Zapraszamy na zestawienie dwóch monitorów firmy BenQ. Przekonaj się, czy warto rozważyć zakup jednego z nich.

Monitory BenQ – szczegóły

Producent wzbogacił rynek o wiele monitorów, o różnym stopniu zaawansowania. Tym razem bierzemy pod lupę modele BenQ GL2460HM oraz BenQ GW2765HT. Dokładnie sprawdzimy, jak prezentują się ich możliwości techniczne i design. To pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie – czy warto kupić jeden z tych sprzętów? Określimy również stosunek jakości do ceny. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i sprawdź, czy któryś z tych sprzętów spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – specyfikacja

Przy wyborze monitora klienci bardzo często zwracają uwagę przede wszystkim na długość przekątnej ekranu. Tymczasem istnieje wiele innych elementów specyfikacji, z którymi należy się zapoznać. Ogromny wpływ na jakość prezentowanych treści ma rozdzielczość ekranu. Natomiast gracze z pewnością sprawdzą, ile wynosi częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Wszystkie te elementy w znaczny sposób wpływają na komfort użytkowania. Najważniejsze dane techniczne zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. To z pewnością ułatwi Ci decyzję.

Parametry BenQ GL2460HM BenQ GW2765HT
Długość przekątnej ekranu 24 cale 27 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 2 ms 4 ms
Waga 4,3 kg 6,9 kg
Elementy konstrukcji Kensington Lock

i regulacja kąta pochylenia

Kensington Lock, System regulacji HAS
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Rodzaj matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Szybki czas reakcji
  • Funkcja Senseye 3
  • Rozdzielczość WQHD
  • Funkcja Flicker Free
  • Funkcja Pivot

Model BenQ GL2460HM charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 24 cali. Natomiast w monitorze GW2765HT zainstalowano wyświetlacz 27-calowy. Pierwszy z przedstawionych modeli oferuje odrobinę szybszy czas reakcji. Jednak każde z urządzeń charakteryzuje się częstotliwością odświeżania na poziomie 50 Hz.

Monitory różnią się rozdzielczością. W przypadku BenQ GL2460HM mamy do czynienia ze standardową, lecz atrakcyjną jakością Full HD. Natomiast obraz bogaty w szczegóły gwarantuje rozdzielczość WQHD, jakiej doświadczymy na ekranie BenQ GW2765HT. Warto również zwrócić uwagę na różne rodzaje matryc zastosowane w obydwu sprzętach. Typ TN gwarantuje świetną jakość obrazu nawet podczas dynamicznych scen. Natomiast IPS odpowiada za doskonałe nasycenie kolorów i świetne kąty widzenia w pionie i poziomie.

Producent zaimplementował do swoich urządzeń dodatkowe technologie, które zdecydowanie poprawią wygodę pracy i rozrywki. Warto wyróżnić funkcję Senseye 3, która oferuje możliwość wyboru sześciu różnych trybów obrazu. Natomiast Flicker Free rozwiązuje problem z nieprzyjemnym efektem migotania na różnych poziomach jasności. Dzięki tym właściwościom możemy jeszcze dłużej cieszyć się z użytkowania monitorów.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – wygląd

Design obydwu monitorów prezentuje się podobnie. Każdy z nich przyjął standardowy, lecz elegancki projekt. Ekrany charakteryzują się cienkimi ramkami, a za stabilność konstrukcji odpowiada okrągła podstawa. Intuicyjny dostęp do złącz i przycisków świadczy o bardzo wysokiej ergonomii.

Warto wspomnieć, że model oferuje BenQ GW2765HT większe możliwości dostosowania pozycji ekranu do własnych preferencji. Wyświetlacz możemy obrócić dzięki funkcji Pivot, co zachwyci programistów oraz osoby, które pracują z długimi tekstami. Rewolucyjny system HAS pozwala na konfigurację pochylenia oraz wysokości.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – czy warto kupić?

Pora ostatecznie rozstrzygnąć, czy omawiane monitory warte są zakupu. Biorąc pod uwagę wszystkie przedstawione informacje, zdecydowanie możemy polecić każdy z tych sprzętów. Monitor BenQ GL2460HM znajdzie zastosowanie zarówno w domu, jak i biurze. Monitor BenQ GW2765HT również poradzi sobie świetnie z tymi zadaniami, a w dodatku oferuje wyższą rozdzielczość oraz szerokie możliwości konfiguracji.

BenQ GL2460HM vs BenQ GW2765HT – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora BenQ GL2460HM wynosi 489 zł. Natomiast za model GW2765HT zapłacimy 1204,20 zł. O różnicy decydują wspomniane powyżej kwestie, jednak w obydwu przypadkach możemy mówić o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości.