Gry logiczne to gatunek gier, w których podstawowym celem gracza jest rozwiązywanie zagadek logicznych. Zwykle takie gry pozbawione są fabuły lub też występuje ona w bardzo okrojonej postaci. Rozwiązywanie zagadek logicznych oczywiście wymaga logicznego myślenia, podejmowania decyzji strategicznych, umiejętności rozpoznawania pewnych schematów oraz dużej spostrzegawczości. Przejrzymy teraz kilka gier logicznych, jakie przyniósł lub przyniesie 2018 rok.

Pierwszą grą, zdecydowanie najbardziej wyczekiwaną przez wielbicieli gatunku, jest Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Jest to samodzielna wersja oryginalnej karcianki, która pierwszy raz pojawiła się w grze Wiedźmin 3: Dziki gon. W tym tytule mamy do czynienia z rozwinięciem mechaniki tej karcianki oraz możliwość grania sieciowego z innymi graczami.

 

Ciekawą propozycją rodzimego, katowickiego studia jest Art Strip Poker. Już w nazwie tej gry mamy pewne wskazówki, czego dotyczy. Jest to mianowicie rozgrywka w pokera, podczas której gracz gra przeciwko skąpo ubranym kobietom, które z każdym swoim złym ruchem tracą kolejne części ubioru, aż ostatecznie są nagie, ale pomalowane farbą. Farba zasłania ich intymne części ciała. Tytuł łączy po raz pierwszy w historii pokera z body-paintingiem.

 

Magic: The Gathering Arena to również mocno wyczekiwana gra przez fanów tego gatunku oraz klimatu. Firma Wizards of the Coast wraz ze studiem Digital Games wydają już kolejną adaptację swojej słynnej karcianki. Ten tytuł stanowi wierną kopię Magic: The Gathering, dostarczając tylko nowych kart w porównaniu do oryginału.

 

The Lord of the Rings: The Living Card Game to utrzymana na licencji powieści J.R.R. Tolkiena rozgrywka, stworzona przez studio Fantasy Flight Games. W rozgrywce gracz lub dwoje graczy wcielają się w rolę tropicieli biorących udział w kolejnych przygodach w Śródziemiu. Ich rolą jest poprowadzenie trójki bohaterów przez wybrany przez siebie scenariusz. Gra oferuje wiele modyfikacji scenariusza, wiele talii oraz misji, dzięki którym gra zmienia się z każdym nowym do niej podejściem.

 

Gra karciana Star Trek Adversaries czerpie oczywiście z uniwersum Gwiezdnych wojen. Jest to cyfrowa karcianka w modelu free-to-play, bazująca na słynnym z seriali, filmów i gier świecie Star Treka. Grę stworzyło studio Puppet Master Games. Będzie ona niezwykłą gratką dla wszystkich fanów tego rodzaju specyficznego klimatu.

 

Gry logiczne, w przeciwieństwie do wielu innych gatunków gier, nie wymagają aż tak dobrej oprawy sprzętowej. Wystarczy średniej klasy laptop, by móc cieszyć się dobrą rozgrywką przez wiele godzin. Do gier logicznych poleca się przykładowo Lenovo Y520 lub też Lenovo Y700. Te modele Lenovo z pewnością wystarczą, by odpalić karcianki i cieszyć się grą na długo.