W tym poradniku przedstawiamy dwa modele monitorów AOC. Sprawdź, czy któryś z nich warty jest zainteresowania.

Monitory AOC – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę dwa modele urządzeń marki AOC, które obejmują średni segment cenowy. Zwrócimy uwagę zarówno na specyfikację techniczną oraz design, jak i stosunek jakości do ceny. Monitory, na których się skupimy to AOC G2460FQ oraz AOC Q3279VWF. Sprawdź, czy sprzęty spełnią Twoje oczekiwania. Ten artykuł z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że przed zakupem monitora należy zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi na jego temat. Bardzo ważną rolę pełni długość przekątnej ekranu oraz rozdzielczość. Gracze z pewnością zwrócą uwagę również na częstotliwość odświeżania i czas reakcji. Warto pamiętać o dodatkowych technologiach, które pozwolą na ochronę wzroku. Szczegóły techniczne obydwu urządzeń przedstawiamy w poniższej tabeli. Przekonaj się, czy modele warte są zakupu.

Parametry  AOC G2460FQ AOC Q3279VWF
Długość przekątnej ekranu 24 cale 31,5 cala
Typ podświetlenia LED WLED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 5 ms
Elementy konstrukcji Kensington Lock Regulacja kąta pochylenia
Waga 4,16 kg 7 kg
Wbudowane głośniki Tak Nie
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy TN MVA
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • e-Saver
  • i-Menu
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • FreeSync

W modelu AOC G2460FQ zastosowano 24-calowy ekran podświetlany za pomocą technologii LED. Za szczegółowość obrazu odpowiada rozdzielczość Full HD. Do najmocniejszych punktów tego monitora z pewnością należy częstotliwość odświeżania, która wynosi 144 Hz. Funkcjonalność przy dynamicznych scenach gwarantuje matryca typu TN. Kolejną zaletą jest bardzo szybki czas reakcji na poziomie 1 ms. Ten sprzęt znajdzie, więc zastosowanie przy wielu grach.

Monitor AOC Q3279VWF charakteryzuje się ekranem o przekątnej długości 31,5 cali. Podświetlany jest dzięki diodom LED w nieco unowocześnionej wersji. Do największych atutów należy zaliczyć bardzo atrakcyjną rozdzielczość WQHD, dzięki której możemy liczyć na obraz bogaty w detale. Częstotliwość odświeżania sięga 75 Hz, a czas reakcji to 5 ms. Szerokie kąty widzenia to zasługa świetnej matrycy MVA. Możemy liczyć na bardzo wyraźny obraz niezależnie od punktu obserwacji.

Monitor wyposażono w różne dodatkowe technologie. Na uwagę zasługuje Flicker Free, która ogranicza efekt migotania obrazu. Natomiast Low Blue Light redukuje emisje niebezpiecznego dla oczu światła niebieskiego. To ukłon producenta w stronę osób, które spędzają długie godziny przed ekranem.

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – wygląd

Model AOC G2460FQ prezentuje standardową stylistykę. Konstrukcja charakteryzuje się elementami w kolorze czarno-szarym. Za stabilność odpowiada okrągła podstawa, na której usytuowano ekran. Przyciski i złącza zostały ulokowane bardzo wygodnie i intuicyjnie.

Monitor AOC Q3279VWF wyróżnia się oczywiście bardzo dużym wyświetlaczem. W kolorystyce dominuje czerń uzupełniona o srebrne elementy. Cała kompozycja prezentuje się nadzwyczaj stylowo i ergonomicznie. Każdy z monitorów będzie znakomicie wyglądał na naszym biurku.

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – czy warto kupić?

Pora ostatecznie zdecydować – czy warto zakupić któryś z tych monitorów? Zdecydowanie możemy polecić każdy z nich, choć wybór będzie oczywiście zależał od preferencji użytkownika i zastosowań, jakie ma spełniać dany model. Po AOC G2460FQ z pewnością sięgną gracze, których ucieszy świetna częstotliwość odświeżania i błyskawiczny czas reakcji. Natomiast największym atutem AOC Q3279VWF jest znakomita rozdzielczość, która z pewnością pozwoli na efektywną pracę biurową. Monitory prezentują wysoką jakość i atrakcyjny wygląd.

AOC G2460FQ vs AOC Q3279VWF – ile kosztują ?

Koszt obydwu monitorów wynosi 799 zł. Trzeba przyznać, że to atrakcyjna cena, biorąc pod uwagę szerokie możliwości techniczne. Zdecydowanie polecamy.