Zapraszamy na poradnik, w którym porównamy monitory gamingowe marki AOC. Sprawdź, czy warto rozważyć zakup?

 

Monitory AOC – szczegóły

 

Firma AOC od wielu lat wzbogaca rynek o atrakcyjne modele monitorów. Dzięki temu każdy użytkownik może wybrać sprzęt, który spełni jego oczekiwania. To właśnie graczom najbardziej zależy na obrazie jak najwyższej jakości. Z myślą o nich zaprojektowano modele AOC C27G1 oraz AOC G2590PX G2 Signature Edition. Aby sprawdzić ich jakość, dokładnie omówimy parametry techniczne oraz poświęcimy uwagę kwestiom związanych z designem. Nasz poradnik z pewnością ułatwi Ci decyzję i sprawi, że dokonasz właściwego wyboru. 

 

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – specyfikacja

 

W przypadku gier każdy parametr może mieć bardzo istotne znaczenie dla wygody użytkowania. Warto zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu. Im wyższa, tym więcej szczegółów możemy dostrzec na obrazie. Ważna jest również długość przekątnej ekranu, która decyduje o tym, jak duże pole robocze będzie miał do dyspozycji użytkownik. Kolejne parametry, które są kluczowe w przypadku gier to częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Coraz częściej na pokładzie monitorów instalowane są technologie ochrony wzroku. Dane techniczne obydwu sprzętów zamieściliśmy w poniższym zestawieniu. Warto się z nim zapoznać przed zakupem.

 

Parametry  AOC C27G1 AOC G2590PX G2 Signature Edition
Długość przekątnej ekranu 27 cali 24,5 cala
Typ podświetlenia WLED WLED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Elementy konstrukcji
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Odłączana podstawa
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 6,11 kg 5,43 kg
Wbudowane głośniki Nie Tak
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • OSD
 • Flicker Free
 • LED Backlight
 • OSD

 

Model AOC C27G1 wyposażono w 27-calowy ekran. Dzięki rozdzielczości Full HD na poziomie 1920 x 1080 pikseli możemy dostrzec wiele detali. Jedną z największych zalet monitora jest świetna częstotliwość odświeżania, która sięga 144 Hz. Na duże słowa uznania zasługuje również błyskawiczny czas reakcji, który wynosi 1 ms. Za podświetlanie ekranu odpowiada niezawodna technologia WLED. Natomiast matryca typu VA gwarantuje szerokie kąty widzenia i atrakcyjny kontrast.  

 

AOC G2590PX G2 Signature Edition to monitor z nieco mniejszym, 24,5-calowym ekranem. Ponownie mamy do czynienia z kapitalną rozdzielczością i bardzo szybkim czasem reakcji. Identyczna jest również rozdzielczość. Monitory różni jednak typ zastosowanej matrycy. W przypadku tego modelu jest to TN. Dzięki temu możliwe jest świetne odwzorowanie kolorów. Użytkownicy mogą liczyć na wbudowane głośniki.

 

W przypadku obydwu monitorów zainstalowano dodatkowe technologie, które poprawią komfort użytkowania. Jedną z nich jest Flicker Free, która pozwala na ograniczenie efektu migotania obrazu. Dzięki temu możemy dłużej korzystać z urządzeń bez uczucia zmęczenia oczu. 

 

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – wygląd

 

Model AOC C27G1 wyróżnia się innowacyjnym designem. Za stabilność zakrzywionego ekranu odpowiada obudowa, która przyjęła kształt litery “V”. Atrakcyjna czerń została wzbogacona o czerwone detale, co świadczy o niezwykle nowoczesnym projekcie.

 

W przypadku AOC G2590PX G2 Signature Edition również możemy liczyć na bardzo ciekawy design. Ekran jest płaski i został usytuowany na okrągłej podstawie. Stojak udekorowano rysunkami związanymi z grami. To niezwykle nowatorska koncepcja.

 

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – czy warto kupić?

 

W przypadku każdego z monitorów możemy liczyć na bardzo wysoką jakość. Ich najmocniejsze punkty to oczywiście kapitalna rozdzielczość i znakomity czas odświeżania. Gracze zobaczą obraz w rozdzielczości Full HD, a także mogą liczyć na różne funkcje dodatkowe, dzięki którym rozgrywka będzie wygodniejsza. Design urządzeń również robi wrażenie. Każde z nich wygląda bardzo nowocześnie i podkreśla gamingowy charakter. Oczywiście o wyborze zdecydują osobiste preferencje użytkownika odnośnie rodzaju matrycy i wyglądu sprzętów. Jednak każdy z nich śmiało możemy polecić.

 

 

AOC C27G1 vs AOC G2590PX G2 Signature Edition – ile kosztują?

 

Za monitor  AOC C27G1 zapłacimy 999 zł. Natomiast koszt zakupu AOC G2590PX G2 Signature Edition to 969 zł. Stosunek ceny do jakości stoi na bardzo dobrym poziomie.