Business Tour – gra bardzo podobna do Monopoly. Jednocześnie co ważniejsze – jedna z najprzyjemniejszych gier, w które można zagrać ze znajomymi przez internet. Niektórzy są nastawieni na zwycięstwo – szukają strategii, informacji, które pozwolą zwiększyć ich szanse na wygraną. Właśnie dla nich został przygotowany ten poradnik.

Weź pod uwagę ilość graczy

Wiele osób popełnia ten błąd, że poszukuje uniwersalnych strategii. Natomiast takie nie istnieją, jednym z najważniejszych elementów, który należy wziąć pod uwagę, jest liczba graczy. Zupełnie inaczej gra się w 2 osoby, a inaczej w 4, lub 6.

W pierwszym przypadku trzeba bardziej przemyśleć zakup każdego pola, musi to być rozsądna decyzja. Nieopłacalne zakupy mogą doprowadzić do porażki. Natomiast przy większej ilości graczy często trzeba zadowolić się nad mniej opłacalnymi zakupami. One mimo wszystko będą generowały zyski, co jest kluczowe do tego, żeby zwyciężyć.

Obserwuj przeciwników

To bardzo istotna zasada, gdy gra się w Business Tour. Można wtedy zobaczyć, w jaki sposób lubią oni grać – czy są bardziej ostrożni, czy też bardziej agresywni. Zauważenie sposobu w jaki inne osoby prowadzą rozgrywkę pozwoli Ci podejmować lepsze decyzje.

Skuteczna gra w Business Tour to przede wszystkim odpowiednia elastyczność oraz balans pomiędzy realizacją swoich celów i planów na rozgrywkę, a przeszkadzaniu przeciwnikowi w realizacji jego zamierzeń.

Graj w różny sposób

To bardzo istotne, zwłaszcza gdy cały czas grasz ze znajomymi. Jeżeli każda twoja rozgrywka wygląda podobnie, to warto coś w niej zmienić. Najgorsza dla gracza jest przewidywalność – mówimy tutaj o każdej grze, gdzie gra się z żywymi ludźmi. Na każdą strategię można znaleźć różne kontr-strategie.

Dlatego warto stosować różne taktyki i grac różnymi stylami. W ten sposób ruchy i działania nie są przewidywalne. To sprawia, że przeciwnikowi jest z Tobą trudniej wygrać.

Baw się i ciesz się grą

Wygrywanie jest fajne, jednak warto po prostu cieszyć się rozgrywką. Pamiętajmy, że Business Tour to gra, która ma przede wszystkim dawać radość. Nie warto dążyć do wygranej za wszelką cenę. Dzięki temu podejmuje się bardziej przemyślane decyzje i dostrzega się więcej możliwości. Skupienie na wygranej za wszelką cenę zawęża pole dostrzeganych możliwości.

Ponadto Business Tour ma wiele elementów losowych, dlatego też, nawet posiadając najskuteczniejsze strategie i grając w możliwie najlepszy sposób, czasem po prostu się przegra. Dlatego uważaj na hasła, w stylu „Business tour – poradnik, dzięki któremu zawsze wygrasz”.

Cudowne techniki nie istnieją

Wszystkie osoby, które liczą na magiczne techniki wygrywania w Business Tour każdej rozgrywki, powinny przede wszystkim zmienić swoje podejście. Pamiętajmy:

  • Nawet najlepsi zawodnicy, w każdej dziedzinie sportu czasem przegrywają.
  • Business Tour ma wiele elementów losowych, które utrudniają realizację pewnych strategii, jednak są świetną atrakcją jeżeli chodzi o przebieg rozgrywki.

Dlatego też wystarczy pamiętać o radach z tego artykułu i po prostu cieszyć się rozgrywką. A do tego po prostu myśleć – to wystarczy, żeby odnosić sukcesy w Business Tour. Poradnik na temat tej gry zawsze zawiera ogólne rady, ponieważ ta gra ma wiele elementów losowych. Dlatego trzeba być elastycznym i dopasować swój styl gry do tego, co się dzieje na planszy.

Polecane notebooki