Ubiegły, 2015 rok przyniósł wiele wspaniałych gier, m.in. takich perełek jak Wiedźmin 3: Dziki Gon, czy GTA V na PC. Branża gier ma się dobrze i nigdy nie spoczywa na laurach, dostarczając graczom tego, czego chcą – rozgrywki i zabawy na najwyższym poziomie.

2016 rok dopiero nadszedł, jednak już zaserwował graczom świetne pozycje, które z pewnością mogą walczyć o miano najlepszej gry roku. Zestawiliśmy ze sobą TOP 5 gier na luty 2016, w których nie zabrakło dodatku do rodzimego Dying Light, czy najnowszego Plants vs. Zombies: Garden Warfare 2.

XCOM 2

xcom 2 screen

Kontynuacja popularnej strategicznej serii od studia Firaxis. Rozgrywka odbywa się po 20 latach od ostatniego XCOM: Enemy Unknow. Ludzkość została zdominowana przez kosmicznych najeźdźców, a walki z nimi odbywają się na zasadach partyzantki.

Celem gracza jest odbicie rodzimej planety z rąk obcych, a będzie to możliwe dzięki kierowaniu grupami oporu, których działania głównie odbywają się z ukrycia i po cichu. Walka w XCOM 2 odbywa się w sposób turowy. Twórcy zoptymalizowali silnik i szatę graficzną. Poza tym w grze istnieje więcej klas postaci i więcej jednostek zarówno po ludzkiej, jak i kosmicznej stronie.

Dying Light: The Following

dying light the following screen

The Following od studia Techland nie jest oddzielną produkcją i do działania wymaga podstawowego Dying Light. Mimo to obszerność terenu i nowa fabuła sprawiają, że gra może być traktowana jako samodzielny twór.

Gracz steruje znanym z podstawki Kylem Cranem i ma za zadanie zdobycie leku, będącego w posiadaniu tajemniczej sekty. Według plotek grupa tajemniczych wyznawców jest odporna na działanie śmiercionośnego wirusa. Żeby zdobyć remedium, Kyle wyrusza na rozległe, wiejskie tereny wokół miasta Harran, gdzie do dyspozycji dostaje pojazd Buggy.

Gra umożliwia modyfikowanie i ulepszanie pojazdu, który towarzysz nam do końca rozgrywki. Poza tym zmodyfikowano drzewko umiejętności gracza. Dodano kilka dystansowych broni i zwiększono poziom trudności, a wszystko w ulepszonej oprawie audiowizualnej. Dodatek dostarcza w sumie ponad 20 godzin dobrej rozgrywki.

Superhot

superhot luty

Kolejna polska produkcja od łódzkiego Blue Brick. Sensem gry jest eliminacja wszystkich przeciwników w kolejnych lokacjach. Wyjątkowość Superhot sprowadza się do upływu czasu, który płynie jedynie wtedy, kiedy gracz się porusza.

Twórcy dali graczom możliwość sprawdzenia się w trzech trybach gry- kampanii, wyzwaniu i Endless Mode. Kampania została stworzona dla jednego gracza. Tryb wyzwań polega na przejściu kampanii w inny sposób, np. walcząc bronią białą. Endless Mode to nic innego jak tryb przetrwania, w którym na gracza nacierają kolejne fale przeciwników.

Superhot ubrano w minimalistyczną szatę audio-wizualną z prostymi lokacjami i mechaniką gry. Te wszystkie elementy sprawiły, że tytuł zdobył wielu fanów na całym świecie, a Gra zebrała bardzo dobre noty.

Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 2

Plants Vs Zombies Garden Warfare 2

Plants Vs. Zombies zasłynęło jako jeden z lepszych tower defensów. Twórcy ze studia PopCap postanowili pójść za ciosem i po udanym przyjęciu pierwszej części Garden Warfare, który był utrzymany w konwencji strzelanki TPP, wypuścili bardziej rozbudowaną i zaawansowaną drugą część.

Akcja gry toczy się w przejętym przez zombie mieście Suburbia, gdzie rośliny walczą o dominację nad umarlakami. Twórcy względem pierwszego Garden Warfare dodali nowe tryby rozgrywki, takie jak Herbal Assault, czy Graveyard Ops. Gra toczy się na 12 mapach, na których łącznie gracz może przewodzić ponad 100 różnymi bohaterami.

Najnowsza odsłona Plants Vs. Zombies została stworzona na silniku Frostbite, który znany jest z takich produkcji, jak: Need for Speed czy Battlefield 4. Szata graficzna utrzymana jest w kreskówkowej konwencji, a samej grze nie brakuje humoru i wielu ciekawych smaczków. Plants Vs. Zombies: Garden Warfare 2 nastawiona jest głównie na rozgrywkę wieloosobową, jednak PopCap umieściło w niej również rozbudowany tryb dla jednego gracza.

Valhalla Hills

Valhalla Hills

Kolejna utrzymana w bajkowym stylu produkcja, która wyszła spod skrzydła studia Funatics. Jest to ekonomiczna strategia, w której gracz przejmuje kontrolę nad synem Odyna- Leko. Leko został wypędzony z Valhalli i ma za zadanie zbudować szczęśliwą społeczność wikingów- chronić ich, dbać o pożywienie, gromadzić surowce i rozwijać osady.

Gracz nie ma bezpośredniej kontroli nad wikingami. Jedyne co może zrobić, to odpowiednio kształtować ich wolę przez zachęty i wykonywanie określonych czynności- resztą zajmie się sztuczna inteligencja, która obdarzono wikingów.

Sama ekonomia gry sprowadza się do tej znanej z serii gier The Settlers, gdzie rozwój cywilizacji jest dosyć liniowy, przyjemny i prosty, a jednocześnie potrafiący wciągnąć gracza na długie godziny.

Najlepsze gry luty 2016