Czy monitor z niższej półki cenowej spełni nasze oczekiwania? Sprawdź, jak prezentują się modele marki Asus.

Monitory Asus – szczegóły

W ofercie producenta znajdziemy monitory o wielu funkcjach i zastosowaniach. Przekonajmy się, jak pod kątem technicznym i wizualnym prezentują się modele Asus VZ239HE i Asus VP248H. Dokładnie przeanalizujemy ich specyfikację, a także design. Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a z pewnością dokonasz rozsądnego zakupu.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że to rozdzielczość ekranu w znacznym stopniu decyduje o jakości obrazu. Im wyższa rozdzielczość, tym więcej detali możemy dostrzec. Dla graczy istotna będzie również częstotliwość odświeżania i czas reakcji monitora. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe technologie, jakie zostały zainstalowane na pokładzie urządzenia. To właśnie one bardzo mają wpływ na komfort użytkowania. Decyzja o wyborze szerokości ekranu będzie uzależniona od zastosowań monitorów. Dłuższa przekątna z pewnością sprawdzi się przy oglądaniu filmów. Najważniejsze elementy specyfikacji prezentujemy w tabeli.

Parametry Asus VZ239HE Asus VP248H  
Długość przekątnej ekranu 23 cale 24 cale
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 75 Hz
Czas reakcji na działanie użytkownika 5 ms 1 ms
Elementy konstrukcji
 • Niemal bezramkowy design
 • Kensington Lock
 • Możliwość regulacji kąta pochylenia
 • Odłączana podstawa
 • Możliwość regulacji kąta pochylenia
Waga 2,7 kg 3,6 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Matryca IPS TN
Format ekranu 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Najlepsze zastosowanie Do domu i biura Dla graczy
Dodatkowe funkcje
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • SPLENDID
 • AMD Free-sync
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • Anti-glare

Asus VZ239HE to monitor wyposażony w 23-calowy ekran, który wykorzystuje podświetlanie diodami LED. Ekran zapewnia dużą szczegółowość i przywiązanie do detali. To oczywiście zasługa rozdzielczości Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Czas reakcji oraz częstotliwość odświeżania w tym modelu stoją na zadowalającym poziomie, lecz gracze mają prawo oczekiwać nieco więcej. Dużą zaletą monitora jest matryca IPS, która zapewnia realistyczne kolory oraz szerokie kąty widzenia. Obraz zawsze będzie wyraźny niezależnie od kąta patrzenia.

Natomiast Asus VP248H jest monitorem, który sprawdzi się w wirtualnej rozrywce. Ekran o długości przekątnej 24 cali podświetlany jest diodami LED. To, co najbardziej ucieszy graczy to błyskawiczny czas reakcji na poziomie 1 ms oraz częstotliwość odświeżania – 75 Hz. Monitor wyróżnia się także matrycą TN, dzięki której zobaczymy wysoką jakość na dynamicznych scenach. W tym przypadku również mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD.

Każdy z monitorów wyposażony został w technologie ochrony wzroku. Jedną z nich jest Flicker Free, która ma za zadanie ograniczać nieprzyjemny efekt migotania obrazu. Z kolei Low Blue Light redukuje emisję niebezpiecznego dla wzroku światła niebieskiego. Inną ciekawą funkcją jest AMD Free-Sync. Dzięki niej nie musimy obawiać się o problemy ze zrywaniem animacji.

 

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – wygląd

Model VZ239HE wyróżniają bardzo cienkie ramki, które nie tylko świadczą o funkcjonalności, ale również podkreślają elegancką stylistykę. Monitor nie jest ciężki i możemy go łatwo przenieść. Wygodny dostęp do złącz i przycisków to kolejna zaleta tej ergonomicznej konstrukcji. Obudowa jest nadzwyczaj solidna i wykonana z wytrzymałych materiałów.

Natomiast Asus VP248H to monitor o standardowym, lecz eleganckim designie. Ekran  został oparty o wytrzymałą podstawę. Wszystkie szczegóły tworzą atrakcyjną dla oka kompozycję. Zawsze możesz liczyć na wysoki komfort użytkowania.

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – czy warto kupić?

Monitory doskonale radzą sobie z zadaniami, jakie zakładają ich główne zastosowania. Asus VZ239HE wyróżnia się znakomitą matrycą, a co za tym idzie – rewelacyjnym odwzorowaniem barw. Sprzęt sprawdzi się w pracy biurowej, przy surfowaniu w interencie, czy oglądaniu filmów. Z kolei Asus VP248H zachwyci graczy, którzy zawsze oczekują dobrej częstotliwości odświeżania oraz szybkiego czasu reakcji. Oczywiście wybór będzie zależał od osobistych preferencji, jednak warto zastanowić się nad zakupem jednego z tych urządzeń.

Asus VZ239HE vs Asus VP248H – koszt zakupu

Cena modelu Asus VZ239HE to 499 zł. Natomiast Asus VP248H kosztuje 530,60 zł. To relatywnie niewiele, lecz możemy liczyć na bardzo wysoką jakość.