są bowiem produkcje, które od początku do końca nie wymagają od nas żadnych pieniędzy, ale także gry najeżone rozmaitymi mikropłatnościami, związanymi z elementami (czy to wyposażenia czy dodatkowych punktów do wykorzystania podczas rozgrywki) ułatwiającymi lub chociażby uprzyjemniającymi zabawę.

Poniższe zestawienie dotyczy gier z gatunku Free to Play, czyli takich, które umożliwiają rozpoczęcie rozgrywki całkowicie bez opłat. To, co dzieje się później, jest już sprawą osobną. Pamiętać należy bowiem o tym, że mikropłatności nie są obowiązkowe. Jeżeli więc nie chcemy z nich korzystać, nikt nas do tego nie zmusza.

Warframe

Nie da się ukryć, że większość proponowanych przez nas tytułów będzie należało do gatunku gier sieciowych. Nie inaczej jest w przypadku Warframe, produkcji autorstwa studia Digital Extremes. Jest to koopoeracyjna gra akcji, która osadzona została w świecie science-fiction.

Fabuła ogniskuje wokół konfliktu między dwoma rasami – Grineer i Tenno. Pierwsza z nich była o krok od zlikwidowania swoich największych wrogów, jednak sytuacja diametralnie zmieniła się wraz z odkryciem przez rasę Tenno prastarych pancerzy bojowych, które zdecydowanie zwiększają ich możliwości ofensywne. Zadaniem gracza będzie wspólne stoczenie walki z rasą Grineer.

Choć Warframe umożliwia rozgrywkę samodzielną, o wiele większa frajdę czerpać można w trybie kooperacji. Dynamiczna zabawa, ciekawy świat i zróżnicowane uzbrojenie – wszystko to czeka na Was całkowicie za darmo.

Path of Exile

Z gatunku gier akcji przenosimy się do produkcji RPG, którego przedstawicielem jest Path of Exile. Jest to tytuł sieciowy, w którym wcielamy się w postać wygnańca, trafiającego na kontynent Wraeclast. Zadanie jest proste – przetrwać.

W grze sterować możemy wybranymi postaciami z siedmiu klas – między innymi templariuszy, wiedźm oraz łowców. Świat najlepiej przemierzać w kilkuosobowej drużynie, ponieważ jest on instancjonowany. W trakcie walk i wypełniania rozmaitych zadań zdobywamy nowe umiejętności, których liczba przekracza granicę 1000. Wszystko to sprawia, że rozgrywka w Patch of Exile może ciągnąć się w nieskończoność.

Darmowe gry na Steam

Trove

Kolejna gra z gatunku MMORPG, która gwarantuje ogromną ilość godzin spędzonych przed ekranem komputera. Jej największą zaletą jest rozbudowany crafting, pozwalający tworzyć mnóstwo wymyślnych przedmiotów.

Cała rozgrywka odbywa się w losowo generowanych światach, które wyróżniają się tak zwaną wokselową oprawą graficzną. Są one w pełni otwarte, dlatego gracze otrzymują absolutną swobodę podróżowania i tworzenia.

War Thunder

Tym razem coś dla fanów konfliktów zbrojnych. Gra umożliwia stoczenie historycznych bitew z okresu II wojny światowej oraz wojny koreańskiej. Gracze wojować mogą na dwa różne sposoby – albo jako piloci samolotów albo za sterami rozmaitych czołgów. War Thunder charakteryzuje się przede wszystkim wiernie odwzorowanymi maszynami wojennymi.

EVE Online

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest gra prawdziwie legendarna. Została wypuszczona 14 lat temu, a od 2016 roku dostępna jest w jako produkcja free to play.

Mówiąc najprościej, jak tylko można, jest to tytuł MMO, będący symulatorem statku kosmicznego. Gracze dostają możliwość rozwijania kierowanego przez siebie imperium, prowadzenia handlu oraz prowadzenia wielkich, kosmicznych bitew. EVE Online, pomimo tak długiego istnienia na rynku, nadal gromadzi wokół siebie ogromną rzesze fanów, co jest chyba jej najlepszą rekomendacją.

Polecane myszki dla graczy