W tym poradniku prezentujemy zestawienie dwóch monitorów BenQ, które znajdziemy na niskiej półce cenowej.

Monitory BenQ – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę modele BenQ GW2280 oraz BenQ GL2460. Przekonaj się, czy monitory sprawdzą się przy domowej rozrywce i użytkowaniu biurowym. Aby to sprawdzić, dokładnie przeanalizujemy specyfikację techniczną obydwu sprzętów oraz zaprezentujemy ich design. To pozwoli nam odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto rozważyć zakup jednego z urządzeń? Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – specyfikacja

Przy wyborze monitora klienci często kierują się długością przekątnej ekranu. Tymczasem istnieje wiele innych bardzo istotnych parametrów, które mają ogromny wpływ na komfort użytkowania. Niezwykle ważna dla jakości obrazu jest rozdzielczość. Natomiast gracze zwrócą uwagę na częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Wszystkie dane techniczne, z którymi należy się zapoznać przed zakupem, prezentujemy w poniższym zestawieniu.

Parametry BenQ GW2280 BenQ GL2460
Długość przekątnej ekranu 21.5 cala 24 cale
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 2 ms
Waga 3,5 kg 4,3 kg
Elementy konstrukcji Odłączana podstawa

i regulacja kąta pochylenia

Kensington Lock

i regulacja kąta pochylenia

Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Menu OSD
  • Technologia AMA
  • Technologie Flicker Free
  • Funkcja Low Blue Light
  • Rozdzielczość Full HD
  • Technologia Senseye 3
  • Etykieta EcoFacts

W modelu BenQ GW2280 zastosowano 21,5-calowy ekran. Natomiast w przypadku monitora BenQ GL2460 mamy do czynienia z ekranem 24-calowym. Do ich podświetlania zastosowano niezawodną technologię LED. Każdy z monitorów prezentuję rozdzielczość Full HD oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz. Natomiast w przypadku BenQ GW2280 możemy liczyć na nieco szybszy czas reakcji.

Istotną różnicą jest rodzaj zastosowanej matrycy. Na pokładzie BenQ GW2280 zainstalowano matrycę VA, która gwarantuje szerokie kąty widzenia i wysoki kontrast. Natomiast w modelu GL2460 jest to typ TN, dzięki temu obraz będzie wyraźny nawet podczas dynamicznych scen.

Warto również zwrócić uwagę na wiele dodatkowych technologii, jakie zaimplementował producent do swoich urządzeń. Funkcja AMA doskonale optymalizuje grafikę, a Flicker Free eliminuje problem z migotaniem obrazu. Low Blue Light ogranicza emisję niebezpiecznego dla wzroku światła niebieskiego. Z kolei Seynseye 3 umożliwia wybór jednego z 6 trybów obrazu. Wszystkie te elementy znacznie poprawią wygodę pracy i rozrywki.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – wygląd

Model GW2280 wyróżnia się nadzwyczaj atrakcyjną stylistyką. Tekstura odporna jest na rysy i inne uszkodzenia, a podstawa zapewnia ekranowi doskonałą stabilność. W jej wnętrzu znajdują się kable, co sprawia, że na biurku zawsze będzie porządek. Dużą zaletą są cienkie ramki.

Monitor GL2460 przyjął standardowy, lecz elegancki projekt. Ekran o cienkich ramkach został usytuowany na okrągłej podstawie. W tym przypadku również możemy liczyć na wytrzymałą i odporną na zarysowania obudowę. Każde z tych urządzeń prezentuje się miło dla oka.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – czy warto kupić?

Do największych atutów obydwu sprzętów należy zaliczyć rozdzielczość Full HD. Dzięki temu obraz będzie wyraźny i pełen szczegółów. Monitory sprawdzą się, zarówno przy pracy, jak i szeroko rozumianej rozrywce. Urządzenia oferują wiele dodatkowych technologii oraz bardzo atrakcyjny design. Śmiało możemy polecić każdy z tych sprzętów, jednak ostateczny wybór zależy oczywiście od osobistych upodobań.

BenQ GW2280 vs BenQ GL2460 – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora BenQ GW2280 wynosi 389 zł. Natomiast za model GL2460 zapłacimy 446,99 zł. To niedrogie, lecz funkcjonalne sprzęty. Zdecydowanie możemy mówić o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.