W tym poradniku przedstawimy dwa monitory produkcji AOC. Sprawdź, czy spełnią wszystkie Twoje oczekiwania.

Monitory AOC – szczegóły

Tym razem prezentujemy sprzęty, które znajdziemy na średniej półce cenowej. Bierzemy pod lupę model AOC Q3279VWFD8 oraz AOC Q3279VWF. Aby przekonać się, czy warto rozważyć zakup któregoś z nich, bardzo dokładnie przeanalizowaliśmy dane techniczne. Zwróciliśmy również uwagę na kwestie związane z designem. To pozwoli ocenić stosunek jakości do ceny, a także odpowiedzieć na pytanie – przy jakich zastosowaniach monitory sprawdzą się najlepiej? Ten poradnik z pewnością ułatwi Ci decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC Q3279VWFD8 vs AOC Q3279VWF – specyfikacja

Sprawdzenie wszystkich danych technicznych to czynność obowiązkowa przed zakupem monitora. Parametry przedstawione w specyfikacji pozwolą dowiedzieć się, czy urządzenia zapewnią nam optymalny komfort pracy i rozrywki. Wszyst

kie najważniejsze elementy zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Warto się z nim zapoznać, aby wybrać model idealnie dostosowany do naszych upodobań.

 

Parametry  AOC Q3279VWFD8 AOC Q3279VWF
Długość przekątnej ekranu 31,5 cala 31,5 cala
Typ podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 75 Hz 75 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Waga 7 kg 7 kg
Elementy konstrukcji Regulacja kąta pochylenia Regulacja kąta pochylenia
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Rodzaj matrycy IPS MVA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 2560 x 1440 (WQHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Najważniejsze zalety
  • Technologia AMD Free-sync
  • Technologia Flicker Free
  • Matryca IPS
  • Technologia AMD Free-sync
  • Technologia Flicker Free
  • Matryca MVA

Patrząc na tabelę z porównaniem możliwości obydwu sprzętów, możemy znaleźć wiele podobieństw, lecz warto zwrócić uwagę na istotne różnice, które mogą przemawiać za wyborem jednego z urządzeń. Na pokładzie monitora AOC Q3279VWFD8 zainstalowano matrycę typu IPS, która gwarantuje szerokie kąty widzenia oraz doskonałe nasycenie barw. Z kolei model AOC Q3279VWF wyposażono w matrycę MVA. Jej atuty to bardzo dobry kontrast oraz możliwość uzyskania głębokiej czerni.

Monitory charakteryzują się bardzo dużym ekranem o przekątnej długości 31,5 cala. Ich największą zaletą jest świetna rozdzielczość WQHD. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na obraz bardzo bogaty w szczegóły. Częstotliwość odświeżania ekranu sięga 75 Hz, co bardzo ucieszy graczy. Ten parametr określa ilość klatek animacji, jaką monitor może wyświetlić w ciągu sekundy. Natomiast czas reakcji na polecenie użytkownika wynosi 5 ms. Trzeba przyznać, że to dobre warunki do wirtualnej rozrywki, biorąc pod uwagę ten segment cenowy.

Warto wspomnieć o wielu atrakcyjnych technologiach, jakie producent zaimplementował do swoich monitorów. AMD Free Sync to funkcja, która zapobiega zrywaniu animacji. Z kolei Flicker Free odpowiada za przyciemnienie niektórych diod, co ogranicza nieprzyjemny dla oka efekt migotania obrazu.

AOC Q3279VWFD8 vs AOC Q3279VWF – wygląd

Wygląd monitorów to również aspekt, który dla wielu klientów może zdecydować o wyborze jednego z modeli. Urządzenia nie należą do lekkich, jednak ich obudowy są bardzo wytrzymałe. Za stabilność bardzo dużego ekranu odpowiada podstawa, która przyjęła kształt prostokąta. Monitory wyglądają nadzwyczaj elegancko i będą doskonale prezentować się na naszych biurkach. Chociaż ich design jest bardzo zbliżony, model AOC Q3279VWF wyposażono w funkcję Pivot, która umożliwia obrót wyświetlacza do pozycji pionowej.

AOC Q3279VWFD8 vs AOC Q3279VWF – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy te monitory warte są zainteresowania? W atrakcyjnej cenie możemy liczyć na urządzenia o szerokich możliwościach. Specyfikacja techniczna stoi na wysokim poziomie. Do największych atutów z pewnością należy rewelacyjna rozdzielczość ekranu, co przekłada się na doskonałą jakość wyświetlanego obrazu. Urządzenia spełnią swoją rolę zarówno przy rozrywce domowej, jak i pracy biurowej. Z całą pewnością możemy polecić te wielozadaniowe monitory.

AOC Q3279VWFD8 vs AOC Q3279VWF – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu AOC Q3279VWFD8 wynosi 868 zł. Natomiast za monitor AOC Q3279VWF zapłacimy 799 zł. Cena różni się bardzo nieznacznie, więc wybór będzie uzależniony od oczekiwań użytkownika. W urządzeniach zastosowano inny typ matrycy, a jedno z nich charakteryzuje się obecnością funkcji Pivot. W każdym przypadku stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie.