W tym poradniku przedstawimy dwa monitory produkcji BenQ. Przekonaj się, jakie możliwości mogą zaoferować.

Monitory BenQ – szczegóły

Tym razem omówimy monitory, które reprezentują różne segmenty cenowe. Czy możemy spodziewać się wysokiej jakości? Aby się tego dowiedzieć, postanowiliśmy dokładnie przeanalizować ich możliwości techniczne oraz design. Pozwoli nam to ocenić stosunek jakości do ceny oraz zdecydować, czy warto zakupić jeden z tych sprzętów. Mowa o BenQ GW2765HT oraz BenQ GL2460. Ten artykuł z pewnością pomoże Ci wybrać monitor, który spełni Twoje oczekiwania.

 

 BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – specyfikacja

Przed zakupem urządzenia należy oczywiście zapoznać się z danymi technicznymi na jego temat. To właśnie na tej podstawie możemy sprawdzić jakość monitora. Wszystkie najważniejsze właściwości prezentujemy w poniższym zestawieniu. Dzięki temu dowiesz się, czy możliwości tych sprzętów wpisują się zakres Twoich preferencji.

 

Parametry BenQ GW2765HT BenQ GL2460
Długość przekątnej ekranu 27 cali 24 cale
Typ podświetlania LED LED
Rodzaj matrycy IPS TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 4 ms 2 ms
Format 16:9 16:9
Funkcja obrotu ekranu Tak Nie
Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Konstrukcja Kensington Lock Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
  • Senseye 3
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • ecoFACTS
  • Full HD
  • HDCP
  • Kompatybilny z Windows 8
  • Senseye 3
  • sRGB

Podstawową różnicą pomiędzy urządzeniami jest wielkość ekranu. Model BenQ GW2765HT wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej długości 27 cali. W przypadku BenQ GL2460 mamy do czynienia z ekranem 24-calowym. Te parametry będą szczególnie ważne przy szeroko rozumianej rozrywce.

Bardzo istotnym czynnikiem, który warunkuje jakość uzyskanego obrazu, jest rozdzielczość. Możemy wybrać model, który oferuje technologię WQHD oraz zakres 2560 x 1440 pikseli, jak również sprzęt ze standardową opcją Full HD. Pierwszy z przedstawionych monitorów ukaże niezwykłe bogactwo detali. Natomiast model BenQ GL2460 zaprezentuje wyraźny obraz, który sprawdzi się przy najważniejszych zastosowaniach.

Monitor BenQ GW2765HT charakteryzuje się częstotliwością odświeżania, sięgającą 60 Hz, a czas reakcji to 4 ms. Gracze na tej samej półce cenowej mogą znaleźć urządzenia o nieco lepszych parametrach. Natomiast tańszy model – BenQ GL2460 oferuje podobną częstotliwość, lecz szybszy czas reakcji, który wynosi 2 ms.

Na pokładzie urządzeń zainstalowano nowoczesne technologie. Jedną z nich jest Low Blue Light, która ogranicza emisję niebezpiecznego dla wzroku światła niebieskiego. Natomiast Flicker Free to funkcja odpowiedzialna za ograniczenie nieprzyjemnego efektu migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Użytkownicy mogą liczyć na bardzo wysoki komfort użytkowania.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – wygląd

Dla wielu użytkowników również wygląd urządzeń może mieć istotne znaczenie. Każdy z tych sprzętów wygląda bardzo atrakcyjnie. Ekrany zostały usytuowane na owalnych podstawach. Czarna kolorystyka i nowoczesny projekt doskonale wpisują się w aktualne trendy. Obudowy charakteryzują się bardzo solidną konstrukcją. Warto w tym miejscu podkreślić, że monitor BenQ GW2765HT umożliwia obrót wyświetlacza do pozycji pionowej. W obydwu przypadkach możemy liczyć na bardzo wysoką ergonomię.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – czy warto kupić?

Nadeszła pora, aby rozstrzygnąć, czy warto zakupić jeden z tych monitorów. Wiele zależy od tego, jakie zastosowania mają spełniać urządzenia. Gracze powinni rozejrzeć się za sprzętami o lepszej częstotliwości odświeżania. Jednak ten parametr ma drugorzędne znaczenie przy rozrywce innego typu oraz pracy biurowej. W tych czynnościach sprzęty sprawdzą się bardzo dobrze. Śmiało możemy polecić każdy z nich.

BenQ GW2765HT vs BenQ GL2460 – cena

Koszt zakupu monitora BenQ GW2765HT to 1219 zł. Natomiast za BenQ GL2460  zapłacimy 451,53 zł. Różnica dotyczy głównie rozdzielczości oraz możliwości obrotu ekranu w przypadku droższego ze sprzętów. Każdy z tych modeli prezentuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny.