Zapraszamy na szczegółowe porównanie dwóch monitorów marki AOC z niższej półki cenowej. Czy warte są zakupu?

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – szczegóły

Rynek monitorów pozwala na wybór urządzenia o różnych parametrach, który idealnie wpisze się w zakres naszych preferencji. Przy zakupie bardzo często bierzemy pod uwagę stosunek ceny do jakości. Czy za niewielką kwotę możemy otrzymać sprzęt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania? Aby się o tym przekonać, sprawdzamy możliwości modelu AOC 24B1H oraz AOC E2270SWN. Dokładnie omówimy ich dane techniczne oraz sprawdzimy, jak prezentują się kwestie związane z designem. Ten artykuł z pewnością ułatwi Ci decyzję.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – specyfikacja

Do najbardziej istotnych właściwości z pewnością należy zaliczyć rozdzielczość ekranu oraz długość jego przekątnej. To parametry, które w znacznym stopniu decydują o komforcie użytkowania. Częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji należą do elementów niezwykle ważnych dla graczy. Na pokładzie monitorów często możemy spotkać różnorodne funkcje dodatkowe. Wszystkie najważniejsze dane techniczne prezentujemy w poniższym zestawieniu.

Parametry  AOC 24B1H AOC E2270SWN
Długość przekątnej ekranu 23,8 cala 21,5 cala
Typ podświetlenia WLED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz 60 Hz
Czas reakcji 5 ms 5 ms
Elementy konstrukcji Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock

Regulacja kąta pochylenia

Waga 2,6 kg 2,7 kg
Wbudowane głośniki Nie Nie
Funkcja obrotu ekranu Nie Nie
Rodzaj matrycy MVA TN
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Główne zastosowanie Do domu i biura Do domu i biura
Dodatkowe zalety
  • Flicker Free
  • Anti-glare
  • LED Backlight
  • OSD
  • Eco Mode

Model AOC 24B1H wyposażono w 23,8-calowy ekran. Do podświetlenia wykorzystano technologię WLED. Za bogactwo detali na obrazie odpowiada rozdzielczość Full HD. Monitor może wyświetlić 60 klatek animacji w ciągu jednej sekundy. Natomiast czas reakcji na działanie użytkownika wynosi 5 ms. To zadowalające parametry, szczególnie w tym budżecie cenowym. Za szerokie kąty widzenia odpowiada bardzo dobra matryca MVA. Niezależnie od miejsca obserwacji obraz zawsze będzie wyglądał bardzo wyraźnie. Warto zwrócić uwagę na szereg atrakcyjnych technologii. Jedną z nich jest Flicker Free, której zadaniem jest ograniczenie nieprzyjemnego migotania obrazu na wszystkich stopniach jasności.

W przypadku monitora AOC E2270SWN możemy liczyć na ekran o przekątnej długości 21,5 cala, podświetlany diodami LED. Ponownie mamy do czynienia z rozdzielczością Full HD. Kolejnym podobieństwem są parametry istotne dla graczy – czas reakcji i częstotliwość odświeżania. Rodzaj zastosowanej matrycy to TN, która pozwala uzyskać znakomitej jakości obraz nawet podczas dynamicznych scen. AOC E2270SWN wyposażono w tryb Eco Mode, który gwarantuje wysoką energooszczędność.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – wygląd

Bardzo wąskie ramki AOC 24B1H zapewniają bardzo duże pole robocze. Wymagający użytkownicy będą mogli utworzyć zespół urządzeń, aby uzyskać wymarzone warunki do oglądania filmów, czy czerpania rozrywki z gier. Za stabilność ekranu odpowiada podstawa w kształcie litery “V”. Monitor wygląda nadzwyczaj atrakcyjnie i został zaprojektowany z wykorzystaniem wytrzymałych materiałów.

Model AOC E2270SWN przyjął standardowy, lecz atrakcyjny projekt. Ekran został usytuowany na okrągłej podstawie. W tym przypadku również zastosowano bardzo solidne rozwiązania konstrukcyjne. Każde z omawianych urządzeń prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – czy warto kupić?

Do najważniejszych zalet obydwu monitorów należy zaliczyć atrakcyjną rozdzielczość na poziomie 1920 x 1080 pikseli. Użytkownicy mogą również liczyć na przyzwoitą częstotliwość odświeżania oraz czas reakcji. Zarówno praca, jak i szeroko rozumiana rozrywka będzie bardzo komfortowa. Z uwagi na szerszy ekran i nowoczesny design, więcej zapłacimy za monitor AOC 24B1H. Z kolei AOC E2270SWN to doskonały wybór dla użytkowników, którzy oczekują niedrogiego sprzętu, który w pełni sprosta podstawowym wymaganiom. Każdy monitor możemy śmiało polecić.

AOC 24B1H vs AOC E2270SWN – ile kosztują?

Za model AOC 24B1H zapłacimy 489 zł. Natomiast koszt zakupu AOC E2270SWN to 289 zł. Stosunek ceny do jakości stoi na znakomitym poziomie.