Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – porównanie

Zapraszamy na poradnik poświęcony monitorom produkcji Acer. Sprawdź, który z nich spełni Twoje oczekiwania.

Monitory Acer – szczegóły

Tym razem prezentujemy możliwości monitora Acer Nitro VG240Ybmiix oraz Acer Nitro VG220Qbmiix. Każdy z tych sprzętów reprezentuje niski segment cenowy. Aby dowiedzieć się, czy urządzenia warte są zakupu, przeanalizowaliśmy ich specyfikację techniczną oraz zwróciliśmy uwagą, jak prezentuje się design. Po przeczytaniu artykułu wybór monitora z pewnością będzie dużo łatwiejszy.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – specyfikacja

Przed zakupem monitora powinniśmy oczywiście zapoznać się ze wszystkimi danymi technicznymi na jego temat. Najważniejsze parametry przedstawiliśmy w poniższym zestawieniu. To z pewnością pozwoli Ci ocenić, czy któryś z modeli spełni oczekiwane zastosowania. Sprawdź wszystkie podobieństwa i różnice.

Parametry i technologie Acer Nitro VG240Ybmiix  Acer Nitro VG220Qbmiix 
Przekątna ekranu 23,8 cala 21,5 cala
Rodzaj podświetlania LED LED
Typ ekranu Płaski Płaski
Częstotliwość odświeżania 75 Hz, 144 Hz w trybie Visual Response Boost 75 Hz, 144 Hz w trybie Visual Response Boost
Czas reakcji 1 ms 1 ms
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość 1920 x 1080 (FullHD) 1920 x 1080 (FullHD)
Zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Najważniejsze funkcje
  • Radeon FreeSync
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • Visual Response Boost
  • Radeon FreeSync
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • Visual Response Boost

W przedstawionej powyżej tabeli znajdziemy wiele wspólnych cech. Najważniejszą kwestią jest wielkość ekranu. W przypadku monitora Acer Nitro VG240Ybmiix długość jego przekątnej wynosi 23,8 cala. Model Nitro VG220Qbmiix wyposażono w nieco mniejszy, 21,5-calowy ekran. Na ten parametr powinni zwrócić uwagę szczególnie miłośnicy gier i filmów.

Entuzjaści wirtualnej rozrywki docenią również częstotliwość odświeżania ekranu, która standardowo sięga 75 klatek na sekundę. Kolejnym atutem jest błyskawiczny czas reakcji na poziomie 1 ms. To parametry, które zapewnią wysoki komfort rozgrywki. Za odpowiednią szczegółowość obrazu odpowiada rozdzielczość Full HD. Trzeba przyznać, że specyfikacja techniczna monitorów prezentuje się naprawdę interesująco, biorąc pod uwagę niski segment cenowy.

Producent zaimplementował do swoich monitorów wiele atrakcyjnych funkcji dodatkowych, które mają na celu znacznie poprawić komfort pracy i rozrywki. Na duże słowa uznania zasługuje funkcja Radeon FreeSync, która eliminuje problem zrywania animacji. Warto zaznaczyć, że w trybie Visual Response Boost częstotliwość odświeżania może wynieść aż 144 Hz. Doskonałe nasycenie kolorów i szerokie kąty widzenia zapewnia niezawodna matryca IPS. Dzięki wszystkim tym zaletom praca przy komputerze będzie czystą przyjemnością.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – wygląd

Dla wielu użytkowników bardzo ważny może być również design urządzeń. Monitory charakteryzują się bardzo podobną konstrukcją i stylistyką. Sprzęty wyróżniają się technologią Zero Frame, która świadczy o niemalże bezramkowym ekranie. Za stabilność konstrukcji zadba podstawa, która przyjęła kształt litery “V”. Czarna kolorystyka uzupełniona jest o czerwone akcenty. Warto również podkreślić wysoką ergonomię. Cała kompozycja prezentuje się nadzwyczaj atrakcyjnie.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – czy warto kupić?

Czas zastanowić się nad najważniejszą kwestią – czy warto wybrać jeden z tych monitorów? Z całą stanowczością możemy polecić każdy z nich. To niedrogie, lecz wielozadaniowe i funkcjonalne sprzęty, które zachwycą wielu użytkowników. Najbardziej zadowoleni będą oczywiście gracze, którzy mogą liczyć na bardzo wysoki komfort zabawy. Jednak urządzenia sprawdzą się również w pracy biurowej i przy wielu innych czynnościach. Z powodzeniem możemy również oglądać filmy, czy surfować w internecie. Do największych atutów monitorów należy rozdzielczość Full HD, nowoczesny design i wysoka ergonomia. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, warto dokładnie zapoznać się z opisami urządzeń.

Acer Nitro VG240Ybmiix vs Acer Nitro VG220Qbmiix – ile kosztują?

Koszt zakupu modelu Acer Nitro VG240Ybmiix wynosi 549 zł. Z kolei za monitor Acer Nitro VG220Qbmiix zapłacimy 459 zł. Ta różnica związana jest oczywiście z wielkością ekranu i stanowi kwestię osobistych preferencji użytkownika. W obydwu przypadkach otrzymamy sprzęt, z którego będziemy mogli korzystać przez lata. Na podstawie szerokich możliwości technicznych, śmiało można mówić o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.