Czternasty z kolei system, jaki wyprodukował Apple dla swoich użytkowników, jest jeszcze bardziej wydajny i obfituje w mnóstwo różnych aplikacji. W tym artykule przejrzymy pierwszą część zainstalowanych na macOS High Sierra (10.13) funkcji. Głównym hasłem reklamowym tego systemu jest „Twój Mac na wyżynach.“ Zobaczmy, jak do hasła reklamowego ma się rzeczywistość.

 

Aplikacja Zdjęcia została przeznaczona do przechowywania oraz edycji zdjęć na MacBooku. Nie tylko możemy na niej zdjęcia kolekcjonować, ale także zmieniać je wedle gustu. Płatną opcją jest tworzenie książek fotograficznych i innych w tym typie publikacji. W Zdjęciach z powodzeniem możemy tworzyć różne albumy, w tym albumy inteligentne, które zbierają nasze obrazy graficzne po wybranych przez nas parametrach.

 

Aplikacja nazwana iMovie służy do przechowywania oraz obróbki video plików filmowych. iMovie dostarcza szereg gotowych rozwiązań, dzięki którym stworzymy filmy profesjonalne i cieszące oko. Edycja jest prosta i intyuicyjna, wystarczy tylko płynny komputer, jakim jest Apple MacBook Pro.

 

GarageBand to kolejna flagowa produkcja Apple. Jest to program do tworzenia, przechowywania i edycji plików dźwiękowych, a także do kreowania nowych produkcji. I tak z kilku gatunków muzycznych takich jak na przykład hip-hop, elektroniczna czy muzyka autorska, możemy tworzyć własne kompozycje.

 

Aplikacja Pages to względnie nowa, wspaniała aplikacja do tworzenia różnego rodzaju publikacji elektronicznych czy też do publikacji gotowych do wydruku. Pages obsługiwany jest również bardzo intuicyjnie, sam program bardzo dużo ułatwia użytkownikowi, ponieważ jest bardzo inteligentny i sam doskonale przewodniczy oraz towarzyszy przy tworzeniu wydawnictw typu CV czy list motywacyjny albo elektroniczny magazyn lub też gazeta.

 

Numbers, jak nazwa podpowiada, to odpowiednik Excela Mixrosofta. W nim zestawimy wszelkie liczby, będziemy na nich operować, tworząc z powodzeniem arkusze kalkulacyjne.

 

Safari to autorska przeglądarka internetowa od Apple. Na komputerze, jakim jest Apple MacBook, działa bardzo płynnie, nie zacina się i gwarantuje szybkie oraz przyjemne surfowanie po Internecie.

 

Keynote to z kolei aplikacja do tworzenia różnego rodzaju prezentacji. Wyposażony w naturalną inteligencję, ten program komputerowy pomaga i przewodniczy w tworzeniu doskonałych projekcji.

 

Mail, prosto i konkretnie nazwana aplikacja, to nic innego jak program do przeglądania, tworzenia i wysyłania e-mail. Ta poczta dostarczona wraz z High Sierrą to całkiem nowy, inny poziom przeglądania naszej skrzynki pocztowej. Gwarancja płynnej pracy umila pracowanie na tej aplikacji.

 

Aplikacja FaceTime to program, który służy do kontaktowania się z innymi użytkownikami MacBooków poprzez połączenie video. Ten prosty program oznacza nic innego, jak bezproblemowe i płynne łączenie się z innymi w celu odbycia np. video konferencji.

Wiadomości, ostatnia aplikacja w tym zestawieniu, części pierwszej, to coś podobnego do chatu. Możemy się kontaktować dzięki niej z innymi użytkownikami Apple MacBooków. Prosta i przyjemna aplikacja, dzięki której rozmowy z innymi użytkownikami MacBooków, iPhone’ów czy iPadów, wkraczają na nowy poziom komunikacji.