W tym poradniku prezentujemy dwa monitory produkcji AOC. Przekonaj się, na jakie możliwości możemy liczyć.

Monitory AOC – szczegóły

Tym razem bierzemy pod lupę urządzenia, które reprezentują niską półke cenową. Chodzi o monitor AOC E2270SWN oraz AOC E2270SWHN. Czy te sprzęty spełnią oczekiwania użytkowników? Aby się o tym przekonać, dokładnie przeanalizowaliśmy ich dane techniczne oraz sprawdziliśmy, jak prezentuje się design. Dzięki temu możemy ocenić stosunek ceny do jakości. Nasz artykuł z pewnością pozwoli Ci na dokonanie rozsądnego wyboru.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie parametry techniczne decydują o jakości urządzeń. Czy te monitory znajdą zastosowanie przy rozrywce i pracy biurowej? Najważniejsze informacje prezentujemy w poniższym zestawieniu. Dzięki temu dowiesz się, czy któryś z tych sprzętów spełni Twoje oczekiwania.

Parametry AOC E2270SWN AOC E2270SWHN
Długość przekątnej ekranu 21,5 cala 21,5 cale
Typ podświetlania LED LED
Rodzaj matrycy TN TN
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Złącze HDMI Nie Tak
Konstrukcja
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta pochylenia
Najważniejsze funkcje
 • Eco Mode
 • Full HD
 • e-Saver
 • Full HD
 • i-Menu
 • LED Backlight
 • OSD
 • Plug & Play

Łatwo zauważyć, że pod kątem technicznym monitory są do siebie podobne. Każdy z nich wyposażono w 21,5-calowy ekran, który zapewni wysoki komfort przy użytkowaniu z bliskiej odległości. Za szczegółowość obrazu odpowiada rozdzielczość Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Dzięki czemu możemy liczyć na atrakcyjnie przedstawioną grafikę w grach, wyraźne zdjęcia i filmy.

Częstotliwość odświeżania obrazu wynosi 60 Hz. To parametr, który oznacza, ile klatek animacji w ciągu jednej sekundy może wyświetlić monitor. Czas reakcji, w którym ekran zrealizuje działanie użytkownika to 5 ms. Te właściwości ważne są szczególnie podczas zabawy z grami. Przy innych zastosowaniach mają drugorzędne znaczenie.

Monitory różnią się rodzajem połączenia. Zdarza się, że klienci zapominają na to zwrócić uwagę. Model AOC E2270SWN charakteryzuje się tylko złączem D-SUB. Natomiast AOC E2270SWHN wyposażono w uniwersalne złącze HDMI. Dzięki temu monitor może wyświetlić obraz z różnych urządzeń. W przypadku D-SUB, aby to zrobić, należy zakupić przejściówkę.

Chociaż monitorów należy szukać na niskiej półce cenowej, na ich pokładach zainstalowano nowoczesne technologie. Tryb Eco Mode ogranicza pobór mocy. Z kolei interaktywne menu OSD pozwoli na szerokie możliwości konfiguracji ustawień ekranu.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – wygląd

Monitory charakteryzują się bardzo podobnym designem. Ekrany zostały usytuowane na okrągłej i wytrzymałej podstawie. Czarną kolorystykę uzupełnia stylowe logo firmy AOC. Producent postawił na prosty i sprawdzony projekt, który okazał się strzałem w dziesiątkę. Urządzenia wyglądają bardzo elegancko. Warto również podkreślić wysoką ergonomię. Obudowę wykonano z bardzo wytrzymałych materiałów.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto wybrać jeden z tych sprzętów? W tym budżecie cenowym trudno znaleźć inne monitory, które wykazałyby się tak wysoką funkcjonalnością. Ich największe zalety to atrakcyjna rozdzielczość Full HD oraz wytrzymała konstrukcja. Urządzenia umożliwiają komfortową rozrywkę przy wielu grach, jak również pracę biurową. To doskonały wybór dla użytkowników, którzy liczą na wysoką wygodę użytkowania za niewielkie pieniądze. Z całą pewnością możemy polecić te monitory.

AOC E2270SWN vs AOC E2270SWHN – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora AOC E2270SWN wynosi 287,80 zł. Natomiast za  model AOC E2270SWHN zapłacimy 309 zł. Różnica w cenie nie jest wysoka, a urządzenia są do siebie zbliżone zarówno pod kątem technicznym, jak i wizualnym. Biorąc pod uwagę wszystkie parametry, należy przyznać, że to doskonała oferta.