Gry wyścigowe mają specyficzną grupę oddanych fanów. Te rozgrywki, w których głównym elementem jest właśnie ściganie się, nieustannie zachwycają coraz to nowszymi produkcjami. W tym artykule przyjrzymy się trzem najciekawszym premierom gier wyścigowych pierwszej i drugiej połowy 2018 roku.

 

29 czerwca 2018 będzie miała premierę gra The Crew 2. Zaprojektowana przez studio Ivory Tower, złożonego z byłych twórców Test Drive Unlimited, będzie dostępna na PC, PS4 i Xbox One. Jest to druga odsłona bardzo udanej gry wieloosobowej z otwartym światem. Wyścigi w tej grze, podobnie jak w części pierwszej, odbywają się na otwartym terenie w Stanach Zjednoczonych. Gracz bierze udział w rozmaitych rozgrywkach, konkurując z innymi graczami albo z komputerem. W drugiej części będzie można wybierać nie tylko spośród samochodów i motorów, ale także z łodzi motorowych i samolotów. Gra posiada rozbudowaną sferę społecznościową – możemy w niej tworzyć kluby, chwalić się osiągnięciami czy też wzajemnie motywować do walki.

 

W lipcu bieżącego roku będzie miała premierę gra GRIP. Akcja tej gry umieszczona jest w dalekiej przyszłości, a wyprodukowało ją studio Caged Element. Dostępna będzie na PC, PS4 oraz Xbox One. Gra będzie koncentrowała się wokół brutalnych wyścigów, inspirowanych nielegalnymi wyścigami miejskimi z początku XXI wieku. Pojazdami, którymi będzie poruszał się gracz, są futurystyczne, mocno opancerzone samochody, przypominające nieco czołgi. Zasady gry są oczywiście proste: dojechać do mety jak najszybciej oraz możliwie w jak najlepszej kondycji wybranego samochodu. Co ciekawe, pojazdy te zostaną tak zaprojektowane, że będą mogły mknąć po każdej powierzchni, w tym po sufitach.

 

W październiku tego roku swoją premierę będzie miała gra wyścigowa GTR 3. Jest to pełnoprawna wersja, już w trzeciej odsłonie, gry zaprojektowanej przez studio SimBin Development Team. Studio to ma na swoim koncie inne ważne gry wyścigowe takie, jak GT Legends oraz RACE. Gracz w tej rozgrywce zasiada przed kierownicą licencjonowanych wozów klasy GT i WCC. Celem jest wzięcie udziału w zawodach wyścigowych w różnych częściach świata, na wiernie odwzorowanych torach wyścigowych. Warto podkreślić, że pod względem mechaniki i rozgrywki, gra ta bardzo odpowiada standardom, jakie wyznaczyło sobie studio SimBin. Oprócz standardowej jednoosobowej rozgrywki, gra posiada także pełnoprawny tryb multiplayer, w którym możemy zagrać z innymi graczami.

 

Gry wyścigowe potrzebują nie tylko przykładowo gadżetu w postaci specjalnej kierownicy, ale przede wszystkim dobrego sprzętu – najlepiej laptopa gamingowego. Zaprezentowanym grom odpowiadałyby na pewno Dell Inspiron 7566 czy też Dell Inspiron 7567. Posiadające wysokiej klasy procesory, dobre karty graficzne oraz pamięć RAM odpowiadającą za wydajność gier, na pewno przysłużą się sprzętowo każdemu wymagającemu graczowi.