W tym poradniku poznasz najważniejsze szczegóły o monitorach gamingowych marki AOC z wyższej półki cenowej.

Monitory AOC – szczegóły

Miłośnicy wirtualnej rozrywki mają prawo wymagać od monitorów jak najlepszej jakości obrazu. Tym razem sprawdzimy, czy modele AOC AGON AG251FZ oraz AOC AGON AG271QG pozwolą Ci na komfortową zabawę przy ulubionych grach. Aby się o tym przekonać, przedstawimy szczegółowe dane techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentuje się design obydwu urządzeń. To pozwoli nam zdecydować, czy sprzęty warte są swojej ceny.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC AGON AG251FZ vs AOC AGON AG271QG – specyfikacja

Monitory dla graczy to bardzo zaawansowane urządzenia. Do najważniejszych parametrów należy zaliczyć rozdzielczość, która wpływa na bogactwo detali. Miłośnicy gier zwrócą również uwagę na czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Producenci coraz częściej instalują na pokładach urządzeń dodatkowe funkcje, które znacznie poprawią wygodę użytkowania. W poniższym zestawieniu znajdziesz najważniejsze parametry techniczne.

Parametry  AOC AGON AG251FZ AOC AGON AG271QG 
Długość przekątnej ekranu 24,5 cala 27 cali
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 240 Hz 165 Hz
Czas reakcji 1 ms 4 ms
Elementy konstrukcji
 • Kensington Lock
 • Regulacja kąta obrotu
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
 • Regulacja kąta pochylenia
 • Regulacja wysokości
Waga 6,5 kg 6,8 kg
Wbudowane głośniki Tak Tak
Funkcja obrotu ekranu Tak Tak
Rodzaj matrycy TN IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Dla graczy Dla graczy
Dodatkowe zalety
 • Flicker Free
 • FreeSync
 • Low Blue Light
 • OSD
 • Flicker Free
 • G Sync
 • Low Blue Light
 • OSD

Model AOC AGON AG251FZ charakteryzuje się 24,5-calowym wyświetlaczem, który podświetlany jest dzięki technologii LED. Dzięki rozdzielczości Full HD użytkownicy mogą liczyć na zadowalającą szczegółowość obrazu. Na słowa uznania z pewnością zasługuje rewelacyjna częstotliwość odświeżania, która sięga aż 240 Hz. Kolejnym atutem jest bardzo szybki czas reakcji. Za wysoką jakość dynamicznych scen odpowiada matryca typu TN.

Monitor AOC AGON AG271QG wyposażono w 27-calowy ekran podświetlany diodami LED. Kapitalna rozdzielczość WQHD na poziomie 2560 x 1440 pikseli pozwoli dostrzec na ekranie wiele nawet najdrobniejszych detali. Znakomicie prezentuje się również częstotliwość odświeżania, która wynosi 165 Hz. Natomiast czas reakcji na działanie użytkownika to 4 ms. Dzięki matrycy IPS użytkownicy mogą liczyć na szerokie kąty widzenia i doskonałe nasycenie barw.

Gracze mogą liczyć na dodatkowe technologie. Jedną z nich jest Flicker Free, która ogranicza nieprzyjemny efekt migotania obrazu. Z kolei FreeSync i G Sync zapobiegają zrywaniu animacji. Największym atutem jest funkcja Low Blue Light, która redukuje emisję światła niebieskiego, jakie może być szkodliwe dla naszych oczu. W konstrukcję monitorów wbudowano głośniki.

AOC AGON AG251FZ vs AOC AGON AG271QG – wygląd

Design obydwu urządzeń jest bardzo zbliżony, gdyż monitory należą do tej samej serii. Jedyną istotną różnicą jest szerokość ekranu. Czarna obudowa wzbogacona została o czerwone dodatki. To podkreśla nowoczesny charakter tych sprzętów. Na uwagę zasługuje bardzo wytrzymała konstrukcja oraz solidna podstawa. Innowacyjną funkcją jest Pivot, czyli możliwość obrotu ekranu. Dzięki temu możemy obserwować obraz zarówno w poziomie, jak i pionie. Użytkownik może dowolnie regulować kąt nachylenia oraz wysokość. Kolejnym atutem jest znakomita ergonomia.

AOC AGON AG251FZ vs AOC AGON AG271QG – czy warto kupić?

Nadeszła pora, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Czy monitory warte są zakupu? Model AOC AGON AG251FZ wyróżnia się kapitalną częstotliwością obrazu oraz błyskawicznym czasem reakcji. Odrobinę słabiej na tym polu prezentuje się AOC AGON AG271QG. Jednak za zakupem tego sprzętu przemawia szeroki ekran o świetnej rozdzielczości. Wybór zależy oczywiście od upodobań gracza. Jednak każdy z monitorów warty jest uwagi i zapewnia bardzo wysoki komfort zabawy.

 

AOC AGON AG251FZ vs AOC AGON AG271QG – ile kosztują?

Za monitor AOC AGON AG251FZ zapłacimy 1395 zł. Natomiast koszt zakupu modelu AOC AGON AG271QG to 2649 zł. Są to sprzęty z wysokiej półki, jednak możemy liczyć na wyjątkową jakość.