Zapraszamy na zestawienie urządzeń marki Acer, które możemy znaleźć na średniej półce cenowej. Który wybrać?

Monitory Acer – szczegóły

Chiński producent bardzo często prezentuje atrakcyjny sprzęt elektroniczny. Czy omawiane monitory również zaoferują nam szerokie możliwości? Tym razem porównamy monitor Acer ED242QRAbidpx i Acer Nitro VG240YUbmiipx. Sprawdzimy, jak wyglądają ich dane techniczne oraz design. Przyjrzymy się również, przy jakich zastosowaniach najlepiej sprawdzą się oba sprzęty. Czy warto się nimi zainteresować?  Ten poradnik z pewnością ułatwi Ci wybór.

Polecane monitory komputerowe

Monitory komputerowe

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – specyfikacja

Przed zakupem monitora należy oczywiście przeanalizować wszystkie najważniejsze dane techniczne. Obok szerokości ekranu, należy również pamiętać o wielu innych ważnych właściwościach. Gracze oraz miłośnicy filmów z pewnością zwrócą uwagę na rozdzielczość ekranu. Do istotnych czynników należy również czas reakcji i częstotliwość odświeżania ekranu. Użytkownicy mogą liczyć na dodatkowe technologie, które poprawią wygodę użytkowania. Wszystkie dane, które świadczą o klasie monitorów, zamieściliśmy w poniższym zestawieniu.

Parametry Acer ED242QRAbidpx  Acer Nitro VG240YUbmiipx
Długość przekątnej ekranu 23,6 cala 23,8 cala
Typ podświetlenia LED LED
Częstotliwość odświeżania 144 Hz 75 Hz
Czas reakcji 4 ms 1 ms
Waga 3,39 kg 4 kg
Konstrukcja Regulacja kąta pochylenia Kensington Lock

Regulacja kąta pochylenia

Funkcja Obrotu Nie Nie
Rodzaj matrycy VA IPS
Format 16:9 16:9
Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD) 2560 x 1440 (WQHD)
Główne zastosowanie Głównie dla graczy Głównie dla graczy
Dodatkowe zalety
  • Flicker Less
  • ComfyView
  • LED Backlight
  • Blue Light Filter
  • Flicker Free
  • FreeSync

Każdy z tych sprzętów wyposażono w ekran o podobnej długości przekątnej. W przypadku modelu Philips 276E8VJSB możemy liczyć na dobrą rozdzielczość Full HD, która pozwoli na uzyskanie obrazu bogatego w szczegóły. Zdecydowanym atutem monitora jest częstotliwość odświeżania, wynosząca aż 144 Hz. Natomiast czas reakcji to 4 ms. Warto również wspomnieć o matrycy VA, która pozwala na uzyskanie wysokiego kontrastu i szerokich kątów widzenia.

Najmocniejszym punktem modelu Philips 278E8QJAB/00 jest kapitalna rozdzielczość WQHD na poziomie 2560 x 1440 pikseli. Graczy ucieszy niezła częstotliwość odświeżania – 75 Hz oraz błyskawiczny czas reakcji. Na pokładzie urządzenia zainstalowano matrycę IPS. Możemy, więc liczyć na znakomite nasycenie barw.

Każdy z tych sprzętów wyposażono w nowoczesne technologie. Flicker Less i Flicker Free pozwolą na ograniczenie nieprzyjemnego efektu migotania obrazu na różnych poziomach jasności. Z kolei Blue Light Filter redukuje emisję niebieskiego światła, które może być niebezpieczne dla naszych oczu.

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – wygląd

Acer ED242QRAbidpx to monitor, który charakteryzuje się zakrzywionym wyświetlaczem. To innowacyjny i atrakcyjny dla oka koncept. Za stabilność konstrukcji odpowiada wytrzymała podstawa. Dzięki intuicyjnemu rozmieszczeniu złącz i przycisków możemy mówić o wysokiej ergonomii.

Natomiast Acer Nitro VG240YUbmiipx wyróżnia się bardzo wąskimi ramkami. To przekłada się na komfortową rozgrywkę i efektywną pracę. Warto również zwrócić uwagę na podstawę, która przyjęła niezwykle nowoczesny wzór.

Każdy model wygląda świetnie. Wszystkie detale tworzą stylową i ergonomiczną kompozycję. Urządzenia zostały wykonane z niezwykle solidnych materiałów.

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – czy warto kupić?

Czas podsumować nasze rozważania. Czy monitory spełnią oczekiwania klientów? Na te sprzęty powinni zwrócić uwagę przede wszystkim gracze. Przedstawione modele znajdą zastosowanie również przy pracy biurowej. Acer ED242QRAbidpx wyróżnia się znakomitą częstotliwością odświeżania, która wynosi 144 Hz. Natomiast Acer Nitro VG240YUbmiipx zapewnia świetną rozdzielczość WQHD. Sprzęty różnią się poszczególnymi parametrami, ale w obydwu przypadkach możemy mówić o bardzo wysokiej jakości. Wybór zależy oczywiście od oczekiwań użytkownika.

Acer ED242QRAbidpx  vs Acer Nitro VG240YUbmiipx – ile kosztują?

Biorąc pod uwagę parametry techniczne i design, należy stwierdzić, że cena jest nadzwyczaj atrakcyjna. Koszt zakupu monitora Acer ED242QRAbidpx to 799 zł. Natomiast za model Acer Nitro VG240YUbmiipx zapłacimy 821,99 zł. To monitory, które z pewnością zachwycą miłośników elektronicznej rozrywki.