Zapraszamy na porównanie dwóch monitorów dla graczy. Tym razem sprawdzimy możliwości monitorów marki AOC.

Monitory AOC – szczegóły

Zapotrzebowanie na gamingowe monitory rośnie wraz z rozwojem technologii. W tym poradniku sprawdzimy, czy warto zdecydować się na urządzenie ze średniej półki cenowej. Mowa o AOC C24G1 oraz AOC G2460PF. Sprawdzimy, czym różnią się oba sprzęty i jak prezentują się ich możliwości techniczne. Zwróciliśmy również uwagę na kwestie związane z designem tych sprzętów. Dzięki temu będziesz mógł podjąć właściwą decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC C24G1 vs AOC G2460PF –  specyfikacja

Nie da się ukryć, że to właśnie dane techniczne decydują o wyborze konkretnego modelu. Do najbardziej wymagających odbiorców należą oczywiście gracze. Trudno się dziwić, gdyż wirtualna rozrywka na wysokim poziomie wymaga odpowiedniego sprzętu. Do najważniejszych parametrów należy rozdzielczość oraz długość przekątnej ekranu. Niezwykle istotna w grach jest również częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Producenci coraz częściej na pokładzie monitorów instalują dodatkowe technologie, które mają na celu poprawić komfort użytkowania. Wszystkie szczegóły na temat specyfikacji prezentujemy w poniższym zestawieniu. Warto się z nim zapoznać przed zakupem.

Parametry  AOC C24G1 AOC G2460PF
Długość przekątnej ekranu 24 cale 24 cale
Typ podświetlenia WLED LED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 144 Hz
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Elementy konstrukcji
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 4,46 kg 6,54 kg
Wbudowane głośniki Nie Tak
Funkcja obrotu ekranu Nie Tak
Rodzaj matrycy VA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • Low Blue Light
 • LED Backlight
 • OSD
 • AMD FreeSync
 • Flicker Free
 • AMD FreeSync
 • OSD

Model AOC C24G1 wyposażono w 24-calowy ekran. Dzięki rozdzielczości Full HD możemy liczyć na obraz pełen szczegółów. Do najmocniejszych punktów monitora z pewnością można zaliczyć kapitalną rozdzielczość ekranu na poziomie 144 Hz. Na uwagę zasługuje również rewelacyjny czas reakcji, który wynosi 1 ms. Za doskonały poziom kontrastu oraz szerokie kąty widzenia odpowiada matryca typu VA.

Monitor AOC G2460PF również charakteryzuje się 24-calowym ekranem. W obydwu urządzeniach czas reakcji oraz częstotliwość wyglądają identycznie. Oznacza to, że możemy liczyć na zabawę w bardzo komfortowych warunkach. Główną różnicą jest rodzaj zastosowanej matrycy. W monitorze AOC G2460PF jest to typ TN, który gwarantuje znakomity obraz podczas dynamicznych scen. Warto również pamiętać o wbudowanych głośnikach.

Każde z urządzeń oferuje dodatkowe technologie, dzięki którym zabawa będzie stała na doskonałym poziomie. Mowa, chociażby o Flicker Free, która ogranicza migotanie obrazu na wszystkich poziomach jasności. Z kolei AMD FreeSync rozwiązuje problemy ze zrywaniem animacji. Natomiast Low Blue Light to funkcja, która redukuje emisję światła niebieskiego, jakie może być niebezpieczne dla naszych oczu. Dzięki temu możemy jeszcze dłużej bawić się przy ulubionych grach.

AOC C24G1 vs AOC G2460PF –  wygląd

W przypadku AOC G2460PF możemy liczyć na płaski ekran. Za jego stabilność odpowiada okrągła podstawa. Ciekawym elementem stylistycznym są czerwono detale, które podkreślają gamingowy charakter. Ponadto mamy do czynienia z bardzo wytrzymałą konstrukcją.

Model  AOC C24G1 wyróżnia się zakrzywionym ekranem, który został usytuowany na podstawie w kształcie litery “V”. Ponownie otrzymujemy atrakcyjne połączenie czerni i czerwieni, co tworzy niezwykle atrakcyjną kompozycję.

W obydwu przypadkach gracze mogą dowolnie regulować wysokość ekranu. Rozgrywka zawsze będzie nadzwyczaj komfortowa. Każdy z tych monitorów charakteryzuje się bardzo nowoczesnym designem.

AOC C24G1 vs AOC G2460PF –  czy warto kupić?

Czy przedstawione w naszym poradniku monitory warte są zakupu? Użytkownicy obydwu urządzeń mogą liczyć na świetną częstotliwość odświeżania i wyjątkowo szybki czas reakcji. Atrakcyjny obraz gwarantuje rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Każdy z monitorów oferuje wiele technologii, które uprzyjemnią zabawę. To wszystko decyduje, że śmiało możemy polecić te sprzęty. Aby zdecydować się na konkretny model, należy zwrócić uwagę na typ ekranu – płaski lub zakrzywiony oraz rodzaj zastosowanej matrycy.

AOC C24G1 vs AOC G2460PF –  ile kosztują?

Koszt zakupu modelu AOC C24G1 to 899 zł. Natomiast za AOC G2460PF zapłacimy 875 zł. Stosunek ceny do jakości stoi na znakomitym poziomie.