Zapraszamy na szczegółowe porównanie monitorów od firmy Acer. Przekonaj się, czy warto rozważyć ich zakup.

Monitory Acer – szczegóły

Producent wzbogacił rynek o wiele wysokiej jakości monitorów. Czy ponownie możemy liczyć na wysoką funkcjonalność, wielozadaniowość i przywiązanie do detali? Aby to sprawdzić, bierzemy pod lupę modele z różnych półek cenowych. Mowa o Nitro VG270bmiix oraz Nitro VG270Kbmiipx. Dokładnie sprawdzimy, jak prezentują się kwestie techniczne oraz wygląd urządzeń. Ważnym kryterium będzie również stosunek ceny do jakości. To pozwoli nam ostatecznie rozstrzygnąć, czy warto wybrać jeden z tych sprzętów.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – specyfikacja

Nie ulega wątpliwości, że to właśnie technikalia decydują o tym, do jakich zastosowań najlepiej sprawdzą się monitory. Wszystkie szczegółu przedstawiliśmy w poniższym zestawieniu. Dzięki temu będziesz mógł sprawdzić, czy któryś z tych modeli wpiszę się w zakres Twoich preferencji.

Parametry Acer Nitro VG270bmiix  Acer Nitro VG270Kbmiipx
Długość przekątnej ekranu 27 cali 27 cali
Rodzaj podświetlania LED LED
Częstotliwość odświeżania 60 Hz, 144 Hz w trybie FreeSync 75 Hz, 144 Hz w trybie FreeSync
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 3840 × 2160 (UHD 4K) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Do gier Do gier
Najważniejsze funkcje
 • Anti-glare
 • Radeon FreeSync
 • LED Backlight
 • OSD
 • Visual Response Boost
 • Wysoka ergonomia
 • Bardzo stabilna konstrukcja
 • Anti-glare
 • Radeon FreeSync
 • LED Backlight
 • OSD
 • Visual Response Boost
 • Wysoka ergonomia
 • Bardzo stabilna konstrukcja

Chociaż specyfikacja przedstawiona w tabeli wydaje się podobna, należy zwrócić uwagę na bardzo ważną różnicę. Chodzi o rozdzielczość ekranu. Monitor Nitro VG270bmiix oferuje kapitalną jakość 4K. Możemy więc liczyć na doskonałe odwzorowanie detali, co sprawdzi się idealnie w zabawie przy grach o wysokich możliwościach graficznych. Natomiast model Nitro VG270Kbmiipx charakteryzuje się rozdzielczością Full HD. Chociaż nie uzyskamy takiego nasycenia szczegółami, jak w przypadku modelu z technologią 4K, nadal ujrzymy bardzo atrakcyjny obraz.

Każdy z tych sprzętów może pochwalić się błyskawicznym czasem reakcji. Polecenie użytkownika zostanie zrealizowane przez ekran w ciągu 1 ms. To rewelacyjny wynik, który zachwyci miłośników wirtualnej rozrywki. Standardowa częstotliwość odświeżania wynosi od 60 do 75 Hz w zależności od modelu. Jednak ta wartość przy zabawie z grami może wzrosnąć aż do 144 Hz.

Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z urządzeniami, które zostały zaprojektowane z myślą o graczach. Dlatego właśnie opisane parametry będą dla nich najważniejsze. Niezwykle istotnym czynnikiem jest również ergonomia oraz szerokie możliwości konfiguracji ekranu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że monitor odpowiedzialny jest jedynie za wyświetlanie treści. Aby uzyskać komfortowe warunki do grania w wysokiej rozdzielczości, należy pamiętać o mocnej karcie graficznej, szybkim procesorze oraz pokaźnym zasobie pamięci RAM. Jeżeli wszystkie te parametry stoją na wysokim poziomie, wybór urządzenia z technologią 4K będzie strzałem w dziesiątkę.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – wygląd

Design monitorów prezentuje się identycznie. Ekran charakteryzuje się wąskimi ramkami. Nad jego stabilnością czuwa solidna podstawa, która przyjęła kształt litery “V”. Czarną kolorystykę dopełniają czerwone akcenty, które podkreślają gamingowy charakter urządzeń. To niezwykle stylowa i nowoczesna kompozycja.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – czy warto kupić?

Nadeszła pora, aby rozstrzygnąć, czy warto wybrać jeden z omawianych monitorów. Biorąc pod uwagę wszystkie kwestie techniczne i wizualne, śmiało możemy polecić te modele. To urządzenia głównie dla graczy, które sprawdzą się również przy wielu innych funkcjach. Zarówno rozrywka, jak i praca będzie niezwykle komfortowa.

Acer Nitro VG270bmiix  vs Acer Nitro VG270Kbmiipx – ile kosztują?

Koszt zakupu monitora Acer Nitro VG270bmiix wynosi 745 zł. Za model Nitro VG270Kbmiipx zapłacimy 1499 zł. Ta różnica świadczy o rozdzielczości 4K, jaką wspierany jest droższy monitor. Czy warto dopłacić 750 zł, aby cieszyć się niezwykłym bogactwem szczegółów na ekranie? To oczywiście zależy od potrzeb użytkownika, lecz możemy zagwarantować doskonałe działanie przy najnowszych grach. Każdy z monitorów charakteryzuje się znakomitym stosunkiem ceny do jakości.