Już nie możesz się doczekać premiery Ancestors Legacy? Zobacz, jakie gra ma wymagania sprzętowe i jakie zbiera recenzje.

Ancestors Legacy – recenzja, wymagania sprzętowe

Gra strategiczna czasu rzeczywistego Ancestors Legacy to świetna propozycja dla miłośników historii. Tytuł powstał dzięki niezależnemu polskiemu studiu Destructive Creation, które opracowało rozbudowany RTS dający możliwość przejęcia kontroli nad jedną z czterech frakcji: Słowianie, Germanie, Anglosasi i Wikingowie, a następnie ruszenia w wielkiej kampanii wojennej zamierzonej zarówno na rozgrywkę single, jak i multiplayer. Gra zwraca uwagę rozbudowanym światem oraz możliwością swobodnego przybliżania i oddalania kamery. Zobacz recenzję Ancestors Legacy i przekonaj się, czy warto wyczekiwać jej premiery.

Ancestors Legacy – recenzja

Gliwickie studio odpowiedzialne za produkcję Ancestors Legacy ma na swoim koncie już kilka kontrowersyjnych tytułów. Zespół zyskał w środowisku opinię skandalizującego za sprawą shoot’em upa Hatred oraz celowniczka IS Defense, w którym gracz miał za zadanie uchronić Europę przed najazdem członków państwa islamskiego.

Nic więc dziwnego, że ich kolejna produkcja jest wyczekiwana w dużym napięciu. Studiu udało się nawiązać współpracę z 1C, dzięki czemu tytuł będzie mógł się ujrzeć światło dzienne. Początkowo Ancestors Legacy miało się ukazać wyłącznie na komputery osobiste i konsolę Xbox One, ale jakiś czas później podjęto decyzje o przygotowaniu wersji na PlayStation 4.

Nie bez powodu już na wstępie wspominaliśmy, że to gra dla miłośników historii. Akcja Ancestors Legacy toczy się bowiem we wczesnym średniowieczu, a jej głównym filarem są kampanie prowadzone w trybie single player, oparte na wydarzeniach znanych ze źródeł historycznych.

Zobaczymy więc najazdy wikingów oraz powstanie państwa polskiego pod panowaniem dynastii Piastów. Twórcy gry postarali się nie tylko o jak najwierniejsze oddanie realiów historycznych i atmosfery właściwej czasom, ale także uchwycili specyfikę czterech różnych plemion, którymi gracz może pokierować w Ancestors Legacy. Zatem prowadzenie rozgrywki z udziałem plemienia Słowian, Anglosasów, German i Wikingów jest zupełnie inne.

Recenzja Ancestors Legacy musi zawierać również przydatne informacje dotyczące mechaniki gry. W tym przypadku, podobnie jak w innych RTS-ach, rozgrywka oparta została na walce. Co istotne jednak, gracz nie ma za zadanie pokierować wielkimi oddziałami wojska, a małymi grupkami wojowników odznaczających się specyficznymi umiejętnościami. Warunkiem osiągnięcia sukcesu w walce jest obranie właściwej taktyki, która uwzględnia warunki pogodowe, umiejętności przeciwnika, topografię terenu oraz dobór odpowiednich wojowników do zadania.

Oczywiście skuteczność naszych zawodników możemy podnosić, zwiększając ich doświadczenie oraz morale. Warto pamiętać również o tym, że w Ancestors Legacy możemy mierzyć się z wrogami nie tylko na polu bitwy, ale także przejmować zdobyte przez nich miasta, a odcinanie adwersarzy od ich najważniejszych zasobów to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na osiągnięcie sukcesu. Tytuł oferuje także możliwość rozbudowy własnej siedziby oraz pozyskiwania nowych surowców.

Do niebywałych zalet Ancestors Legacy należy trójwymiarowa grafika wysokiej jakości, uzyskiwana dzięki wykorzystaniu technologii Unreal Engine 4. Teren, po którym się poruszamy jest bogaty w detale, a postaci odznaczają się wysoką szczegółowością. Na pozytywną ocenę grafiki Ancestors Legacy wpływają również efekty cząsteczkowe, jak na przykład dym unoszący się nad spalonymi lokacjami czy realistycznie wyglądające płomienie.

Ancestors Legacy – wymagania sprzętowe

Jak już wspominaliśmy gra ukaże się (najprawdopodobniej) w połowie 2018 roku i będzie dostępna na platformę Xbox One, PlayStation 4 oraz PCty. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe Ancestors Legacy w wersji na komputery osobiste, to co prawda trudno o dokładne dane, ale możemy się przygotować na konieczność posiadania dobrej karty graficznej oraz sporych zapasów pamięci RAM w komputerze. Przyda się również procesor nowej generacji, na przykład siedmiordzeniowy.