Rynek gier planszowych pełen jest niezwykle ciekawych pozycji, spośród których można wybierać przez długie godziny. Szukając jednak odpowiedniego prezentu dla dziecka, warto zorientować się, które gry cieszą się największą popularnością.

Planszówki, które bawią!

By pomóc w wyborze najlepszej gry, poniżej zaprezentowano kilka najpopularniejszych planszówek, po które najczęściej sięgali zadowoleni klienci sklepów:

Monopoly Junior

Monopoly Junior – to dziecięcia wersja niezwykle popularnej od lat gry Monopoly, która polega na poruszaniu pionkami po planszy, kupowaniu nieruchomości, rozwijaniu ich i ciągłemu wzbogacaniu się. Wersja Junior dostosowana jest do poziomu dzieci już od piątek roku życia, ciekawiąc maluchy odświeżoną grafiką i bajkowymi projektami figurek. Dzięki zmniejszonej planszy, braku skomplikowanych kart własności i zmienionym nazwom, które bardziej odpowiadają dzieciom, rozgrywka jest szybka i przyjemna, dalej sprawiając ogromną przyjemność zarówno dzieciom jak i ich opiekunom.

Figle Migle w oceanie

Little Planet: Figle migle w oceanie – to gra dla najmłodszych dzieci, bo już tych dwuletnich. Niezwykle kolorowa grafika i proste zasady są bardzo przyjazne dziecku. Gra zawiera dwustronną planszę, przygotowane scenariusze zabawnych rozgrywek, dwanaście dużych zwierzaków – po dwa z każdego gatunku, oraz drewnianą figurkę żeglarza i drewnianą kostkę. Bezpieczne wykonanie i proste zasady to w połączeniu z bajkowymi projektami postaci doskonała gra dla najmłodszych dzieci.

Grzybobranie w zielonym gaju

Grzybobranie w zielonym gaju  – gry grzybobrania znane są już od lat, jednak kolorowa, wielopoziomowa plansza oraz zupełnie nowe zadania, które napotykają na swej drodze grzybiarze, sprawiają, że dobrze znana gra nabiera świeżości i staje się doskonałą rozrywką dla maluchów już od czwartego roku życia.

Grzybobranie w zaczarowanym lesie

Grzybobranie w zaczarowanym lesie – to kolejna gra nawiązująca tematycznie do klasycznego grzybobrania. Ta odświeżona wersja gry również zawiera wielopoziomową planszę, lecz oprócz nowych zadań została wzbogacona również o zwierzątka, które mogą pomagać, bądź przeszkadzać grzybiarzom. Jest tam również wiedźma, która ze wszystkich sił stara się przeszkodzić graczom w zebraniu grzybów. Ta kolorowa, bajkowa gra nadaje się już dla dzieci od trzeciego roku życia

Boom Boom Frozen

Boom Boom Frozen – popularna seria Kraina Lodu (ang. Frozen) doczekała się mnóstwa gier, w tym również i barwnej, niezwykle ciekawej planszówki dla dzieci od szóstego roku życia, której rozgrywka polega na skompletowaniu odpowiedniego zestawu kart. Zwycięzcą zostaje gracz, który jako pierwszy zbierze komplet, a w ramach nagrody może zadzwonić uroczym, śnieżnym dzwonkiem

Promatek Tajemnica Zamku

Tajemnica Zamku – to planszówka przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia. Kolorowa, labiryntowa plansza i bogactwo zwrotów akcji sprawia, że zbieranie skarbów i unikanie bajkowych postaci, takich jak: duchy czy smoki staje się pasjonującym, pełnym niezapomnianych emocji wyzwaniem dla każdego uczestnika tej wciągającej rozgrywki.

Ranking gier planszowych