Horror, gra polegająca na wywoływaniu uczucia grozy w graczu, to nieustająco rozwijający się gatunek w świecie gier. Miłośników tego specyficznego gatunku jest bardzo dużo, i to nie tylko takich, którzy z filmów przerzucili się na gry. Jest masa ludzi, którzy horrorów nie oglądają, ale za to uwielbiają w nie grać. W tym artykule przejrzymy kilka premier nadchodzących horrorów roku 2018.

 

Vampyr to ciekawy horror RPG, w którym gracz wciela się w doświadczonego chirurga wojskowego, który ma za zadanie nieść pomoc ludziom i zabezpieczyć ich od szerzącej się epidemii grypy hiszpanki. Ta gra jest autorstwa studia DONTNOD Entertainment, a jej data wydania to 5 czerwca 2018. Protagonista, jakim jest chirurg powracający z frontu I wojny światowej, ulega gdzieś po drodze ukąszeniu przez wampira. Od tej pory zmaga się wewnętrznie z nową krwią w swoim organizmie, mając dylemat między swoim powołaniem a przejmującą nad nim kontrolą naturą zimnego krwiopijcy.

 

29 maja 2018 to dara premiery Agony. Jest to opracowany z myślą o komputerach PC survival horror, w którym gracz kieruje pewnym nieszczęśnikiem, próbującym wydostać się z najprawdziwszego Piekła. Wydarzenia są obserwowane z oczu głównego bohatera, który spotyka na swojej drodze mnóstwo demonów, nieprzyjaciół, musi rozwiązywać zagadki oraz generalnie uporać się ze swoją ucieczką z głębin piekielnych. Zabawa pochodzi także z następującego źródła: gracz ma moc, która pozwala mu na kontrolowanie niektórych istot piekielnych tak, aby pomogły opuścić Piekło.

 

Zapowiedziana na rok 2018 gra Scorn łączy w sobie klimat science-fiction z horrorem. Inspirowana jest twórczością malarską słynnego szwajcarskiego malarza H.R. Gigera. Tym, co stanowi o sednie rozgrywki w tej grze, jest eksploracja specjalnie zaprojektowanego świata, składającego się wyłącznie z materii organicznej. W grze uświadczymy także wiele zagadek logicznych oraz walk, w których będziemy używać wiele odrażających, ale skutecznych, broni.

 

Aby zapewnić odpowiednią płynność rozgrywki, najnowsze horrory potrzebują odpowiedniego sprzętu komputerowego, by nie przysparzały jej żadnych problemów. Komputerami, które są stworzone do grania w najnowsze horrory, są na przykład Dell Vostro 5468 oraz Dell Vostro 5568. Te specyficzne modele Della sprawdzą się, gdy zechcemy zagrać w najnowsze horrory. Mają wystarczająco dobre procesory, karty graficzne oraz dobrą ilość pamięci RAM, aby zapewnić długie godziny pasjonującej rozrywki.