Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch urządzeń produkcji AOC. Sprawdź, czy spełnią Twoje oczekiwania.

Monitory AOC – szczegóły

W tym poradniku przedstawiamy sprzęty, które reprezentują wyższy segment cenowy. Firma AOC od wielu lat wzbogaca rynek o bardzo atrakcyjne monitory. Zdecydowaliśmy się sprawdzić, czy za renomą marki pójdzie jakość modelu AOC C32G1 oraz AOC CQ32G1. Dokładnie przeanalizowaliśmy ich parametry techniczne, a także kwestie związane z designem. Dzięki temu będziemy mogli oszacować stosunek ceny do jakości i odpowiedzieć na pytanie – czy warto rozważyć zakup?

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – dane techniczne

Przy zakupie monitora należy oczywiście zapoznać się z jego specyfikacją. Dzięki temu dostosujemy wybór do osobistych preferencji. Wszystkie najważniejsze elementy znajdziesz w poniższym zestawianiu. Sprawdź, jakie możliwości oferuje każdy z prezentowanych modeli.

Parametry  AOC C32G1 AOC CQ32G1 
Długość przekątnej ekranu 31,5 cala 31,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Zakrzywiony Zakrzywiony
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
 • FreeSync
 • Zakrzywienie 1800R
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • Interaktywne menu OSD
 • FreeSync
 • Zakrzywienie 1700R
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • Interaktywne menu OSD

Łatwo zauważyć, że mamy do czynienia ze sprzętami wysokiej klasy. Każdy z nich oferuje bardzo duży wyświetlacz o przekątnej długości 31,5 cala. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na bardzo wysoki komfort przy oglądaniu filmów, zabawy z grami, czy też w pracy biurowej. Niektórzy użytkownicy będą musieli poświęcić nieco czasu, aby oswoić się z zakrzywionymi ekranami, ale z pewnością nie będą żałować.

Parametr, który w znacznym stopniu wpływa na jakość odbieranych treści to rozdzielczość ekranu. Model AOC C32G1 oferuje technologię Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli, co należy uznać za w pełni zadowalający wynik. W przypadku AOC CQ32G1 mamy do czynienia z rozdzielczością WQHD, dzięki której użytkownik może zachwycić się niesamowitym bogactwem szczegółów.

Każdy z omawianych monitorów to sprzęt, który został zaprojektowany głównie z myślą o graczach. Dlatego częstotliwość odświeżania obrazu stoi na bardzo wysokim poziomie i wynosi aż 144 Hz. Duże wrażenie robi również błyskawiczny czas reakcji. Zaledwie 1 ms potrzebuje monitor, aby zrealizować polecenie wydane przez użytkownika. Miłośnicy gier i nowych technologii będą zachwyceni.

Na pokładzie monitorów zainstalowano wiele dodatkowych funkcji, które z pewnością poprawią wygodę pracy i rozrywki. Jedną z nich jest FreeSync, dzięki której możemy liczyć na wysoką płynność animacji bez nieprzyjemnych zacięć. Z kolei Flicker Free odpowiada za ograniczenie efektu migotania obrazu na różnych poziomach jasności.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – wygląd

Oczywiście wygląd monitorów nie jest najważniejszy, jednak wielu użytkownikom zależy, aby sprzęt dobrze prezentował się na biurku. Każdy z nich prezentuje bardzo nowoczesną stylistykę. Uzupełnienie czarnej kolorystyki o czerwone detale podkreśla gamingowy charakter każdego z urządzeń. Kolejnym atutem jest zakrzywiony ekran. Za jego stabilność odpowiada wytrzymała podstawa w kształcie litery “V”. Możemy liczyć na bardzo wysoką ergonomię i solidną konstrukcję.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – czy warto kupić?

Czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – czy warto wybrać któryś z tych sprzętów? Z całą pewnością możemy polecić każdy. W obydwu przypadkach mamy do czynienia z bardzo zaawansowanymi monitorami, z których przede wszystkim zadowoleni będą gracze. Wysokie możliwości urządzeń sprzyjają również innym rozrywkom i komfortowej pracy w biurze. Warto również zwrócić uwagę na wysoce atrakcyjny design.

AOC C32G1 vs AOC CQ32G1 – ile kosztują?

Za monitor AOC C32G1 zapłacimy 1145 zł. Natomiast koszt zakupu modelu CQ32G1 to 1759 zł. Nie da się ukryć, że te urządzenia znajdziemy na wysokiej półce cenowej. Jednak biorąc pod uwagę szerokie możliwości techniczne, możemy mówić o rewelacyjnym stosunku jakości do ceny. Różnica 614 zł uwarunkowana jest lepszą rozdzielczością ekranu po stronie jednego ze sprzętów.