W tym poradniku przedstawimy szczegóły na temat dwóch monitorów produkcji AOC. Sprawdź, co mogą zaoferować.

Monitory AOC – szczegóły

Tym razem przekonamy się, jak prezentują się monitory ze średniego segmentu cenowego. Mowa o AOC G2460PF oraz AOC G2460FQ. Czy warto rozważyć zakup któregoś z tych urządzeń? Aby się o tym przekonać, dokładnie przeanalizowaliśmy ich parametry techniczne oraz design. To pozwoli ocenić stosunek ceny do jakości. Zapoznaj się z naszym artykułem, a wybór będzie dużo łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC G2460PF vs  AOC G2460FQ – specyfikacja

Przed wyborem monitora należy oczywiście sprawdzić możliwości techniczne obydwu sprzętów, które w dużej mierze świadczą o jakości urządzeń. Wszystkie szczegóły znajdziesz w poniższym zestawieniu. Warto się z nim zapoznać, aby sprawdzić, czy dany model wpisze się zakres Twoich oczekiwań.

Parametry AOC G2460PF  AOC G2460FQ
Długość przekątnej ekranu 24 cale 24 cale
Typ podświetlania LED LED
Rodzaj matrycy TN TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Funkcja obrotu ekranu Tak Nie
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Konstrukcja
 • e-Saver
 • FreeSync
 • Full HD
 • HDCP
 • i-Menu
 • iCare
 • OSD
 • Plug & Play
 • Flicker Free
 • Flicker Free
 • DisplayPort

Każde z prezentowanych urządzeń charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 24 cali. To idealny rozmiar, aby cieszyć się doskonałym komfortem rozrywki oraz pracy biurowej. Za podświetlanie odpowiada niezawodna technologia LED. Dzięki rozdzielczości Full HD użytkownicy mogą liczyć na wyraźny i szczegółowy obraz.

Nie da się ukryć, że omawiane monitory zostały zaprojektowane głównie z myślą o graczach. Częstotliwość odświeżania wynosi 144 Hz. Natomiast czas reakcji to 1 ms. To parametry, które zachwycą wszystkich miłośników wirtualnej rozrywki, którzy mogą liczyć na płynną animację i błyskawiczne działanie. W każdym z monitorów zastosowano matrycę typu TN, która sprawdzi się świetnie podczas wyświetlania dynamicznych scen.

Warto zwrócić uwagę na technologie, jakie zostały zainstalowane na pokładzie urządzeń. Funkcja Flicker Free ogranicza nieprzyjemny efekt migotania obrazu. Natomiast Free Sync pozwoli na zachowanie płynności animacji. To kolejny ukłon producenta w stronę graczy.

AOC G2460PF vs  AOC G2460FQ – wygląd

Wielu użytkowników przy wyborze monitora kieruje się również designem. Jak wyglądają omawiane modele?

AOC G2460PF to monitor, który został zaprojektowany bardzo solidnie. Dostęp do wszystkich przycisków funkcyjnych i złączy jest bardzo wygodny. Czarna kolorystyka została uzupełniona o czerwone detale. Ekran został usytuowany na owalnej podstawie. Warto wspomnieć, że można go obrócić do pozycji pionowej.

Model AOC G2460FQ również może pochwalić się stylowym i solidnym wykonaniem. Za stabilność konstrukcji odpowiada okrągła podstawa. Ponownie mamy do czynienia z bardzo wysoką ergonomią. Wszystkie elementy designu doskonale do siebie pasują.

AOC G2460PF vs  AOC G2460FQ – czy warto kupić?

Nadeszła pora, aby rozstrzygnąć, czy warto zainteresować się omawianymi monitorami. Potencjał tych sprzętów zostanie najlepiej wykorzystany przy grach. Możemy liczyć na doskonałą częstotliwość odświeżania i świetny czas reakcji. Na dobrym poziomie stoi rozdzielczość ekranu. Duże atuty monitorów to atrakcyjny design i wysoka ergonomia. Sprzęty sprawdzą się również przy innych rozrywkach oraz pracy biurowej. Z całą pewnością możemy je poolecić, jednak przed zakupem warto zapoznać się z opisami produktów i opiniami użytkowników.

AOC G2460PF vs  AOC G2460FQ – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora AOC G2460PF wynosi 875 zł. Natomiast za model AOC G2460FQ zapłacimy 799 zł. Biorąc pod uwagę szerokie możliwości monitorów, należy uznać, że stosunek ceny do jakości stoi na doskonałym poziomie. To wielozadaniowe urządzenia, które wystarczą na długie lata.