Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów firmy AOC. Czy któryś z nich sprosta Twoim oczekiwaniom?

Monitory AOC – szczegóły

Na rynku pojawiło się wiele różnorodnych modeli stworzonych zarówno do pracy biurowej, jak i takich, które znajdą zastosowanie w grach. Tym razem porównujemy monitor AOC CQ32G1 oraz AOC 27V2Q. Omówimy ich dane techniczne, a także sprawdzimy, jak prezentuje się design obydwu urządzeń. To pozwoli nam ocenić stosunek ceny do jakości i odpowiedzieć na pytanie – czy warto kupić jeden z tych sprzętów? Nasz poradnik pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC CQ32G1 vs AOC 27V2Q – specyfikacja

Aby wybrać monitor, który pozwoli nam na komfortową pracę, należy dokładnie przeanalizować najważniejsze parametry techniczne. Z pewnością należy do nich rozdzielczość obrazu oraz długość przekątnej ekranu. Gracze zwrócą uwagę również na czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Warto pamiętać, że producenci coraz częściej instalują na pokładzie monitorów dodatkowe technologie, które znacznie poprawią komfort użytkowania. Szczegóły znajdziesz w poniższym zestawieniu.

 

Parametry  AOC CQ32G1 AOC 27V2Q 
Długość przekątnej ekranu 31,5 cala 27 cali
Typ podświetlenia LED WLED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 75 Hz
Czas reakcji 1 ms 5 ms
Elementy konstrukcji Odłączana podstawa i regulacja kąta pochylenia Regulacja kąta pochylenia
Waga 7.28 kg 2,74 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 2560 x 1440 (WQHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • Low Blue Light
  • LED Backlight
  • OSD
  • AMD FreeSync
  • Full HD
  • LED Backlight
  • OSD
  • AMD FreeSync

Model AOC CQ32G1 charakteryzuje się bardzo dużym ekranem, którego długość przekątnej wynosi aż 31,5 cala. Do jego podświetlenia zastosowano technologię LED. Do najważniejszych atutów tego urządzenia należy zaliczyć kapitalną rozdzielczość WQHD. Dzięki temu ujrzymy niezwykle atrakcyjny obraz pełen detali. Entuzjaści gier będą zadowoleni z bardzo szybkiego czasu reakcji oraz kapitalnej częstotliwości odświeżania. Za doskonały kontrast i szerokie kąty widzenia odpowiada matryca VA.

Natomiast monitor AOC 27V2Q został wyposażony w ekran o przekątnej długości 27 cali. Za podświetlanie odpowiada technologia WLED. Czas reakcji wynosi 5 ms, a częstotliwość odświeżania – 75 Hz. To dobre parametry, które idealnie sprawdzą się przy użytkowaniu biurowym. Dzięki matrycy IPS możemy liczyć na doskonałe odwzorowanie barw.

Każdy z tych sprzętów wzbogacono o dodatkowe technologie, które pozwolą na wygodną pracę i rozrywkę. Jedną z nich jest Flicker Free, która ogranicza nieprzyjemne migotanie obrazu na wszystkich stopniach jasności. Z kolei Low Blue Light redukuje emisję światła niebieskiego, które może być niebezpieczne dla naszych oczu. Gracze będą zachwyceni funkcją AMD FreeSync. Dzięki niej uzyskamy płynną animację.

AOC CQ32G1 vs AOC 27V2Q – wygląd

Model AOC CQ32G1 wyróżnia się niezwykle nowoczesnym designem. Zakrzywiony ekran o wąskich ramkach swoją stabilność zawdzięcza podstawie w kształcie litery “V”. Czarna obudowa wzbogacona została o czerwone dodatki. Cała kompozycja będzie doskonale wyglądać na biurku.

Monitor AOC 27V2Q jest lżejszy i również oferuje konstrukcję o bardzo cienkich ramkach. Ekran usytuowany został na kwadratowej podstawie. Projekt przyjął elegancki i biznesowy charakter.

W obydwu przypadkach możemy liczyć na bardzo możliwość regulacji kąta nachylenia.

AOC CQ32G1 vs AOC 27V2Q – czy warto kupić?

Za wyborem monitorów przemawia nadzwyczajna funkcjonalność. Każdy z nich został zaprojektowany z myślą o różnych zastosowaniach. AOC CQ32G1 idealnie sprawdzi się przy wirtualnej rozrywce. Graczy zachwyci duży i zakrzywiony ekran, doskonała częstotliwość odświeżania i błyskawiczny czas reakcji. Natomiast AOC 27V2Q to monitor, który najlepiej wykorzysta swój potencjał przy pracy biurowej. Do jego największych atutów należy świetne nasycenie barw oraz lekka konstrukcja. Każde z tych urządzeń możemy śmiało polecić, jednak wybór konkretnego modelu będzie uzależniony od osobistych preferencji użytkownika.

AOC CQ32G1 vs AOC 27V2Q – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora AOC CQ32G1 wynosi 1 699 zł. Natomiast za AOC 27V2Q zapłacimy 689 zł. Wysoka jakość urządzeń sprawia, że z pewnością warte są swojej ceny.