W tym poradniku przedstawimy monitory marki BenQ, które reprezentują niższą półkę cenową. Poznaj je bliżej.

Monitory BenQ – szczegóły

Na rynku znajdziemy wiele modeli tego producenta o różnych zastosowaniach. Tym razem sprawdzimy, jak prezentują się monitory z niższej półki cenowej. Czy użytkownicy mogą spodziewać się wysokiej jakości i dostępu do atrakcyjnych funkcji? Przekonajmy się. Mowa o monitorze BenQ GL2250 oraz BenQ GW2270. Sprawdzimy ich parametry techniczne i  zwrócimy również uwagę, jak prezentuje się design. Dzięki temu wybór modelu będzie dużo łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

BenQ GL2250 vs BenQ GW2270 – specyfikacja

Klienci bardzo często przy wyborze monitora skupiają się głównie na długości przekątnej ekranu. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele innych parametrów, które decydują o komforcie użytkowania. Z pewnością należy do nich rozdzielczość. Gracze zwrócą również uwagę na częstotliwość odświeżania i czas reakcji. Najbardziej istotne dane prezentujemy w poniższym zestawieniu. Warto dokładnie się z nim zapoznać, aby wybrać sprzęt, który spełni oczekiwane zastosowania.

Parametry BenQ GL2250 BenQ GW2270 
Długość przekątnej ekranu 21,5 cala 21,5 cala
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Waga 3,7 kg 3,4 kg
Elementy konstrukcji Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia Kensington Lock i regulacja kąta pochylenia
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy TN VA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Rozdzielczość Full HD
  • Podświetlanie LED
  • Monitor energooszczędny
  • Technologia Senseye Human Vision
  • Rozdzielczość Full HD
  • Podświetlanie LED
  • Monitor energooszczędny
  • Technologia Flicker Free
  • Funkcja Low Blue Light

Monitory mają wiele wspólnych cech. Każdy z nich charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 21,5 cala, który podświetlany jest za pomocą technologii LED. Czas reakcji na działanie użytkownika to 5 ms. Natomiast częstotliwość odświeżania sięga 60 Hz. Do największych zalet urządzeń należy zaliczyć atrakcyjną rozdzielczość Full HD, która pozwoli na uzyskanie szczegółowego obrazu.

Natomiast główną różnicą jest rodzaj zastosowanej matrycy. W BenQ GL2250 mamy do czynienia z typem TN, co przekłada się na dobry obraz w dynamicznych scenach. W przypadku monitora BenQ GW2270 zainstalowano matrycę VA, która gwarantuje wysoki kontrast i szerokie kąty widzenia. Ten sprzęt wyposażono również w funkcję Flicker Free, która ogranicza drgania obrazu oraz Low Blue Light, redukującą niebezpieczną dla wzroku emisję światła niebieskiego. Z kolei na pokładzie BenQ GL2250 znajdziemy technologię Senseye Human Vision, która pozwoli na optymalizację jasności obrazu.

BenQ GL2250 vs BenQ GW2270 – wygląd

W przypadku BenQ GL2250 mamy do czynienia ze standardową, lecz elegancką konstrukcją. Za stabilność ekranu odpowiada okrągła podstawa. Wszystkie elementy bardzo dobrze do siebie pasują.

Nowoczesną stylistykę o cienkich ramkach przyjął model BenQ GW2270. Ekran został usytuowany na prostokątnej podstawie. Ciemna kolorystyka została uzupełniona o detale w kolorze srebrnym. Każde z tych urządzeń prezentuje się bardzo stylowo.

BenQ GL2250 vs BenQ GW2270 – czy warto kupić?

W atrakcyjnej cenie możemy liczyć na monitory, które znajdą zastosowanie w pracy biurowej oraz rozrywce domowej. Ich najmocniejszym punktem jest rozdzielczość Full HD. Ponadto są to urządzenia energooszczędne. Najważniejsze parametry techniczne są podobne w przypadku obydwu modeli. Do głównych różnic zaliczymy rodzaj matrycy, zastosowane technologie oraz elementy designu. Wybór należy, więc dostosować do upodobań użytkownika. Jednak każdy z tych monitorów śmiało możemy polecić.

BenQ GL2250 vs BenQ GW2270 – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu BenQ GL2250 wynosi 329 zł. Natomiast za monitor BenQ GW2270 zapłacimy 339 zł. To niewielka różnica, co świadczy o zbliżonych możliwościach urządzeń. Stosunek ceny do jakości w obydwu przypadkach stoi na rewelacyjnym poziomie. To niedrogie i funkcjonalne sprzęty.